יום ראשון, 24.10.2021 שעה 02:25

"נפעיל סנקציות נגד מי שיפגע בתדמית הליגה"

יו"ר מנהלת הליגות, ארז כלפון, העביר מכתב לקבוצות על רקע האירועים האחרונים: "התלהטות יצרים על המגרש מובילה לאלימות גם מחוץ לתחומי האצטדיון"

1 תגובות |
צ'ירון שרי לפני שרן ייני (נעם מורנו)
צ'ירון שרי לפני שרן ייני (נעם מורנו)

יו”ר מנהלת הליגות לכדורגל, ארז כלפון, העביר היום (חמישי) מכתב לקבוצות הליגות המקצועניות, כאשר על הפרק – התנהגות והתנהלות של בעלי תפקידים ושחקנים בתחומי המגרש. במכתב לבעלי הקבוצות ציין כלפון: “נפעיל סנקציות כנגד שחקן או בעל תפקיד שיתנהג בצורה שפוגעת בתדמית הליגה”.

בעקבות האירועים במחזורים האחרונים ולקראת חזרת הליגה לסדרה, היו”ר כלפון המשיך וציין במכתב: “לשחקנים ולצוותים המקצועיים והמנהלתיים חש השפעה עצומה בהתנהגותם על קהל הצופים וכמובן על תדמית הליגה. התלהטות יצרים בין שחקנים וצוותים מקצועיים ומנהלתיים מקבוצות שונות (ואף כלפי צוות השיפוט) החורגת מגבולות ההתמודדות הספורטיבית אשר מגיעה להתלהמות, תנועות ידיים מאיימות ואף מגע פיזי, משפיעה על האווירה הכללית ועלולה לגרום להתלהטות יצרים ביציעים ומחוץ לתחומי האצטדיון, כפי שחווינו לאחרונה”.

ארז כלפון (רדאד ג'בארה)ארז כלפון (רדאד ג'בארה)

לאור האירועים במחזורים האחרונים, ארז כלפון מבקש מהנהלות המועדונים לעמוד בקשר עם קהל האוהדים למען הרגעת הרוחות, בתוך ומחוץ לתחומי האצטדיון: ״אנא בצעו את הפעולות הנדרשות להרגעת הרוחות כאמור, על מנת שלא נצטרך לעסוק יותר באירועים מסוג זה, אלא ליהנות מתצוגות הכדורגל על המגרש ומתצוגות העידוד ביציעים”. המכתב נשלח במטרה למנוע אירועים אלימים עתידיים שעלולים להוביל להתערבות חריפה מצד גורמים משטרתיים ומשפטיים כנגד הקבוצות.

המכתב המלא

“אנו נמצאים בחלקה הראשון של עונת הכדורגל ולצערי, לאחרונה חווינו מספר אירועים אלימים בתוך ומחוץ לתחומי המגרש, בהם היו מעורבים באופן ישיר בעלי תפקידים (צוותים מקצועיים ומנהלתיים) ושחקנים כמו גם אירועים אלימים מצד אוהדי הקבוצות. לשחקנים ולצוותים המקצועיים והמנהלתיים השפעה עצומה בהתנהגותם על קהל הצופים וכמובן על תדמית המשחק. התלהטות יצרים בין שחקנים וצוותים מקצועיים ומנהלתיים מקבוצות שונות (ואף כלפי צוות השיפוט) החורגת מגבולות ההתמודדות הספורטיבית אשר מגיעה להתלהמות, תנועות ידיים מאיימות ואף מגע פיזי, משפיעה על האווירה הכללית ועלולה לגרום להתלהטות יצרים ביציעים ומחוץ לתחומי האצטדיון, כפי שחווינו לאחרונה”.

“אני קורא לכם, ראשי הקבוצות, לכנס את השחקנים, הצוותים המקצועיים והמנהלתיים ולהבהיר להם את חשיבות העניין ואת החומרה שבהתנהגות אלימה. לא נסבול התנהגות מסוג זה הפוגעת במשחק הכדורגל. כנגד שחקן ו/או בעל תפקיד שיתנהג בצורה שאינה ראויה ופוגעת בתדמית הליגה, יופעלו הסנקציות המוקנות לנו וזאת מעבר להחלטת בתי הדין המשמעתיים על הרחקות ממשחקים או כל ענישה אחרת. על השחקנים והצוותים להתרכז במשחק הכדורגל ולהתנהל באופן ספורטיבי ומכבד”.

“בנוסף, אני מבקש כי תקיימו פעילות מניעה והסברה אל מול קהלי האוהדים של קבוצתכם וזאת בנוסף לפעילות המניעה והאכיפה שנעשית על ידי משטרת ישראל. אלימות של קהל אוהדים בתוך או מחוץ/בסמוך לאצטדיון עשויה להוביל לענישה קשה, סגירת יציעים או אצטדיונים, דבר שיפגע ישירות בקהל עצמו. אוהדים שאינם אלימים ייפגעו, הקבוצה תפגע ספורטיבית והכדורגל כולו יפסיד. אנא בצעו את הפעולות הנדרשות להרגעת הרוחות כאמור, על מנת שלא נצטרך לעסוק יותר באירועים מסוג זה, אלא ליהנות מתצוגות הכדורגל על המגרש ומתצוגות העידוד ביציעים”.

אסור לפספס
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
נגןהידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי
הידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי