יום שבת, 02.07.2022 שעה 05:21

דאבור: נלחמתי לחזור לעצמי, היה לי קשה לנשום

אחרי הצמד והבישול מול מולדה, חלוץ הופנהיים ונבחרת ישראל מספר על התקופה הלא פשוטה שעבר: "הגוף לא נותן לך לשלוט". וגם: האליפות, זהבי ורפאלוב

ליגת העל 22-23
00-00הפועל חיפה1
00-00סקציה נס ציונה2
00-00הפועל ירושלים3
00-00הפועל ת"א4
00-00בני סכנין5
00-00מכבי חיפה6
00-00מכבי נתניה7
00-00בית"ר ירושלים8
00-00הפועל ב"ש9
00-00מ.ס אשדוד10
00-00עירוני ק"ש11
00-00הפועל חדרה12
00-00מכבי ת"א13
00-00מכבי בני ריינה14
לוח משחקים
 • הפועל חיפה
 • שבת, 20/08, 00:00
 • הפועל ת"א
 • בני סכנין
 • שבת, 20/08, 00:00
 • מכבי חיפה
 • מכבי נתניה
 • שבת, 20/08, 00:00
 • בית"ר ירושלים
 • הפועל ב"ש
 • שבת, 20/08, 00:00
 • מ.ס אשדוד
 • סקציה נס ציונה
 • שבת, 20/08, 00:00
 • עירוני ק"ש
 • הפועל ירושלים
 • שבת, 20/08, 00:00
 • הפועל חדרה
 • מכבי ת"א
 • שבת, 20/08, 00:00
 • מכבי בני ריינה
|
מונס דאבור (רויטרס)
מונס דאבור (רויטרס)

תקופה לא פשוטה  עברה בחודשים האחרונים על חלוץ נבחרת ישראל, מונס דאבור. הקורונה הכתה גם בחלוץ הופנהיים הגרמנית, דאבור היה בטוח שהוא יסיים את הבידוד והקורונה תהיה מאחוריו, אך בסופו של דבר מצא את עצמו החלוץ נכנס למספר חודשים לא פשוטים.

ביום חמישי, דאבור היה יכול סוף כל סוף לחייך, כאשר חזר להיראות כמו מונס דאבור הישן והטוב כאשר הוביל את הופנהיים עם צמד ובישול ב-3:3 של הקבוצה הגרמנית בחוץ מול מולדה הנורבגית במסגרת המשחק הראשון בשלב 32 האחרונות של הליגה האירופית.

האם רוחות רפאים השתלטו על שער של לבאנטה?

כאשר חזר הביתה למחרת, לאחר שהקבוצה חזרה לגרמניה ואף עשתה אימון שחרור,  חיכתה לו בערב הילדה נור שצומחות לה שיניים, ואבא דאבור היה צריך להיות המרגיע אחרי הימים הלא קלים שעברו על האמא, אשתו, פאתן, כאשר האבא נסע עם הקבוצה.

אגב, בישראל התרגשו בשבוע האחרון מהשלג, בעוד מבחינת דאבור זה דבר שבשגרה מבחינת החלוץ הישראלי ומשפחתו. הם עוברים חורף עם מינוס עשר מעלות, ובשבוע שעבר משפחת דאבור חוותה בגרמניה שלג שנערם לגובה חצי מטר, ויצאה לשחק עם הילדה.

מונס דאבור חוגג (רויטרס)מונס דאבור חוגג (רויטרס)

כעת, בראיון מיוחד ל-ONE, מונס דאבור מספר כי בתחילה היה בטוח שתוך זמן קצר הקורונה תהיה מאחוריו: "ראיתי שיש הרבה שחקנים שחוזרים והכל טוב, לא היו לי סימפטומים של ממש. אמרתי יעברו שבועיים, ואני אחזור כמו שצריך".

דאבור חוזר לתקופה של החזרה לאימונים אחרי שהחלים מהקורונה: "אני חוזר, עובר שבוע ועוד שבוע, אני מתקשה באימונים, קשה לי לנשום ואני עם דופק גבוה. רואים זאת כל אימון ב-GPS. היה לי קשה פיזית, אני גם לא יכול לעשות דברים מבחינה טכנית שהייתי רגיל לעשות, לא יכול. אני נלחמתי ממש קשה כדי לחזור לעצמי, ניסיתי ממש הכל".

שחקני הופנהיים חוגגים עם מונס דאבור (רויטרס)שחקני הופנהיים חוגגים עם מונס דאבור (רויטרס)

מה עובר עליך?
"אני מרגיש שהעונה הולכת ומסתיימת, בוא הנה, כבר חצי עונה, ואני במצב של חודשיים ומשהו בלי לשחק. פה עשר דקות, פה מחצית, אבל לא יותר".

בקבוצה יודעים מה עובר עליך?
"בקבוצה וזה הרגיע אותי, הם הבינו כל הזמן מה עובר עליי ובאו לקראתי. מה שאני צריך.  כאשר צריך אף נתנו להוריד אימונים. אני אבל מבחינה אישית לא מוותר, רוצה לשחק, להבקיע, להיות בעניינים. אבל זה פשוט לא בידיים שלי, לא יכול לשלוט, הגוף לא נותן לי. הדבר הטוב מבחינתי שהיה לי שקט מבחוץ, לא הרבה ביקורות למה לא משחק, הבינו  פשוט שהסיטואציה לא פשוטה. הרבה בזכות המועדון, המאמן והדירקטור שנתנו לי את השקט".

שחקני הופנהיים חוגגים עם מונס דאבור (רויטרס)שחקני הופנהיים חוגגים עם מונס דאבור (רויטרס)

מה עובר עליך מבחינה נפשית בכל התקופה הזו?"
"זה לא היה קל בכלל, המשיך יום אחרי יום, אימון אחרי אימון, משחק אחרי משחק, כאילו נלחם בהכל. אתה רוצה ורוצה, אבל הגוף לא נותן לך. אין לך מה לעשות, אתה עובד קשה וזה לא מחזיר לך. הייתה לי תקופה קשה מאוד,  לא קל. לשמחתי היו לי את האישה והילדה. כל פעם שאתה מבואס, מצב רוח רע, שאתה לא מבין למה אתה לא מאה אחוז, מגיע הביתה והאישה והילדה נותנות לך כוחות מחדש. כל יום אתה נלחם בכך מחדש".

דאבור ממשיך לתאר את כל מה שעבר עליו: "כל זה עבר עליי עד שנכנסתי לשחק, גם אז לא הרגשתי טוב. התאמנתי, אתה מרגיש מצוין וחד באימונים, אבל לא שיחקתי. 10 דקות פה 5 דקות שם, עוד יותר הרגשתי קשה עם כל הסיטואציה. הלו חזרתי, אני פה. אבל שחקנים בכושר הרבה יותר טוב, כאלו שלא חלו בקורונה, או שחלו אבל לא עבר עליהם מה שעבר עליי. אתה נמצא במצב שאתה נלחם להחזיר את המעמד לעצמי מתחילת שנה, אחד השחקנים הכי חשובים, מוביל את הקבוצה".

מונס דאבור חוגג (רויטרס)מונס דאבור חוגג (רויטרס)

וביום חמישי הרגשת שחזרת לעצמך?
”אני כבר 3-4 שבועות מרגיש מצוין, פשוט לא שיחקתי בהרכב, עד שהגיע המשחק מול דורטמונד שפשוט נתן לי את ההרגשה שחזרתי מיליון אחוז מבחינת יכולת וכושר גופני. הגול שהבקעתי היה עוד פלוס. בלי הגול, הייתי ממש מרוצה. בקבוצה גם היו מרוצים מאיך ששיחקתי. ביום חמישי זה המשיך, ידעתי שזה בסוף יגיע ויחזור, שזה יכול להשתנות וכאשר הולך לך, אתה בסוף נותן את הגול. מרגיש כמו חיים חדשים-ישנים".

יש הבדל בקבוצה שלכם בין הליגה הגרמנית לליגה האירופית
"פתחנו את העונה ממש טוב, הייתה לנו נפילה גדולה, לא היה קל לצאת, עדיין נלחמים במצב לא נעים שנקלענו אליו. הוא לא קריטי, אבל  לא רצינו להיות בו. אבל זה מצב שעדיין אפשר לתקן".

מונס דאבור חוגג עם שחקני הופנהיים (רויטרס)מונס דאבור חוגג עם שחקני הופנהיים (רויטרס)

הגיע לכם גם מאמן חדש, סבסטיאן הנס
"הוא היה בסדר גמור איתי, אמר לי שהוא סומך עליי. הוא נתן ביטחון והכל היה טוב, אבל אז באה הקורונה, הכל השתבש. הוא רוצה בצדק שישחק מי שבכושר הכי טוב, כמו כל מאמן”.

סבסטיאן הנס (רויטרס)סבסטיאן הנס (רויטרס)

“בוודאי שאני חולם על מלכות השערים בכל הזמנים”

רדאמל פלקאו צריך להתחיל לחשוש ממך, יש לך 24 שערים בליגה האירופית בלבד, לא כולל מוקדמות, מול פלקאו עם 30 שערים במקום הראשון
"לחשוש? לא יודע. אני עושה את שלי, רוצה להבקיע תמיד. אירופה זה הפלוס, משהו מיוחד עבורי, כולם יודעים שיש את ההפרש בינינו. זה לא מכניס ללחץ או יושב לי בראש. לא באמת חשבתי להבקיע כמה שיותר, קודם זה מבחינתי לעזור לקבוצה. אנחנו חושבים איך לעבור שלב, אני מאמין שנעשה את זה ומקווה שאמשיך להבקיע. מה שצריך יקרה, אני בוודאי חולם על מלכות השערים בכל הזמנים, זה משהו מיוחד שלא בשמיים. אבל ההצלחה של הקבוצה בראש ובראשונה".

רדאמל פלקאו (רויטרס)רדאמל פלקאו (רויטרס)

איך אתה רואה את מאבק האליפות בליגת העל שלנו?
"כיף לראות, כאשר שני מועדונים כל כך גדולים נלחמים ראש בראש וגם מציגים כדורגל טוב, שיש משחקים עם סיום של דרמות".

מי תיקח?
”אני חושב בסופו של דבר, מכבי תל אביב תיקח, יהיה קשה מאוד, ממש צמוד עד הסוף. יש לי מלא חברים במכבי חיפה שאני בקשר יום יומי איתם ומאחל להם בהצלחה. אבל תמיד יהיה לי משהו למכבי, זה לא סוד".

שחקני מכבי תל אביב חוגגים (רדאד ג'בארה)שחקני מכבי תל אביב חוגגים (רדאד ג'בארה)

מי השחקנים הבאים שיצאו לדעתך מישראל לשחק בחו"ל?
"יש מלא שחקנים שיכולים לצאת, דור פרץ מסיים חוזה, יש לו הזדמנות, בטוח שגם ליונתן כהן.  ליאל עבדה, שמבחינתי הוא הדבר הבא אם ימשיך לעשות ככה דברים, גם בחו"ל הוא יוכל להצליח. הוא צריך להיות חכם בבחירה שלו. אני מאוד אוהב גם את צורת המשחק של דולב חזיזה, מאמין שגם הוא יכול לצאת לאירופה".

ליאל עבדה חוגג (שחר גרוס)ליאל עבדה חוגג (שחר גרוס)

“כל השחקנים מחזיקים מליאור רפאלוב, יודעים שהוא שחקן ברמה”

אתה, ערן זהבי וליאור רפאלוב כיכבתם במשחקים באירופה
”כיף גדול לקרוא ולראות שכולם היו טובים, גם מנור סולומון פתח בשחטאר דונייצק בליגה האירופית. אני, ערן וליאור היה לנו ערב מצוין, זה דבר משמח כאשר במעמדים כאלה גדולים באירופה אנחנו עושים עבודה טובה עם יכולת מצוינת. שלושתנו ראיתי הופענו בנבחרת המחזור, לא רק במקום אחד, מבחינת ציונים, מדהים לראות. אני מקווה שבעתיד נראה כמה שיותר שחקנים שיצאו לחו"ל וינסו את מזלם".

נראה את זה גם בא לידי ביטוי סוף סוף בנבחרת?
"אני מקווה מאוד".

ליאור רפאלוב חוגג (רויטרס)ליאור רפאלוב חוגג (רויטרס)

אבל וילי רוטנשטיינר לא סופר את רפאלוב
”אני לא רוצה להיכנס לזה. ליאור כוכב כדורגל, שחקן מצוין, שנים על שנים עושה דברים מדהימים, אבל בסוף יש מאמן והוא מחליט. לא יודע האם זה עניין של שיטה, צריך לשאול את מי שאחראי, לא אותנו. כל השחקנים מחזיקים מליאור ויודעים שהוא שחקן ברמה, בטוח גם וילי רוצה את הטוב ביותר לנבחרת. לא יודע מה השיקולים שלו".

וילי רוטנשטיינר (רדאד ג'בארה)וילי רוטנשטיינר (רדאד ג'בארה)

 אגב, בבחירות שיש שוב בישראל אתה מתעניין?
"לא, אני קורא, אבל לא באמת מתעניין ונכנס לדברים האלו".

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו