יום רביעי, 06.07.2022 שעה 12:13

בנין: נאתכו? שיתרכז בללמוד את מילות התקווה

קפטן העבר של ישראל באמירה חריפה לגבי הקשר: "אין לו מקום בנבחרת בתפקיד בו הוא משחק, יש שחקנים שלא ראויים". נאתכו השיב: "אספו אותנו ברחוב?"

|
טל בנין וביברס נאתכו (עמית מצפה, רדאד ג'בארה)
טל בנין וביברס נאתכו (עמית מצפה, רדאד ג'בארה)

נבחרת ישראל חתמה אמש קמפיין רע מאוד, פעם נוספת, עם הפסד לצפון מקדוניה שהותיר את החבורה של אנדי הרצוג במקום החמישי בלבד בבית מספר 7 במוקדמות יורו 2020, כשהמשימה האמיתית תגיע בחודש מרץ עם חצי גמר הפלייאוף. מי שהתייחס לנבחרת הוא קפטן המדים הלאומיים בעבר, טל בנין, אשר עלה היום (רביעי) לשידור בתוכנית הספורט של ישראל בשיתוף ONE אשר משודרת גם ב-102FM, וסיפק אמירה חריפה לגבי הקפטן הנוכחי של הנבחרת, ביברס נאתכו.

שלום וערב טוב לך, טל בנין:
”אהלן, ערב מצוין”.

טל בנין (עמרי שטיין)טל בנין (עמרי שטיין)

מה בדיוק אמרת שגרם לאשתו של נאתכו לכתוב פוסט נגדך?
”אני חושב שדיברתי רק מקצועי וענייני. אמרתי שכשנבחרת ישראל משחקת עם שני קשרים, נאתכו לא יכול להיות אחד מהשניים, וכשהיא משחקת עם שלושה קשרים הוא יכול לשחק רק את האחורי. אם לא בתפקידים האלה, אי אפשר להוציא ממנו את היכולות שלו. אגב, אמרתי שאני מכבד את נאתכו ואת העשייה שלו, הוא גם זומן לראשונה לנבחרת בתקופה שבה אני ולואיס פרננדס היינו על הקווים, כך שאני מפרגן ואין לי בעיה איתו”.

“אני חושב שנכון להיום, נאתכו לא יכול לשחק בנבחרת ובטח שלא בתפקיד בו הוא משחק. אני גם אמרתי שאם רוצים לשתף את נאתכו אז במשחקים בהם אנחנו שולטים במשחק ואין לחץ ואגרסיביות כמו נגד פולין. דיברתי ענייני, כך אני רואה כדורגל, מי שרוצה לקבל את זה שיקבל ומי שרוצה להתעסק באישי אין בעיה. אגב, אני מכבד את אשתו של ביברס שהיא תומכת בבעלה, זה ראוי לציון וכל הכבוד לה על כך. לגבי המילים שאני אמרתי, אם נאתכו מתרכז במה שאמרתי, אז הגיע הזמן שיתרכז גם בללמוד את המילים של התקווה. אני מעולם כשחקן לא התקשרתי להתלונן על ביקורת כלפיי, רק בדברים של עובדות, אבל לא הרמתי טלפון לעיתונאי על ביקורת מקצועית שאמרו לגביי”.

טל בנין (עמית מצפה)טל בנין (עמית מצפה)

“דבר נוסף שאמרתי, זה שאני חושב שיש לא מעט שחקנים בנבחרת שלא ראויים ללבוש את החולצה. אני מעדיף לשמוע ביקורות מאנשי מקצוע, אנשים שהיו על הדשא ועשו משהו בכדורגל. לכן אני אומר, שכמבקשים אותו כפרשן אני עושה את עבודתי נאמנה ואומר מה שאני רואה, לי אין בעיה עם ביקורת, היא יכולה להעיר אותנו ולעזור לך לחשוב אחרת, זה אני”.

נאתכו: “להגיד שאנו לא ראויים זה חוסר כבוד, אני מגיב בשם כולם בתור קפטן”

קפטן הנבחרת עלה לשידור והגיב לדבריו של טל בנין, לתגובה של אשתו, ובנוסף התייחס לדרך בה ישראל סיימה את הקמפיין בטעם רע.

ערב טוב לך, ביברס:
”ערב טוב”.

אתה נשמע לא משהו.
"הייתה נסיעה קשה, לא ישנתי, אז זה בגלל העייפות".

ביברס נאתכו עם הכדור (איציק בלניצקי)ביברס נאתכו עם הכדור (איציק בלניצקי)

אתה שלם עם זה שאשתך העבירה ביקורת על טל בנין?
“אני לא חושב שהיא ביקרה אותו בצורה קשה, אני עוד חושב שהיא ביקרה אותו בצורה עדינה ובצורה מכובדת".

מקובל עלייך שהיא העבירה עליו ביקורת?
"זכותה להגיד מה שהיא רוצה ולכן גם שיתפתי את זה. מי שהיה קפטן נבחרת ישראל וצריך להראות קצת דוגמה יכול לבקר אותי אישית, אין בעיה, זה מקובל והוא גם העביר במשחק הקודם לפי מה שהבנתי”.

לפי הדברים של אשתך זה לא בסדר, הפעם לא אהבתם את הביקורת.
"אז בואי נדייק, הוא דיבר על זה שאף אחד בנבחרת חוץ מערן זהבי לא ראוי ללבוש את החולצה. יש פה אנשים שעובדים קשה ועשינו קריירה ועובדים כל יום קשה כדי להגיע לנבחרת. אם קיבלנו את חולצת הנבחרת כנראה שמגיע לנו, ולא אחד כמו טל בנין".

ביברס נאתכו באימון נבחרת ישראל (חגי מיכאלי)ביברס נאתכו באימון נבחרת ישראל (חגי מיכאלי)

נשמע שאתה מזלזל בו.
”לא, להיפך. בגלל מישהו כמו טל בנין שהיה קפטן נבחרת ישראל ועוזר המאמן הוא צריך טיפה יותר לשמש דוגמה ולדבר קצת יותר בנועם. הוא היה קפטן, הוא צריך טיפה לכבד את השחקנים. השחקנים לא מספיק טובים? מקובל, אבל לא ראויים? אספו אותנו ברחוב? אנחנו עובדים קשה מגיל צעיר, עוזבים את המשפחות בשביל הנבחרת. להגיד שאנחנו לא ראויים זה חסר כבוד”.

לקחת קשה את הביקורת
”לקחתי קשה כי הוא פגע בחברים שלי, צריך להיות מינימום של כבוד מסוים לקולגות שלך. כולם לקחו את זה קשה, בתור קפטן אני מגיב בשם כולם”.

טל בנין אמר פה בתגובה לדברי אשתך שקודם תלמד את מילות ההמנון ואחר כך תדבר עליו.
”אני יודע יותר טוב ממנו, נראה לי".

אתה מסוגל לשיר את התקווה בלי המילים 'נפש יהודי'?
"תראו, שואלים אותי את זה כל פעם. אני יודע את המילים של התקווה, מכבד אותן, בתור לא יהודי אני לא יכול לשיר 'נפש יהודי הומיה'”.

ביברס נאתכו עם הכדור (שחר גרוס)ביברס נאתכו עם הכדור (שחר גרוס)

כשאני רואה את כולכם לא שרים את ההמנון נהיה לי רע. ראיתי השבוע את רונאלדו וכל החברים שלו בפורטוגל איך הם שרים את ההמנון שלהם בטירוף, את כל הנבחרות שרות בטירוף, אז רע לי עם זה.
"ההמנון של ישראל הוא היחיד שמדבר על דת. ההמנון של מדינת ישראל הוא לא בעייתי, אבל פשוט הוא מדבר על הדת היהודית ואנחנו כשחקנים לא יהודים קצת קשה לנו לשיר אותו. אם היה המנון ישראלי הייתי שר אותו בגאווה".

אז במקום יהודי תשירו נפש ישראלי.
"אבל זה לא ההמנון".

מה זה משנה? מילה אחת נסלח לכם. העיקר שיראו שאנחנו יחידה אחת מגובשת. ביקורות זה דבר לגיטימי. מה ציפית שטל בנין יגיד? תלמדו לקבל ביקורת. הוא לא אמר משהו אישי נגדך.
”לא, אתה טועה. אם היה מעביר עליי ביקורת לגיטימית כמו במשחק הקודם, מקובל. הוא אמר שאף אחד בנבחרת לא ראוי ללבוש את המדים של הקבוצה".

אז אמר, הוא ביקר אחרי תצוגת נפל של הנבחרת. אני לא חושב שאשתך הייתה צריכה להגן עליך.
”יש כבוד מינימלי שצריך לתת. הוא לא נותן כבוד בכלל".

גם אני חושב שיש שחקנים בנבחרת שלא ראויי ללבוש את החולצה שלה.
"להגיד דבר כזה זה לא מכבד".

ביברס נאתכו (רדאד ג'בארה)ביברס נאתכו (רדאד ג'בארה)

אבל לא לכל אמירה לא מכבדת צריך להגיב, למה אשתך הייתה צריכה לעשות את זה? אם טל בנין היה אומר שאתה שחקן גדול היא הייתה מתקשרת להגיד לו תודה?
"אם הוא היה אומר שביברס שחקן גרוע היא הייתה מתקשרת אליו? לא. אני בתור קפטן נבחרת ישראל, לא מוכן שככה הוא ידבר על שחקנים. החשבון שלה פרטי, אבל אני ראיתי לנכון לשתף את הפוסט שלה כי הרגשתי שזה מדבר אליי. היום זה דור שונה, היום הרשתות החברתיות נותנות לנו אפשרויות נוספות. לאשתי יש חשבון פרטי וסגור, יכולתי שלא להגיב".

בוא נסכם את הקמפיין שלך מבחינה קבוצתית ואישית
"פתחנו אותו בצורה טובה עם 7 מ-9 נקודות, אחרי זה היה לנו את המשחק בפולין שהפסדנו אותו ואז היה לנו את השבוע של צפון מקדוניה בבית וסלובניה בחוץ שזה אני חושב השבוע שגמר לנו את הקמפיין".

פתחתם את הקמפיין ענקים, גמרתם גמדים. מה קרה?
"השבוע הזה קצת הוציא אותנו מהדרך שהיינו בה ולא הצלחנו להתאושש מזה ואז היה לנו אוסטריה בחוץ והפסדנו את המשחק תראה אין פה תירוצים".

ביברס נאתכו עם ערן זהבי (רדאד ג'בארה)ביברס נאתכו עם ערן זהבי (רדאד ג'בארה)

תמיד אמרתם שיש משהו מיוחד בנבחרת, שמרגישים התקדמות, מה קרה במשחקים האחרונים?
”למעט המשחק מול צפון מקדוניה שלא היה טוב ברובו, אני חושב שבמשחקים האחרים אי אפשר להגיד שנראנו זוועה או משהו כזה. לא היינו מספיק טובים כדי לנצח וזה אולי מה שאנחנו שווים”.

מקום חמישי, זה מה שאנחנו שווים?
”אם היינו מנצחים והיינו מסיימים רביעי זה היה משנה? זה לא היה מעלה אותנו לשום מקום. הרווחנו את הכרטיס דרך ליגת האומות ושם בפלייאוף בשני משחקים אולי נשיג את זה. אני חושב ש-60-65 אחוזים מהמשחקים היינו שם”.

ביברס נאתכו חוגג (רויטרס)ביברס נאתכו חוגג (רויטרס)

זה לא מספיק להיות שם.
“גם שיחקנו מול נבחרות טובות יותר”

חוץ מפולין אין טובות יותר.
”אני לא מסכים. אבל את צפון מקדוניה היינו צריכים לנצח”.

זה הבית הנוח ביותר שהיינו יכולים לקבל.
”מאז שאני בנבחרת, על כל בית אומרים שהוא היה הכי נוח. אנחנו כן שווי ערך, אבל לא טובים יותר. אני חושב שכיום אנחנו לא מספיק טובים כדי לנצח את פולין ואוסטריה, אפשר לנצח אותן במשחק בודד, אבל לא טובים יותר כנבחרת”.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו