יום ראשון, 03.07.2022 שעה 02:07

לעשות עלייה: כהן, אבוחצירה ודוידוביץ' מדברים

רעננה מקווה לשוב לליגת העל בתום העונה - המאמן ("מאמין בקיים"), עוזרו ("אם לא הפציעה הייתי ממשיך") ומאמן השוערים ("לא נפגעתי מחיפה") מתכוננים

ליגת העל 22-23
00-00הפועל חיפה1
00-00סקציה נס ציונה2
00-00הפועל ירושלים3
00-00הפועל ת"א4
00-00בני סכנין5
00-00מכבי חיפה6
00-00מכבי נתניה7
00-00בית"ר ירושלים8
00-00הפועל ב"ש9
00-00מ.ס אשדוד10
00-00עירוני ק"ש11
00-00הפועל חדרה12
00-00מכבי ת"א13
00-00מכבי בני ריינה14
לוח משחקים
 • הפועל חיפה
 • שבת, 20/08, 00:00
 • הפועל ת"א
 • בני סכנין
 • שבת, 20/08, 00:00
 • מכבי חיפה
 • מכבי נתניה
 • שבת, 20/08, 00:00
 • בית"ר ירושלים
 • הפועל ב"ש
 • שבת, 20/08, 00:00
 • מ.ס אשדוד
 • סקציה נס ציונה
 • שבת, 20/08, 00:00
 • עירוני ק"ש
 • הפועל ירושלים
 • שבת, 20/08, 00:00
 • הפועל חדרה
 • מכבי ת"א
 • שבת, 20/08, 00:00
 • מכבי בני ריינה
|
גל כהן, שמעון אבוחצירה וניר דוידוביץ' (באדיבות הפועל רעננה)
גל כהן, שמעון אבוחצירה וניר דוידוביץ' (באדיבות הפועל רעננה)

אחרי שבע עונות רצופות בליגת העל, הפועל רעננה פתחה את עונת 2020/21 בליגה הלאומית, ובסיומה היא תקווה לשוב לבמה המרכזית בליגה הבכירה, כאשר במועדון מכוונים לעלייה בתום העונה הנוכחית.

כעת, רגע לפני שהעונה יוצאת לדרך עם סגל חדש וצעיר מאוד, הצוות המקצועי החדש של המועדון - המאמן גל כהן, עוזר המאמן שמעון אבוחצירה ומאמן השוערים ניר דוידוביץ׳ - התפנו לראיון מיוחד ל-ONE לקראת המשימה שניצבת בפניהם.

כהן: כנראה לא הייתי צריך להיות המאמן בסיטואציה שנוצרה שנה שעברה

מאמן הקבוצה, גל כהן, התייחס לכניסה לתפקיד ואמר: ״במשך שנתיים הכנתי את עצמי, אימנתי שנתיים את קבוצת הנוער של המועדון, להתחיל מלמטה כמו שצריך, עונה אחת הייתי עוזר המאמן של מנחם קורצקי וניסו אביטן, הייתה לי את הזכות. עבדתי שנתיים במטרה להגיע מוכן לרגע הזה בקבוצת הבוגרים בתחילת הדרך, שאני בונה את הצוות שלי והקבוצה מתחילת הדרך ולא מקבל בירושה קבוצה. מאוד מתרגשים ועובדים בשקט כדי להעמיד קבוצה טובה״.

גל כהן (חגי מיכאלי)גל כהן (חגי מיכאלי)

שני המשחקים שאימון בעונה שעברה לפני מינויו של אייל לחמן: ״זה אף פעם לא סיטואציה נעימה להחליף מאמן ראשי בתור עוזר, הסיטואציה הייתה מאוד מורכבת. העונה שעברה מאחורינו, הייתה שנה מאתגרת ומורכבת, אבל אני מאמין שאלוהים מסדר את הדברים בצורה שכנראה לא הייתי צריך להיות באותה נקודה במקום בו הייתי. התקבלה החלטה על ידי הבעלים להביא את אייל לחמן, אני קיבלתי החלטה בעצמי לצאת החוצה ולהמתין בחוץ ושוב, אולי זה סידר את הדברים כך שאני אתחיל עונה חדשה ונקייה בלי לסחוב על עצמי קבוצה במצב מורכב כמו שהייתה בעונה שעברה ועכשיו הפנים רק קדימה״.

התוצאות עם לחמן ושני המשחקים בהם אימן: ״אני לא חושב שהם חשבו שהבעיה הייתה בי, היו הרבה בעיות בעונה שעברה, הרבה חוסר מזל, פציעות וסגל קצר. אני לא חושב שמאמן או שחקן מסוים היו הבעיה, זה היה מכלול של דברים ואני באמת מאמין שכנראה לא הייתי צריך להיות המאמן באותה נקודת זמן, היה מאמן אחר באותו זמן, שאני לא חושב שגם הוא אשם אגב. עכשיו אני שמח שיש לי את הזכות להתחיל בדף חדש ונקי בלי לסחוב איזה קוף על הגב״.

אייל לחמן (נעם מורנו)אייל לחמן (נעם מורנו)

הצוות המקצועי החדש: ״לפני שאנחנו מדברים על הצבת מטרות ובניית הסגל, לי באופן אישי היה חשוב הצוות המקצועי שיעבוד איתי, להביא את שמעון אבוחצירה בתור עוזר מאמן, את ניר דוידוביץ׳ כמאמן שוערים ולהשאיר את אפי מנשקו, איש יקר ומאמן כושר מוערך, בהפועל רעננה בליגה הלאומית, זה לא דבר של מה בכך. אני חושב שזה הפנים של הפועל רעננה וזכות עבורי והכרטיס ביקור שלי וזה לפני סגל שחקנים מבחינתי״.

סגל השחקנים: ״הרבה שחקנים עבדו תחתיי במחלקת הנוער, אני מכיר אותם דרך עבודה צמודה שנתיים כמאמן בנוער ועונה כעוזר מאמן בבוגרים. כדי להציב מטרות ולדבר על עליית ליגה נצטרך לחכות עד שהסגל יתגבש. יש סימני שאלה על מספר שחקנים ואנחנו רוצים להביא שחקנים שישדרגו אותו, השוק כרגע קצת עומד ואנחנו עובדים מאוד קשה כדי לדייק ברכש שאנחנו מביאים. ברגע שהסגל יושלם ונדע מי עומד לרשותנו נוכל להציב מטרות, הליגה הלאומית הולכת להיות מאוד שוויונית וכל קבוצה רואה את עצמה מועמדת לעלות ליגה, אבל כרגע לדעתי זה מוקדם מדי להציב מטרות״.

שחקני הפועל רעננה (נעם מורנו)שחקני הפועל רעננה (נעם מורנו)

השחקנים שמתנדנדים והצהרת הסגל: ״הפועל רעננה מעולם לא עצרה התקדמות של אף שחקן, להפך, זה מקום שנתן קרש קפיצה אדירה לשחקנים, וברגע שמגיעה ההצעה הנכונה על השחקן הנכון והשחקן ישודרג והמועדון יקבל את סכום הכסף הנכון, רעננה לא תעצור אף שחקן. אנחנו יודעים את מי אנחנו מאוד רוצים להשאיר פה, אבל יש דברים שלא תלויים רק בי ואם יגיעו הצעות נכונות אנחנו נצטרך למצוא פתרונות ומי שיישאר יהיה רק מי שנרצה שימשיך איתנו כדי לעמוד באותו מטרות שנגדיר בהמשך. מה שצריך לקרות יקרה, מי שצריך להיות איתנו יהיה איתנו. אני אשמח אם כל שחקני הבית יישארו איתנו, אבל נצטרך להמתין ולראות״.

החיזוק: ״אנחנו כרגע בונים את הסגל בזהירות ומתמקדים בשחקנים ספציפיים שיכולים לשדרג אותנו וערוכים, גם מבחינה בריאותית וכלכלית, לכל תרחיש. אנחנו בונים את הקבוצה בצורה מחושבת ומבינים שיכולות להיות תזוזות ובגלל זה ממתינים קצת עם ההצהרות, נצטרך לראות מי נשאר ומי עוזב, מי בריא ומי לא, ומשם נתקדם״.

גל כהן (שחר גרוס)גל כהן (שחר גרוס)

העובדה שהסגל מורכב בעיקר משחקנים צעירים: ״כדי לעזור לשחקנים הצעירים האלה להתפתח ולמלא את מלוא הפוטנציאל שאנחנו יודעים שקיים בהם, נצטרך להביא שחקנים מנוסים ובשלים שיודעים מה זה ליגה לאומית ולקחת אחריות על התפתחות הקבוצה כדי לעזור לאותם שחקנים צעירים לפרוח. כמו מה שעשו במכבי פתח תקווה לדוגמה, היו להם חבר׳ה מאוד צעירים ולידם ששחקנים מאוד מנוסים ובשלים ורק האיזון בין הוותיקים לצעירים יעשה את שובר השוויון בליגה״.

השתלבותם של גולן בני, עידו בן יוסף וליאור ברקוביץ׳ לקראת סיום העונה שעברה: ״אני מכיר את גולן ועידו שלוש שנים ואת ליאור אימנתי במשך שנה כעוזר מאמן, אני מכיר את החומר הקיים. אני חושב שהסיטואציה של העונה שעברה קשה גם לשחקנים וגם למועדון ואנחנו באמת במקום אחר, בדף חדש ועם רוח חדשה. המטרה שלנו היא לקחת את המותג ׳הפועל רעננה׳, שספג חבטה השנה, להרים אותו מחדש ולגרום לאנשים להיות גאים בזה שהם בהפועל רעננה או לרצות להגיע לכאן ובעזרת השם, גם לעשות הישגים״.

ליאור ברקוביץ' עולה לכר הדשא (נעם מורנו)ליאור ברקוביץ' עולה לכר הדשא (נעם מורנו)

עזיבת השחקנים הוותיקים לדוגמת בן בנימין, עדי נמני, עידו לוי ודויד מתאוס: ״אחד מהדברים שלנו בבניית הסגל זה לייצר שדרה מנהיגותית חדשה. מדובר בשחקנים יקרים וחשובים שתרמו להפועל רעננה והביאו את הפועל רעננה למקום מכובד, אבל כמו כל דבר בחיים צריך למצוא מנהיגים חדשים וזה אחד מהשיקולים שלנו בהבאת שחקני רכש העונה, לא רק העניין המקצועי, אלא גם פרופיל האישיות של השחקנים ויכולת המנהיגות כדי לסייע לחבר׳ה הצעירים המוכשרים, שאנחנו מאוד מאמינים בהם, לממש את הפוטנציאל שלהם ולהוביל אותנו למטרות״.

הישארותו של שניר שוקר במועדון: ״שניר שוקר בוא הפועל רעננה והפועל רעננה היא שניר שוקר. אני חושב שהערך המוסף שלו על המגרש ומחוצה לו הוא מאוד משמעותי, הוא יכול מאוד לעזור לנו ולשחקנים הצעירים כאחד השחקנים האלה שמובילים ומנהיגים בתוך המגרש ומחוצה לו״.

שניר שוקר (נעם מורנו)שניר שוקר (נעם מורנו)

העבודה עם שמעון אבוחצירה וניר דוידוביץ׳: ״זה לא עניין של ביטחון, זו תעודת כבוד מבחינתי כמאמן בתחילת הדרך שאנשים ואישיות כמו שמעון וניר מאמינים בי ובדרך שהמועדון הזה בונה ומנסה להחזיר את הפועל רעננה לתפארתה. אני חושב שזו זכות גדולה עבורי ועבור הפועל רעננה ואני מקווה שגם רעננה תעשה להם טוב בחזרה, כמו שהם יכולים לעשות לה״.

העובדה שדמיאן רויטמן נכנס לנעליו של אשר אלון, שלקח צעד אחורה: ״זה לא משפיע עליי. קודם כל, בלי אשר לא הייתה הפועל רעננה ב-7 או 8 שנים האחרונות. אשר החליט לקחת צעד אחורה ולחדש אנרגיות ודמיאן החליט לקחת את הצעד הזה קדימה, ביחד עם גיל קופר כמובן, והקשר שלי עם דמיאן וקופר הוא יום יומי וההתנהלות היא אותה התנהלות. אני יודע שכל ההחלטות המקצועיות והניהולית הן משותפות ואנחנו כצוות מקבלים את מה שאנחנו מבקשים ורוצים ואני מקווה שזה ימשיך כך״.

אשר אלון (רדאד ג'בארה)אשר אלון (רדאד ג'בארה)

על המטרות: ״המטרה היא לגבש את סגל השחקנים הסופי ואז נעשה עוד כתבה ואגיד לך מה המטרות שלנו, כרגע זה מאוד מוקדם. נצטרך לראות מה יקרה לגבי השחקנים שיש לגביהם סימני שאלה ולגבי שחקני חיזוק שאנחנו רוצים עוד להביא. כשכל הפאזל יהיה שלם אני אוכל להגיד בדיוק לאן הפועל רעננה מכוונת והולכת העונה״.

העתיד: ״בכדורגל למדתי שצריך להסתכל על כאן ועכשיו, אבל אני באמת מאמין בפורמט החדש שיש בהפועל רעננה ובאמת מאמין בקבוצה ובצוות המקצועי שבניתי סביבי ובצוות הניהולי שיש מעליי ואני מאוד מקווה שבסוף העונה נוכל כקבוצה להגשים את המטרות שלנו ואני בטוח באופן אישי שברגע שזה יקרה נמשיך להסתכל קדימה ולכבוש יעדים שאני יודע שאגיע אליהם״.

דוידוביץ׳: “מכבי חיפה? לא יכול להתייחס למה שלא תלוי בי”

מאמן השוערים, ניר דוידוביץ׳, התייחס להתאקלמות ברעננה ואמר: ״אני מרגיש מצוין, יש פה אנשים שקיבלו אותי בצורה נהדרת ולא חסר כלום מבחינת תנאים. יש כאן אנשי מקצוע מצוינים שאת חלקם אני מכיר. גל כהן פנה אליי באיזה שהוא שלב ושאל אותי אם אני רוצה לבוא לעבוד איתו ונוצרה איזה סיטואציה שיכולתי לשלב את זה עם העבודה במחלקת הנוער של מכבי חיפה. חשבתי על זה כמה ימים והיה נראה לי מאוד מאתגר, מעניין ומרענן והלכתי על זה״.

ניר דוידוביץ' (האתר הרשמי של מכבי חיפה)ניר דוידוביץ' (האתר הרשמי של מכבי חיפה)

הסיבות שאינו בקבוצת הבוגרים של מכבי חיפה: ״אני במקביל עדיין בנוער במכבי חיפה, אני לא מתייחס לציפיות להגיע לבוגרים במכבי חיפה, אני מתייחס רק לאיפה שאני נמצא, לא לאיפה שאני לא נמצא. בכל מקום בו אני נמצא אני מנסה לעשות את המקסימום ולהביא את הידע שלי, את הניסיון שלי ואת כל מה שצברתי במהלך הקריירה הארוכה שלי וזהו, בסך הכל בדרך כלל זה מצליח לי איפה שאני נמצא״. 

אם נפגע מכך שאינו בבוגרים של מכבי חיפה: ״אני לא נפגעתי ממכבי חיפה, אני לא מתכוון להתייחס אף פעם למקום שאני לא נמצא בו, אני יכול להתייחס למחלקת הנוער של מכבי חיפה ויכול להתייחס לרעננה, לגבי דברים שלא תלויים בי ואין לי השפעה עליהם אני לא יכול להתייחס. אין לי מושג אם אני אהיה בעתיד בבוגרים של מכבי חיפה, זה לא תלוי בי, זו שאלה שאין לי איך לענות עליה ובגלל זה אני משקיע את האנרגיות שלי במה שכן בהשפעה שלי ותלוי בי״.

השילוב בין העבודות בנוער של מכבי חיפה והפועל רעננה: ״ברעננה זה בדרך כלל אימוני בוקר ובמכבי חיפה זה מתחיל בסביבות 15:30 בצהריים, ככה שאני כבר מסיים ברעננה ומגיע הרבה לפני זה עוד בחיפה, אין שום בעיה בזה״.

ניר דוידוביץ' (משה חרמון)ניר דוידוביץ' (משה חרמון)

העבודה עם גל כהן ושמעון אבוחצירה: ״העבודה מאוד מאתגרת, כולנו עומדים מאחורי גל ומחויבים לו ועושים הכל כדי שהוא יצליח וגם כמובן שהמועדון יצליח ויחזור לליגת העל, אנחנו בטוחים שהולכת להיות עונה קשוחה עם מאבקים בין הרבה קבוצות. אני חושב שגם אנחנו, הצוות המקצועי וגם הצוות הניהולי, עושים את הכל כדי להחזיר את רעננה לליגת העל״.

העובדה שגל כהן סימן אותו מראש לתפקיד: ״זה מחמיא מאוד, תמיד מחמיא שרוצים אותי. אף פעם לא לקחתי כמובן מאליו את זה שעשיתי קריירה יפה בתור שוער, גם בתור מאמן אני עושה הכל כדי להיות הכי טוב, ללמוד ולהשתפר וכמובן, לשפר את השוערים שעובדים תחתיי ולעשות אותם הכי טובים שאפשר. בכל דבר בחיים אני שואף למצוינות וזה גם מה שאני עושה עכשיו. מאוד החמיא לי שגל פנה אליי ובוא נגיד שזה שמדובר בגל כהן עשה לי את ההחלטה להצטרף לרעננה הרבה יותר פשוטה״.

החיבור לגל כהן: ״אני מכיר אותו, אנחנו מתאמנים באותו חדר כושר ויש לנו המון שיחות עוד לפני שהוא הציע לי להצטרף, בוא נגיד בשנה-שנתיים האחרונות. מהשיחות האלה למדתי להכיר אותו והבנתי שמדובר באיש מקצוע מהשורה הראשונה ובן אדם קודם כל ולפני הכל. דיברנו גם על הצוות וכמובן שאני מכיר גם את שמעון אבוחצירה וראיתי שזה צוות צעיר ורעב שרוצה להצליח. אחר כך, שהכרתי גם את אפי מנשקו זה עוד יותר שימח אותי שהצטרפתי לצוות ואנחנו מקווים לעשות עונה טוב״.

גל כהן (שחר גרוס)גל כהן (שחר גרוס)

העבודה עם השוערים בקבוצה: ״אני חושב שיש לנו שוערים מצוינים, ניב אנטמן, אסף צור וגם דניאל בניש שהבאנו מקריית שמונה, שוערים טובים מאוד. את ניב הכרתי בנבחרת הצעירה כשהוא התאמן שם, שמחתי לראות את השיפור וההתקדמות שהוא עשה מאז. את אסף ראיתי בשנים האחרונות וזה בהחלט שוער טוב מאוד עם פוטנציאל. המטרה היא תמיד להוסיף ולשפר ולראות איפה אפשר להתקדם. בהחלט עשו איתם עבודה טובה גם לפני שהגעתי״.

ניב אנטמן (חגי מיכאלי)ניב אנטמן (חגי מיכאלי)

השפעת הקריירה שעבר על השוערים איתם הוא עובד: ״אני חושב שזה משפיע, בשנים מאז שפרשתי והתחלתי לעבוד במחלקת הנוער במכבי חיפה אני רואה כמה השוערים הצעירים רוצים ללמוד ורואים שאני באמת מדבר על סמך דברים שעברתי וחוויתי ולא סתם זורק כל מיני דברים בלי כיסוי. על כל דבר שאני אומר להם הם יודעים שיש דוגמה ואני נותן להם דוגמאות ממני וכמובן גם משאר העולם. אני חושב ומקווה שהם כן סומכים עליי ורואים בי מישהו שיכול לתרום מניסיון שלו ואני עושה הכול כדי שגם יראו את זה בשטח״.

המטרות לעליית ליגה: ״ממה שאני שומע בשיחות עם המאמן והצוות אז סך הכל מרוצים ממה שהורכב ויש כרגע, כמובן שיש שאיפות בזמן שנותר להתחזק בעוד כמה עמדות ספציפית, אבל הצוות סך הכל מרוצה ממה שקיים כרגע. אנחנו יודעים שתהיה תחרות קשה, הם מכירים יותר טוב ממני את הליגה ואת השחקנים שמסתובבים בליגה הזאת וממה שאני שומע הרבה קבוצות מרכיבות סגלים מאוד חזקים ואנחנו יודעים שהולכת להיות עונה שקולה עם מאבקים״.

אסף צור (חגי מיכאלי)אסף צור (חגי מיכאלי)

העבודה עם אסף צור: ״כולם במועדון מבינים את הרצון של שני הצדדים, אני לא יודע להיכנס למה ההצעות ומה יהיה, רק מודיעים ומדווחים לי מדי פעם אם יש התקדמות. אני מאוד נהנה לעבוד איתו ואני מקווה שגם הוא נהנה. באימון הראשון אמרתי לו שאני יודע את הרצון של המועדון ושלו ושאני מקווה שזה יסתדר ושכל הצדדים יצאו מרוצים, מעבר לזה זה לא בשליטתי״.

אבוחצירה: “אם לא הפציעה, הייתי יכול להמשיך לשחק עוד 5-6 שנים”

עוזר המאמן שמעון אבוחצירה, התייחס לפרישה ממשחק פעיל ולחזרה לרעננה כאיש צוות: ״אני חושב שזה היה מתבקש, בסופו של דבר אתה צריך להבין שהכדורגל כשחקן נגמר, זה לא קל, זה לא פשוט, גם כשאתה מכין את עצמך נפשית, מנטלית, פסיכולוגית, עד שזה לא קורה אתה לא מאמין, אבל זה המקצוע שבחרנו וזה היופי בו. השינוי הוא שינוי דרסטי, להיות שחקן כדורגל זה דבר באמת מבורך שלא כל אחד זוכה לו, אני זכיתי תודה לאל, וזהו, עכשיו יש לנו אתגר לא פחות חשוב ולא פחות מעניין מאשר להיות שחקן ואני באמת שמח על כך״.

הפציעה והפרישה: ״אם לא הפציעה אני מאמין שהייתי סוחב עוד 5-6 שנים לפחות, זה גם היה הצפי. שמרתי על עצמי והייתי ברמות הגבוהות עד גיל מאוחר ויכולתי לסחוב עוד 5-6 שנים כמו שאמרתי, זה מאוד משמעותי. לפעמים הכדורגל מלא הפתעות ולפעמים הן פחות נעימות כמו פציעות, זה חלק מהמקצוע והמשחק, זה לא נעים, אבל מקבלים את זה באהבה, אומרים תודה לאל וממשיכים קדימה״.

שמעון אבוחצירה (שחר גרוס)שמעון אבוחצירה (שחר גרוס)

האם באמת לא הייתה ברירה אלא לפרוש: ״זה פציעה שקשה לחזור אליה מבחינה גופנית, פציעה נורא טורדנית שהיא מאוד עמוק. בתוך הגוף וקשה להתנהל איתה ביום יום אפילו, זה משהו שהוא לא פשוט ובאמת שעשיתי את כל המאמצים וכל הדברים האפשריים כדי לחזור וזה לא צלח, אבל לפחות, גם שבסופו של דבר פרשתי, זה בא בהחלטה שהיא מאה אחוז שעשינו הכל כדי לנסות להתגבר על זה, אז משלימים עם זה״.

החזרה לרעננה: ״היו לי עונה וחצי מדהימות ברעננה, אני חושב שהיה לי את אחד הרגעים המרגשים ביותר להגיע עם מועדון כמו רעננה לחצי גמר הגביע, להיות נגיעה מפלייאוף עליון, להבקיע את כמות השערים הגבוהה ביותר שחלוץ הבקיע בעונה בליגת העל במועדון. הכרתי אנשים שהם באמת מדהימים, כמו משפחה, מועדון שמצאתי בו הכל ונתן לי את התמיכה שהייתי צריך באותה תקופה מבחינת הקריירה שלי ודקות המשחק ואני היה שם פידבק הדדי וזה מאוד חשוב. התקדמתי שם מקצועית ואני תמיד אומר שכשחקן מותיר חותם באיזה מקום עם הצלחות והכל זה תמיד עושה חשק לשני הצדדים להיפגש שוב״. 

שמעון אבוחצירה חוגג (עמרי שטיין)שמעון אבוחצירה חוגג (עמרי שטיין)

״אין דבר יותר כיף מזה שישר אחרי שפרשתי קיבלתי תפקיד במועדון שאני מאוד מחובר אליו ואוהב אותו ומאוד אוהבים אותי. אני חושב שהעתיד שלנו באמת היה משותף, אם כשחקן ואם כאיש מקצוע. אני מכיר את ה-DNA של המועדון, בשנה וחצי כאן באמת הכרתי את הדברים שהמועדון צריך, את מה שהמועדון יותר אוהב ופחות אוהב וגם את הגישה של הבעלים והאנשים במועדון. ברגע שדמיאן רויטמן וגל כהן הגיעו להחלטה שרוצים אותי וגיל קופר דיבר איתי זה תוך 5 דקות נסגר. אנשים כמו דמיאן לא פוגשים כל יום בכדורגל, תמיד אני אומר שהוא מזן מיוחד אז באמת נפלה לי הזכות להתחיל ברעננה את הקריירה שלי כאיש מקצוע ואני מקווה להחזיר להם על האמון בדיוק כמו שעשיתי כשחקן והלוואי שנצליח ונעלה כמו שיותר גבוה״.

ההחלטה לעזוב בתקופה כשחקן לקריית שמונה: ״בכדורגל כשחקן יש מומנטומים כלכליים, שחקן כדורגל לא יכול לשחק עד גיל 50 או 60, הוא יכול לשחק עד גיל 38, 39 או 40 אם הוא ממש לא נפצע, שומר על הגוף ויש לו הרבה מזל. ברגע שנכנס הפן הכלכלי אני חושב שזה לא היה פייר מצדי לבוא ולדרוש מרעננה דברים שלא היו בסטנדרט של המועדון ולבוא ולתת לי משהו אחד ולשחקן אחר זה לא היה אפשרי אז זה לפעמים עושה דברים לא טובים בחדר ההלבשה ואני מאוד שמח על כך כי גם כשבסופו של דבר החלטתי להתקדם כלכלית לק״ש זאת הייתה החלטה משותפת שגם הם הבינו אותי וגם אני אך הבנתי אותם. זאת החלטה משותפת שהתקבלה עם חיבוק גדול וחיוך גדול מצד דמיאן ולא סתם חזרתי היום למועדון הזה וזה מבחינתי משהו שאני יכול לסמן עליו וי וזה הדבר הכי חשוב מבחינתי״.

שמעון אבוחצירה (רדאד ג'בארה)שמעון אבוחצירה (רדאד ג'בארה)

החיבור לגל כהן: ״גל כהן הוא חבר, הוא אפילו כמו אח בשבילי, אני יכול להגיד שכשהתחלתי את הקריירה שלי כשחקן כדורגל מקצועני הראשון שקיבל אותי בחדר הלבשה בהפועל פתח תקווה והראשון שבא אחרי אימון ואמר ׳הוא צריך להישאר פה עוד׳ זה גל כהן. מאז הכל היסטוריה ואני וגל חברים מאוד טובים והיו לי איתו 4 שנים מדהימות בהפועל פתח תקווה, עלינו ביחד ליגה והיינו חברים מאוד קרובים, מאוד התחברתי אליו ואני לא אשכח לו את ההתחלה ואת התמיכה בי והחיבוק הגדול שהוא נתן לי בחדר הלבשה לא פשוט עם המון כוכבים. לשרוד בחדר ההלבשה הזה לפני 10-12 שנה זה לא היה פשוט וגל היה שם בשבילי ואת זה אני לא אשכח לו״.

ההחלטה להצטרף כעוזר מאמן: ״כשגל התקשר אליי אמרתי לו שהרגשתי משהו מבפנים ושדברים לא קורים סתם, כמו שהתחלתי איתו את הקריירה כשחקן, אנחנו גם מתחילים ביחד את קריירת האימון ודברים כאלה קורים מלמעלה ואני מאוד שמח שהוא הבן אדם הראשון שנפלה לי הזכות ללמוד ממנו, הוא חרוץ ויסודי ואני באמת מודה על כך״.

ההיכרות עם ניר דוידוביץ׳: ״שיחקתי נגד ניר המון פעמים, הוא פיגורה ושם דבר בכדורגל הישראלי, כילדים גדלנו על ניר, יש לו גם אישיות מדהימה. יש פה צוות שיש לי רק מילים חמות וטובות לגביו, אם זה אפי מנשקו מאמן הכושר, אם זה ניר וגל המאמן שעומד בראש הצוות הזה והאנליסט שלנו עופר, שהוא חרוץ ועושה הכל לטובת הקבוצה. יש צוות שעובד היום אלך ורק למען הצלחתה של הפועל רעננה במטרה להחזיר אותה למקומה הטבעי״.

גל כהן (חגי מיכאלי)גל כהן (חגי מיכאלי)

העבודה מול השחקנים הצעירים והשפעת הקריירה שעבר כשחקן על העבודה בצוות האימון: ״אני חושב שתמיד זה יתרון, ברגע שאתה בא כאיש מקצוע ועושה בדיוק את מה שהם עושים היום וגורם להם להבין דרכך איך אפשר להצליח ואיך לכוון אותם ולעזור להם ללמוד מטעויות שלך כדי שיצליחו קצת יותר ממה שאתה עשית. אני חושב שזו נקודת פתיחה טובה גם בשבילם וגם בשבילנו, אני חוש. הצוות שבנו ברעננה מאוד מקצועי והשחקנים יכולים להרוויח ממנו ולהפיק רק דברים טובים. בסופו של דבר לשם כך הגענו, יש שחקנים צעירים מאוד מוכשרים ברעננה ועובדים מאוד קשה, לא סתם מחלקת הנוער של המועדון היא מהטובות בארץ, לקחה גביע לנוער ומקדמת המון שחקנים לקבוצה הבוגרת, זה לא סתם. זה מראה על העבודה הטובה שעושים שם ואני חושב שעכשיו הצוות שדמיאן וגל הקימו רק יוסיף להם, הם באמת צריכים להביא רק רצון ותשוקה כי את כל השאר יש להם ואנחנו נלמד אותם ונתמוך בכל דבר, אני בטוח שהם ישתפרו בעתיד ויהיו הרבה יותר טובים״.

השינויים בסגל וריבוי העזיבות: ״זה לא משפיע, אנחנו עובדים עם השחקנים שיש לנו, מגיעים כל בוקר לאימון ומלמדים ונותנים את ה-200 אחוז שלנו, כל אחד מהצוות. מי שכרגע בהפועל רעננה אנחנו נקדם ונעבוד איתו הכי קשה שאפשר, גם השחקנים עצמם צריכים להבין שברגע שהם פה הם צריכים לתת הכל ואם שחקן כזה או אחר יתקדם אנחנו נאחל לו הצלחה גדולה מאוד ויבוא במקומו שחקן אחר, אבל תמיד אני אומר לשחקנים ׳כל עוד את פה, תעשו הכל כדי להיות הכי טובים, כי גם כשתעזבו אתם צריכים להיות בכושר הכי טוב בקבוצה הבאה׳, זה טיפ כשחקן לשחקן, שלא משנה כרגע מה קורה עם העתיד של השחקן, אם הוא ילך לליגת העל או לאירופה, כרגע אתה ברעננה וצריך לתת את המקסימום כי זה יעשה לך יותר טוב וזה חשוב מאוד ששחקנים יבינו את זה, כדי שגם הם הם יעברו קבוצה, הם יגיעו לשם מוכנים״.

שחקני הפועל רעננה (חגי מיכאלי)שחקני הפועל רעננה (חגי מיכאלי)

המטרות מהעונה הקרובה: ״המטרה של הפועל רעננה היא מטרה ידועה שהוצבה מהרגע הראשון שזה קודם כל להחזיר את רעננה למקומה הטבעי בליגת העל והדבר הלא פחות חשוב, לקדם את כל הצעירים שנמצאים היום בבוגרים, הם מאוד מוכשרים ועובדים קשה. אני חושב שהמטרות האלה הולכות יד ביד, כמובן עם חיזוק נכון ותוספות מתאימות, בסופו של דבר תופרים את החליפה כמו שצריך וכולם מרוויחים ממנה. גם הצעירים מתקדמים, גם הבחורים המבוגרים והמנוסים מרוויחים ומקדמים את הצעירים וזה שילוב מנצח לדעתי וזה מה שנבנה כרגע ברעננה ואנחנו שמחים על כך״.

העבודה עם יואב תומר: ״ללא ספק זה שילוב שיכול לעזור לשני הצדדים, אנחנו מדברים כל הזמן, עם כולם, באמת, כל השחקנים, כמו גם יואב, יודעים שבכל עזרה שהם צריכים אנחנו כאן בשבילם. יואב קודם כל צריך להיות בריא ולטפל בעצמו כדי להחלים מהפציעה ואנחנו מחכים לו, זה חיזוק מאוד משמעותי לסגל של רעננה. אנחנו מאחלים לו קודם כל בריאות ומחכים לו שיחזור למגרש״.

יואב תומר (שחר גרוס)יואב תומר (שחר גרוס)

הסיכוי שיחזור לשחק בעתיד: ״אריאן רובן חזר לשחק בגיל 36, קשה לי להאמין שזה יקרה גם איתי, אבל יש דברים נסתרים, לא נבין לא נדע. מי שאחראי על הכול זה השם יתברך״.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו