יום שישי, 12.08.2022 שעה 03:41

אמיר כהן: משהו לא טוב קורה לעירוני טבריה

האיש שעד לאחרונה אימן את הקבוצה בטור אישי ל-ONE: כל שבוע היא עולה עם הרכב ניסיוני. טיפ לחודרה - אל תקשיב ליועצים. מזרחי ילך לאיבוד בספסל

|
שחקני טבריה חוגגים (עמרי שטיין)
שחקני טבריה חוגגים (עמרי שטיין)

אתחיל קודם עם ברכתי לקבוצת עירוני טבריה, שהעפילה לליגה הלאומית. ברכות! אין צורך לתת הקדמה על עירוני טבריה, הרי כל מילה מיותרת ונתייחס אך ורק למחזור ה-19 בליגה א' צפון, בו רובי שפירא אירחה את טבריה.

בשורות רובי שפירא שיחקו לא פחות משבעה שחקני נוער אשר מצאו את עצמם מכורח הנסיבות משחקים ביום שישי נגד עירוני טבריה, וביום שבת בדרבי בליגת נוער צפון נגד הפועל חיפה, כאשר גם השוער הראשון מוחמד כיאל ערך הופעת בכורה לראשונה העונה נגד טבריה.

אמיר כהן (עמרי שטיין)אמיר כהן (עמרי שטיין)

המשחק נפתח ברוח ההתלהבות של שחקני הנוער מחיפה, אשר מצאו את עצמם בבמה המרכזית מול הקבוצה מהמקום הראשון. ההתלהבות השתלמה והותירה את טבריה כבר בדקה ה-11 בהלם מוחלט, כאשר גל אלמשילי, שזהו משחקו השלישי העונה בשורות רובי חיפה, העלה את קבוצתו ליתרון 0:1.

הבעיה הגדולה של טבריה היא מרכז הקישור. אבירן תורג'מן לא נייד ולא אגרסיבי, משחק על חצי מטר מרובע ומנסה לשלוח רק כדורים ארוכים. בעיה נוספת היא שהכדורים של אבירן מיועדים בעיקר לעברו של ניר אברג'יל, שמאז הגעתו לטבריה לא מראה יכולות הנדרשות ממנו.

שחקני טבריה (עמרי שטיין)שחקני טבריה (עמרי שטיין)

כמו כן, טיפ לאלירן חודדה – בספסל הקבוצה יש קשר אמצע מצוין שמניע כדור ומשחק לעומק ושמו מוסטפא שיח יוסף (סטוף), שחייב לפתוח בהרכב על חשבונו של אבירן תורג’מן שמציג יכולת חלשה. בנוסף לכך, אופיר מזרחי הוא שחקן שאסור להושיב בספסל, במיוחד בליגה א', הוא פשוט ילך לאיבוד והקבוצה תפסיד אותו.

טבריה ירדה למחצית כאשר היא לא השכילה לכבוש ומפלס הלחץ רק גבר. במחצית שנייה בר איבגי חזר להריח דשא על חשבונו של אוהד אלביליה, שמאז שהגיע לקבוצה השבית את המגן הטברייני ואף מציג יכולת טובה. זה השתלם לטבריה וכעבור חמש דקות רן רול, שחקן הנשמה של הקבוצה, הבקיע את שערו השלישי העונה ואיזן את תוצאת המשחק.

טבריה עדיין הייתה עסוקה רק בהחזקת כדור ולא הצליחה לייצר מצבי הבקעה, ניר אברג'יל הציג יכולת חלשה מאוד ורק לאחר שמאמנה של טבריה השכיל להבין זאת והחליף אותו בדקה ה-60 והכניס את אופיר מזרחי, שהצטרף לאילון אלימלך המצוין שנכנס חמש דקות קודם, ראו טבריה אחרת, טבריה דורסת, שכולם הבינו שהגול באוויר.

שחקני עירוני טבריה (שחר גרוס)שחקני עירוני טבריה (שחר גרוס)

שאפו לשחקני רובי שפירא, שנזרקו למשחק הזה ועשו את כל מה שהיו יכולים, ממש "התאבדו" על כל כדור, אך שיש לטבריה את אופיר מזרחי, איילון אלימלך ופיראס גנאים. זה קשה מאוד להגנה המאולתרת של הקבוצה מחיפה ואכן בדקה ה-79 פראס גנאים העלה את טבריה ל-1:2.

על אף הניצחונות, משהו לא טוב קורה בטבריה. קשה לגרום לשחקנים להיות מחיוכים כשכל שבוע עולה הרכב ניסוי חדש. הקבוצה לא מצליחה להציג בחודש האחרון הרכב אחד זהה והתהפוכות הם רבות, שקט זה בטוח לא נותן בתוך חדר ההלבשה.

יעשה טוב חודדה להמשך הדרך אם יקשיב לרחשי ליבו ולא ליועצים ויציב את מוסטפא שיח יוסף ואיילון אלימלך בקישור, שיעשו סדר במשחקה של עירוני טבריה, וישיב להרכב את אופיר מזרחי במקומו של ניר אברג'יל. חשוב לציין שהביקורת היא ביקורת בונה ומנגד כולם מבינים שטבריה כבר בלאומית. רובי שפירא עם המחמאות, טבריה עם הברכות.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו