יום ראשון, 17.10.2021 שעה 21:44

כלפון: הרחקה וקנס כספי לעבריין, שישב בכלא

בתוכנית הספורט של ישראל בשיתוף ONE דיברנו עם יו"ר המנהלת על האלימות במגרשים: "רק קנסות ישנו". התוכנית משודרת גם ברדיו חיפה ורדיו ירושלים

ליגת העל 21-22
134-96הפועל חיפה1
123-76הפועל חדרה2
113-85הפועל ב"ש3
106-106מכבי חיפה4
87-86הפועל נוף הגליל5
86-75הפועל ת"א6
89-96מכבי נתניה7
86-66בני סכנין8
711-76מכבי ת"א9
65-55מכבי פ"ת10
56-55בית"ר ירושלים11
56-36עירוני ק"ש12
310-56מ.ס אשדוד13
38-16הפועל ירושלים14
לוח משחקים
 • הפועל ירושלים
 • 4 - 1
 • מכבי חיפה
 • מ.ס אשדוד
 • 1 - 0
 • בני סכנין
 • הפועל חיפה
 • 1 - 3
 • הפועל נוף הגליל
 • מכבי נתניה
 • 2 - 4
 • מכבי ת"א
 • עירוני ק"ש
 • 1 - 0
 • הפועל חדרה
 • הפועל ב"ש
 • 0 - 1
 • מכבי פ"ת
 • הפועל ת"א
 • שני, 18/10, 20:45
 • בית"ר ירושלים
0 תגובות |
אופירה אסייג ואייל ברקוביץ' בתכנית הספורט (מערכת ONE)
אופירה אסייג ואייל ברקוביץ' בתכנית הספורט (מערכת ONE)

תוכנית הספורט של ישראל בשיתוף ONE משודרת בכל ערב מ-18:00 עד 20:00. את תוכנית הספורט ניתן לשמוע ברדיו תל אביב (102FM), רדיו חיפה (99.5FM ו-107.5FM), רדיו ירושלים (101FM), רדיו דרום (97FM ו-95.8FM). בנוסף לכל שלל התחנות המכובדות, התוכנית משודרת גם כאן באתר.

הערב בתוכנית הספורט של ישראל נדבר על הניצחון 1:2 הגדול של מכבי תל אביב בבלומפילד על מכבי חיפה, בחגיגה הצהובה ובתגובות בצד הירוק. כמו כן, נתכונן להמשך משחקי ליגת העל כשבראשם בית”ר ירושלים שתפגוש את מכבי נתניה הערב.

ארז כלפון: דורשים הרחקה וקנס כספי לעבריין, שישב מאחורי סורג ובריח

דיברנו עם יו”ר מנהלת הליגות לכדורגל, ארז כלפון על הגזענות והאלימות במגרשי הכדורגל ועל התנהלות המנהלת על מנת למגר את הבעיה.

שלום וחג שמח ארז כלפון
”חג שמח”.

לפעמים דעתך צריכה להישמע לא רק בראיונות
“קודם כל אנחנו פועלים בכל משחק על פי הדוחות של שופט המשחק ומשקיף המשחק”.

אתה לא רואה טלוויזיה?
“אנחנו מגנים כל קריאות גזעניות ואלימות וקבוצות עומדות לדין על דברים כאלה. יש דברים מכוערים ואני לא רוצה להכניס פוליטיקה לכדורגל. הדו”ח של השופט והמשקיף הגיעו, כל האירועים שהיו מגיעים בדו”ח, הקבוצות עומדות לדין על כך. אני מקווה שנוכל להגיע פרטני לאותם אוהדים לקנסות אישיים והרחקה מהמגרשים לשנה, שנתיים ויותר. כך נמזער את הבעיה”.

ארז כלפון (רדאד ג'בארה)ארז כלפון (רדאד ג'בארה)

לא הגיע הזמן להוריד נקודות לקבוצות ואז האוהדים יפחדו לעשות את זה?
“אתה לא יכול להעניש קבוצה שעושה כל מה שאפשר. הקבוצות משקיעות הון עתק במאבטחים ויש משטרה. אנחנו רוצים להעביר את החוק לקנסות מנהליים והגיע הזמן שיהיו קנסות, רק כך יהיה שינוי. אם תיתן בשלב הראשון לאחד ולאט לאט יותר ייענשו, כך זה ייפסק. אם אוהד שפורץ לדשא יצא ממשחק כדורגל עם קנסות גבוהים זה ימנע את הבעיה. צריך לזכור שרוב הקהל הוא נגד אלימות ומדובר בקומץ. עשינו דיון ארוך מאוד עם הפרקליטות ועם הממשלה ואנו רוצים לקדם את החקיקה שכל אוהד שינהג באלימות או גזענות ישלם על כך קנסות גבוהים. לשם אני שואף, זאת המטרה. אם ילד יגיע הביתה ויקבל קנס של 5,000 ש”ח, אני לא רוצה לדעת מה אבא שלו יעשה. נעשה הכל להעביר את זה, צריך לעשות הכל כדי למגר את הגזענות והקריאות הקשות במגרשי הכדורגל”.

המשטרה חילקה באצטדיון בלומפילד 40 דוחות לאוהדים ללא מסיכה, מה עושים?
“הקבוצות וגם אוהדי כדורגל מבינים שצריך לשים מסיכות כדי להמשיך את העונה עם קהל. המשטרה עשתה את הכל ונתנה דוחות לאוהדים שפוגעים ועושים נזק. המשטרה עוזרת לנו עם דוחות כמו גם המפקחים של הרשויות המקומיות. אני מקווה שכולם ישימו מסיכות כדי לאפשר את המשך העונה עם קהל. אני יודע שגם את האוהד חולה הקורונה שהגיע למשחק המשטרה תפסה בזמן”.

מה דעתך על עזיבת משה חוגג את בית”ר ירושלים?
”אני מודאג מאוד, משה עשה דברים חשובים בכדורגל. כשבעל קבוצה עושה קבוצה כדורגל רגע אחרי פתיחת העונה זאת בעיה. משה עשה הרבה דברים טובים אבל לעזוב קבוצה זה מדאיג אותי. יש תמיד דברים בלתי צפויים, העונה הזאת תסתיים אבל אני מודאג וזה תפקידי. זה שיש בטחונות זה ברור אבל לפעמים יש דברים לא צפויים, אני עדיין מקווה שמשה חוגג יחזור מהחלטתו”.

ארז כלפון (אורן בן חקון)ארז כלפון (אורן בן חקון)

מה דעתך על מקרה אדי גוטליב?
”זה חמור מאוד, ההחלטה של השופט הייתה לא נכונה. כבר פנינו היום בנוגע לזה ובסופו של דבר זאת לא רק הפועל ת”א. אנחנו צריכים לעשות הכל כדי לשמור על מי שעל המגרש. כאשר יורד עבריין לפגוע בביטחונו של שחקן כדורגל, תפקידו של השחקן להגן על עצמו. אנחנו דורשים הרחקה של האוהד וקנס כספי. הוא צריך לשבת מאחורי סורג ובריח, הוא עשה דבר חמור ביותר ואני מקווה שבית המשפט ילך איתנו עם ההחלטה. החלטה כמו שהתקבלה אתמול יכולה לגרום לדבר הזה להמשיך, צריך ללמוד מזה להבא ובטח שלא להקל על העבריינים שבאים לפגוע בשחקנים”.

האם אפשר לדבר על מחירי כרטיסים אחידים ולא מופקעים?
“אנחנו קודם כל מנסים ואני מאמין שזה יתאזן כי בעלי הקבוצות מבינים את מצוקת הקהל. אני מעריך שאחרי החגים הקבוצות יבינו שהן צריכות ללכת לקראת האוהדים, אם המחירים יהיו גבוהים מאוד שוב, אנחנו נפנה פעם נוספת ונעשה הכל כדי למנוע זאת”.

ארז כלפון (איציק בלניצקי)ארז כלפון (איציק בלניצקי)

איציק זוהר: אם מכבי ת”א תנצח את הפועל ב”ש היא מועמדת לאליפות

שוחחנו עם הפרשן ושחקן מכבי ת”א בעבר, איציק זוהר על הניצחון 1:2 הגדול של הצהובים על מכבי חיפה בבלומפילד.

ערב טוב איציק זוהר
“ערב טוב”.

מה העמדה שלך לגבי עתידו של פטריק ואן לוון?
“לא חושב שהאוהדים צריכים להיות פקטור בזה כי הם לא אנשי מקצוע. דניאל פרץ ושירן ייני ניצחו את המשחק. לגבי קוואס, הוא היה חודשיים בלי אימונים ואם ייכנס לכושר משחק מכבי ת”א הרוויחה כוכב כדורגל. כשמכבי חיפה רואה את מכבי ת”א אין לה את היכולת לנצח את המשחק וזה משהו שברק בכר והמאמנים המנטליים צריכים לתת עליו את הדעת.”

למבי ת”א יש רכש מבטיח
“לא כל שבוע יש מכבי חיפה והמוטיבציה לא תהיה תמיד אותו דבר. לפני שבוע נגד מכבי פתח תקווה הם לא נראו כמו אתמול. הסגל יקבע מה יהיה מצבה של מכבי ת”א בסוף העונה, יש פציעות, יש כושר והסגל כולו צריך להשלים גם את שחקני הרכש. המבחן האמיתי של מכבי ת”א יהיה מול נוף הגליל, חדרה וקבוצות אחרות. אם הם ישחקו ככה כל השנה הם ייקחו אליפות ואם לא אז הם לא ייקחו, הם צריכים למצוא את האיזון”.

איציק זוהר (רדאד ג'בארה)איציק זוהר (רדאד ג'בארה)

עדיין מכבי חיפה קבוצה טובה יותר
“מכבי חיפה כישרונית בהרבה ממכבי ת”א, מכבי ת”א באה אתמול עם מחויבות שיא. ואן לוון עשה את מה שאיביץ’ היה עושה, הוא לקח את השחקנים לאימון 45 דקות אחרי צאת הצום. מכבי ת”א מגיעה לבאר שבע עם כוח הרתעה ואם היא מוציאה 6 נקודות משני המשחקים מול מכבי חיפה והפועל ב”ש היא מועמדת לאליפות”. 

שירן ייני היה מצוין
”בחדר ההלבשה נשאר מנהיג אחד למכבי ת”א וזה שירן ייני. אני לא זוכר את שירן ייני במשך עשור בנקודות כל כך התקפיות ומבשל גול ממרכז הרחבה של מכבי חיפה. מסתבר שיש לו את היכולת. אחת הסיבות ששירן ייני הרשה לעצמו להיות במקום הזה זה בגלל שהמאמן מאפשר לו להיות שם. כשיש מישהו שמאמין בך ונותן לך את האפשרות לשחק ולנסות דברים חדשים אז קורים דברים כאלה. דניאל פרץ שוער העתיד של נבחרת ישראל, הוא סיפק הצלה גדולה, הכדור היה כזה חזק והוא היה צריך לגנוב צעד וחצי לכיוון הכדור, היד הייתה מתוחה והעוצמה שהוא הדף את הכדור כדי שיעוף החוצה היא מדהימה. ללא ספק מדובר בשוער העתיד של נבחרת ישראל. דרך אגב, דניאל פרץ ודן גלזר הם בני דודים”.

איציק זוהר (רדאד ג'בארה)איציק זוהר (רדאד ג'בארה)
אסור לפספס
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
נגןהידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי
הידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי