יום שבת, 20.08.2022 שעה 05:49

פפיר: קלינגר התפרץ לעברי וצעק 'בושה וחרפה'

השופט הגיש דו"ח שיפוט חמור על אירועי גמר הגביע והתמקד במהומה של אנשי הפועל ת"א לאחר פסילת שער השוויון והאדום לאייזן: "התגודדו סביבי במחאה"

ליגת העל 22-23
00-00 הפועל חיפה1
00-00סקציה נס ציונה2
00-00הפועל ירושלים3
00-00הפועל ת"א4
00-00בני סכנין5
00-00מכבי חיפה6
00-00מכבי נתניה7
00-00בית"ר ירושלים8
00-00הפועל ב"ש9
00-00מ.ס אשדוד10
00-00עירוני ק"ש11
00-00הפועל חדרה12
00-00מכבי ת"א13
00-00מכבי בני ריינה14
לוח משחקים
 • הפועל חיפה
 • שבת, 20/08, 18:00
 • הפועל ת"א
 • הפועל ירושלים
 • שבת, 20/08, 19:00
 • הפועל חדרה
 • מכבי נתניה
 • שבת, 20/08, 20:00
 • בית"ר ירושלים
 • מכבי ת"א
 • ראשון, 21/08, 20:15
 • מכבי בני ריינה
 • סקציה נס ציונה
 • שני, 22/08, 19:00
 • עירוני ק"ש
 • בני סכנין
 • שלישי, 30/08, 20:15
 • מכבי חיפה
 • הפועל ב"ש
 • רביעי, 31/08, 19:45
 • מ.ס אשדוד
|
ארז פפיר מול ניר קלינגר (רדאד ג'בארה)
ארז פפיר מול ניר קלינגר (רדאד ג'בארה)

גמר גביע המדינה בין מכבי תל אביב להפועל תל אביב סיפק אמש (רביעי) את אחד ממשחקי הדרבי החמים ביותר בשנים האחרונות, אך בנוסף, סיפק גם את אחת המהומות המבישות ביותר בספורט הישראלי, כפי שכתב שופט הגמר, ארז פפיר, בדו”ח השיפוט שהגיש להתאחדות. 

פפיר התייחס בין יתר אירועי המשחק גם לתגובות הקשות של שחקני ואנשי הצוות של הפועל תל אביב כלפיו במהלך המשחק, תחילה בהחלטתו לשרוק לפנדל לזכות מכבי תל אביב בדקה ה-91, החלטה שתוקנה בעזרת מערכת ה-VAR, ולאחר מכן, גם ההתנפלות חסרת המעצורים של ניר קלינגר ושחקני האדומים לעברו של פפיר לאחר ההחלטה לפסול את שער השוויון של האדומים בדקה ה-115 ושליפת הכרטיס האדום לעברו של שי אייזן בעקבות העבירה שביצע על דור פרץ בתחילת המהלך שהוביל לשער.

ניר קלינגר מתפרץ על ארז פפיר (רדאד ג'בארה)ניר קלינגר מתפרץ על ארז פפיר (רדאד ג'בארה)

כמו כן, פפיר גם התייחס לזריקת האבוקות מצד אוהדי שתי הקבוצות, לעימותים בין שחקני שתי הקבוצות וכאמור, גם להתנהגותו של מאמן הפועל תל אביב ניר קלינגר, שהובילה גם להרחקתו.

בעיקרי הדו”ח כותב פפיר כי קלינגר צעק לעברו: “מה אתה עושה, אתה הורג את הקבוצה, לא תשכח את ההחלטה הזו כל החיים שלך”. ציין את התנועות המגונות שבוצעו על ידי סלים טועמה לעבר אוהדי מכבי ת”א. כמו כן שלט “שתהיה שואה למכבי” הונף בשערים 4-5, ומשם נשמעו קריאות זהות לשלט. משערים 10-11 היו קריאות “סלים טועמה מחבל”. 

ארז פפיר מוציא אדום לניר קלינגר (רדאד ג'בארה)ארז פפיר מוציא אדום לניר קלינגר (רדאד ג'בארה)

דו”ח השיפוט המלא של פפיר: “בדקה ה-1 נזרקו מספר רב של אבוקות אל עבר רחבת העונשין הצפונית מיציע אוהדי הפועל תל אביב (יציע 4-5). המשחק נעצר ל-2 דקות. בדקה ה-5 נזרקו מספר רב של אבוקות אל עבר רחבת העונשין הדרומית מיציע אוהדי מכבי תל אביב (יציע 10-11). המשחק נעצר ל-2 דקות. בדקה ה-48 ובדקה ה-100 הודלקה אבוקה ביציע אוהדי מכבי תל אביב (יציע 10-11). בדקה ה-49 נזרקה כוס שתייה מיציע אוהדי מכבי תל אביב (יציע 10-11) לכר הדשא”.

“לאחר הבקעת השער השני לזכות קבוצת מכבי תל אביב בדקה ה-96 נזרקו מספר רב של כוסות שתייה לעבר כר הדשא מיציע אוהדי הפועל תל אביב (יציע 4-5). בדקה ה-113 נזרקו כוסות שתייה מיציע הפועל תל אביב (יציע 4-5) אל עבר שוער מכבי תל אביב, הכוסות לא פגעו בשוער”.

ניר קלינגר ושחקני הפועל תל אביב מתנפלים על פפיר (איציק בלניצקי)ניר קלינגר ושחקני הפועל תל אביב מתנפלים על פפיר (איציק בלניצקי)

“בדקה ה-115, לאחר הבקעת שער השוויון לזכות קבוצת הפועל תל אביב, נקראתי ע”י שופט המסך לבחון עבירה שנעשתה במהלך המהלך ההתקפי שהוביל לגול. ברגע שסימנתי את תנועת המסך, התפרץ מאמן הקבוצה, ניר קלינגר, לתחומי המגרש, הגיע עד אליי וצעק: “ביזיון, בושה וחרפה, אתה הורג קבוצה”. בנוסף, התפרצו לתחומי המגרש גם מנהל הקבוצה, דוד מגן, מאמן השוערים, עמי גניש, ועוזר המאמן סלים טועמה. בעזרת צוות השיפוט ועובדי ההתאחדות, הוחזרו הצוות המקצועי לאזור הספסל בכדי לאפשר לי לבחון את האירוע במסך. לאחר בחינת האירוע, ביטלתי את השער ושלפתי כרטיס אדום לשחקן הפועל תל אביב – שי אייזן. החלה מהומה רבתי בתחומי המגרש בה שחקני הפועל תל אביב, דוד מגן, עמי גניש וסלים טועמה התגודדו סביבי במחאה על ההחלטה, כאשר ניר קלינגר רץ לכיווני לתוך המגרש, הגיע בסמיכות אליי, השתולל בכעס רב וצעק: “מה אתה עושה, למה אתה הורג קבוצה, לא תשכח את ההחלטה הזאת בחיים שלך”. בעקבות ההתנהגות והדברים הנ”ל, ניר קלינגר הורחק בכרטיס אדום ולאחר ההרחקה סימן תנועה מגונה לעבר יציע אוהדי מכבי תל אביב (יציע 10-11). סלים טועמה הורחק באדום לאחר שסימן אצבע משולשת לעבר יציע אוהדי מכבי תל אביב (יציע 10-11). עוד באותו אירוע, נזרקו בקבוקי שתייה לעבר ספסל קבוצת הפועל תל אביב מצד אוהדי מכבי ת”א אשר ישבו ביציע המערבי”.

“אציין כי בסיום המשחק, המשקיף, מר שלומי ברזל, עדכן אותנו צוות השיפוט שבדקה ה-120 הונף שלט ביציע אוהדי הפועל תל אביב (יציע 4-5) עם הכיתוב “שתהיה  שואה למכבי”. בנוסף עדכן כי במהלך המשחק נשמעו קריאות “טועמה מחבל” מיציע אוהדי מכבי תל אביב (יציע 10-11) וקריאות “שתהיה שואה למכבי” מיציע אוהדי הפועל תל אביב (יציע 4-5)”.

ניר קלינגר מתפרץ על ארז פפיר (איציק בלניצקי)ניר קלינגר מתפרץ על ארז פפיר (איציק בלניצקי)

בדו”ח המשקיף, שלומי ברזל כתב וסיכם את אירועי המשחק: “בדקה הראשונה נזרקו עשרות אבוקות מיציעים 4-5 שאוכלסו על ידי אוהדי הפועל תל אביב לעבר רחבת ה-16. אבוקות רבות נוספות הודלקו ביציעים אלה. המשחק נעצר וחודש לאחר כ-2 דקות. בדקה החמישית נזרקו עשרות אבוקות מיציעים 10-11 שאוכלסו על ידי אוהדי מכבי תל אביב לעבר רחבת ה-16. המשחק חודש לאחר כ-2 דקות”.

“עם פתיחת המחצית השנייה שרו אוהדי מכבי תל אביב, מרביתם משערים 10-11, “סלים טועמה מחבל”. בדקה ה-48 נפתחה אבוקה בצבע אפור-שחור ביציעים 10-11, שאוכלסו על ידי אוהדי מכבי תל אביב. בדקה ה-49 נזרקה כוס שתייה מיציעים 4-5 שאוכלסו על ידי אוהדי מכבי תל אביב לעבר הרחבה ונחתה על כר הדשא. בדקה ה-64 שרו אוהדי הפועל תל אביב ביציעים 4-5 “שתהיה שואה למכבי”. בדקה ה-96, לאחר הבקעת השער השני לזכות מכבי תל אביב, נזרקו מיציעים 4-5 המאוכלסים באוהדי הפועל תל אביב כוסות שתייה רבות לעבר כר הדשא”.

שלומי ברזל (איציק בלניצקי)שלומי ברזל (איציק בלניצקי)

“בדקה ה-100 הודלקה שוב אבוקה בצבע אפור-שחור ביציעים 10-11 שאוכלסו על ידי אוהדי מכבי תל אביב. בדקה ה-113 נזרקו כוסות שתיה רבות מיציעים 4-5 שאוכלסו על ידי אוהדי הפועל תל אביב לעבר הרחבה של שוער מכבי תל אביב, דניאל טננבאום. רבות מהן נחתו ברחבה ובכר הדשא, אף אחת לא פגעה בו. בדקה ה-115, בעקבות החלטת השופט על ביצוע בדיקת שיפוט מסך לאחר הבקעת שער השוויון של הפועל ת”א, התפרצו לכר הדשא מאמן הפועל ת”א ניר קלינגר, עוזר המאמן סלים טועמה, מאמן השוערים עמי גניש ומנהל הקבוצה דודי מגן. כל הארבעה התפרצו באופן מתריס ומאיין לעבר השופט ארז פפיר והיה להם חלק משמעותי במהומה הגדולה על כר הדשא”.

“לאחר שאוהדי מכבי ת”א השמיעו קריאות גנאי לעברם, מאמן הפועל ת”א ניר קלינגר ועוזר המאמן סלים טועמה ביצעו תנועות מגונות לכיוון יציעי אוהדי מכבי ת”א. לאחר שאוהדי מכבי תל אביב ביציע המערבי השליכו במהלך המהומה בקבוקי שתייה לכיוון ספסל הפועל ת”א, הבקבוקים לא פגעו באף אחד מהשחקנים ו/או בעלי התפקידים. בדקה ה-120 הונף שלט ביציעים 4-5 שאוכלסו על ידי אוהדי הפועל תל אביב עם הכיתוב ‘שתהיה שואה למכבי’”.

ניר קלינגר וסלים טועמה זועמים (חגי מיכאלי)ניר קלינגר וסלים טועמה זועמים (חגי מיכאלי)
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו