יום שישי, 19.08.2022 שעה 05:11

אורנית שוורץ: זה הרגע הכי חזק בקריירה שלי

רמלה חגגה תואר אירופי לאחר ה-53:61 על אראס בצרפת. עדן ענבר: "מגיע לבנות לחגוג פה". דורון: "אין מילים". נתניהו: "חיממתן את הלב". צפו בתקציר

|
אורנית שוורץ:
אורנית שוורץ: "הרגשתי בום בבטן" (יניב גונן)

"הרגע הכי חזק בקריירה שלי", כך אמרה הערב (חמישי) אורנית שוורץ, לאחר הרגע ההיסטורי בו אליצור רמלה זכתה בתואר אירופי: היורוקאפ, לאחר ניצחון 61:53 בצרפת את אראס.

רמלה לא התרגשה מאולם עמוס באלפי אוהדים בוורוד, שדחפו את אראס, אחרי התיקו 61:61. בסיום, האוהדים קראו קריאות בוז רמות לרמלה, שחגגה מול עיניהם.

הקהל המקומי התקשה לקבל חגיגה של קבוצה ישראלית במגרש הבית שלהם, אך לא היתה להם ברירה. הגביע הונף באולם הביתי שלהם.

השחקניות של עדן ענבר היו בטירוף, והתקשו לדבר. שוורץ אף בכתה מאושר: "נכנסתי לאולם והיה לי בום ענקי בבטן. אחד הרגעים החזקים ביותר שעברתי".

המאמן עדן ענבר אמר בסיום: "הבנתי שאנחנו אלופי אירופה, הבת שלי שמחה הבן שלי שמח וכולם שמחים, עברנו משחק לא טוב בבית אבל מגיע לבנות לחגוג פה".

"חגגתי בסיום והגיע הזמן שאני אשתולל, חזרתי לשבת עכשיו. ההתפרצות יצאה בגלל השמחה האדירה על הניצחון ועל ההישג המדהים הזה. אני לא מסוגל לתאר את ההרגשה, המילים לא יצליחו לתאר וחבל כי גם ככה אני לא כל כך טוב במילים. יש אנשים שטובים ממני. הגשמתי חלום שלא העזתי לחלום אותו".

צפו ברמלה עושה היסטוריה

טנישה רייט: "אנחנו עושות את זה כל השנה, יש לנו מאמן מצוין ושחקניות מצוינות. אנחנו מתרגשות ועשינו את מה שרצינו".

שי דורון: "היתה אווירה מדהימה ואמרנו שאנחנו חייבות לקחת את הגביע. לקחנו אותו ואין לי מילים לתאר את זה. אני חושבת שהשנה אליצור רמלה בדרך שלה צריכה לתת מקפצה לכדורסל הנשים".

דורון קיבלה גם טלפון משרת הספורט, לימור לבנת, שבירכה את הקבוצה ואמרה לה: "עשיתן את זה!".

רמלה בטירוף. יש גביע
רמלה בטירוף. יש גביע
 

לבנת" "אליצור רמלה עשתה הלילה היסטוריה ורשמה הישג שיא לכדורסל הנשים הישראלי. דווקא בעיתוי הזה, כשהמחבלים מנסים לשבור את רוחנו בירי טילים לדרום הארץ ובפיגועים, לראות את שחקניות רמלה חוגגות על המגרש עם דגלי ישראל זה מחזה שמחמם את הלב וממלא אותו בכבוד ובגאווה לאומית. אני מצדיעה להן".

לייני סלווין: "ידעתי שיהיה קשה ואבל זאת האליפות ועשינו כל מה שהיינו צריכות לעשות. זה היה משחק קבוצתי וזה מרגיש מדהים. אנחנו משחקות כקבוצה כל השנה, כולם שיחקו היום טוב. אני רוצה להגיד תודה לכל האוהדים שבאו לראות אותנו. אנחנו משחקות חזק כל העונה. לקחנו שני תארים ונשאר עוד תואר אחד לקחת".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו: "הבאתם גאווה גדולה"
ראשון במצעד המברכים להישג הנפלא של אליצור רמלה היה ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שהתקשר טרם יציאתו לישראל ממוסקבה למאמן אליצור רמלה, עדן ענבר ובירך אותו ואת השחקניות על ההישג: "בקור של מתחת לאפס מעלות חיממתן לנו את הלב. תמסור תודה אישית וחיבוק לשחקניות. הבאתם גאווה גדולה".

אורנית שוורץ.
אורנית שוורץ: "הרגע הכי חזק בקריירה"
 

צבי ורשביאק יו"ר הוועד האולימפי בירך על זכייתה של אליצור רמלה בגביע האירופי: "יישר כוח לאליצור רמלה על ההישג ההיסטורי המדהים שלה. הקבוצה הביאה הערב כבוד רב למדינת ישראל, לספורט הישראלי ולכדורסל הישראלי בזירה האירופית. מגיע לכן פירגון רב. אנחנו גאים בכן".

נשיא המדינה, שמעון פרס, שיגר הערב ברכה לראש עיריית רמלה, יואל לביא בעקבות זכיית קבוצת הכדורסל אליצור רמלה בגביע היורוקאפ: "הצבתם את ישראל ורמלה על מפת כדורסל הנשים באירופה. הוכחתם כשרון מדהים ונחישות ראויה להערכה. זכיתם בצדק לאור יכולתכם. אנא מסור הערכתי לשי דורון לשחקניות לצוות המקצועי ולכל העוסקות במלאכה. זהו הישג מדהים וזכיה ההסטורית. ברכותי מקרב לב . גאה בכם".

יו"ר איגוד הכדורסל, שי שני, התקשר הערב למאמן אליצור רמלה, עדן ענבר, ובירך אותו ואת השחקניות על ההישג חסר התקדים שהביאו הערב לכדורסל הנשים בישראל. שני הוסיף ואמר: “אנחנו גאים בך ובשחקניות רמלה, שהפגינו נחישות ואמונה עמוקה אשר הביאו אתכם להשיג הישג וכבוד גדול לכדורסל הישראלי".

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו