יום שלישי, 25.01.2022 שעה 18:59

חלם: 9 קבוצות בליגת הנשים ובדיחת גביע אתנה

לא נמצאה הקבוצה העשירית כאשר העולה החדשה מודיעין ויתרה על הזכות וגם היורדות דחו אפשרות להישאר. הסיבות, העונשים המצחיקים ותגובת משרד הספורט

11 תגובות |
נבחרת הנשים. ככה לא נגיע רחוק (נעם מורנו)
נבחרת הנשים. ככה לא נגיע רחוק (נעם מורנו)

ליגת הנשים בכדורגל תיפתח ב-7.10, אך ישחקו בה העונה רק תשע קבוצות בלבד. ממש כמו בעונה החולפת כאשר מכבי חולון התפרקה וכל מחזור הייתה קבוצה אחת חופשית. בהתאחדות לכדורגל לא הצליחו למצוא את הקבוצה העשירית שתסכים לשחק בליגה הראשונה, זאת לאחר שהעולה החדשה בנות מודיעין ויתרה על הזכות לעלות ליגה. הקבוצות היורדות הפועל פ"ת ומכבי חולון ויתרו גם הן על האפשרות להישאר בליגה הראשונה.

אז בהתאחדות פנו לשאר הקבוצות ששיחקו בליגה הלאומית קרי בנות עראבה, בית"ר ירושלים, מכבי ב"ש, צור שלום/מכבי ביאליק, כפר כנא ובני יהודה שגם הן ויתרו על האפשרות לקפוץ לליגה הראשונה. כאשר ההסברים הם: כסף, אין שחקניות, אין מגרשים וכו'.

ככה נשארת הליגה הראשונה עם 4 משחקי ליגה בלבד בכל מחזור, אין ספק שזה "מאוד" יתרום להתפתחות כדורגל הנשים בישראל. הבדיחה לא מסתיימת בכך. כמו גביע הטוטו אצל הגברים, יש גביע אתנה בנשים. כל קבוצה על פעילויות של העלאת פוסטים וכו', וכמו כן השתתפות בגביע אתנה, מקבלת 50 אלף שקל תמיכה ממשרד הספורט, אבל יש קבוצות שבחרו לא לפתוח בזמן את האימונים כדי לחסוך עלויות, משכורות, הוצאות וכו'.

שחקניות נבחרת הנשים של ישראל. בצורה הזו אי אפשר להתקדם (חגי מיכאלי)שחקניות נבחרת הנשים של ישראל. בצורה הזו אי אפשר להתקדם (חגי מיכאלי)

וכך, משחק שהיה אמור להיות במסגרת גביע אתנה ב-26.8 בין עמק חפר להפועל רעננה לא התקיים, כי רעננה טענה שאין לה מספיק שחקניות. בית הדין פסק לרעננה הפסד טכני של 3:0 וקנס כספי מגוחך של 1,000 ש”ח. משחק נוסף שלא התקיים היה אמור להיות ב-26.8 בין מכבי חדרה לבנות נתניה, נתניה בחרו שלא להופיע וספגו הפסד טכני של 3:0  וקנס מצחיק שקל 500 ש”ח.  דפוס הפעולה של בנות נתניה המשיך 4 ימים לאחר מכן, כאשר הן לא הופיעו למשחק מול בנות עמק חפר וספגו עוד הפסד טכני של 3:0, כאשר בית הדין "החמיר" ונתן לנתניה הפעם קנס של 1,000 ש”ח. 

אחד מבעלי הקבוצות, אשר קבוצתו מופיעה בצורה מסודרת, אמר ל-ONE: “אנחנו מתחילים להתאמן בזמן, משלמים משכורות, הוצאות רבות, והקבוצות שרוצות לא לשלם מקבלות פרס. זו בדיחה עצובה מה שקורה פה".  

ממשרד הספורט נמסר בתגובה: “המשרד אינו מכיר בתקציב המועבר לקבוצות הנשים עבור השתתפות בטורניר "גביע אתנה". כמו כן, וכפי הידוע למשרד, כל קבוצות ליגת העל לנשים משחקות בגביע אתנה והן מחויבות לכך על פי הוראות שעה לעונת המשחקים 2021/22”.

אז טוב יעשו במשרד הספורט, שבעתיד ילמדו את הדברים ויראו למרות שהקבוצות מחויבות, זה לא קורה ממש בפועל.

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30