יום שבת, 27.11.2021 שעה 13:56

פטל אלוף העולם אחרי ניצחון ענק באבו דאבי

פורמולה 1: "בייבי שומאכר" ניצל מירוץ נורא של אלונסו, הפך לאלוף הצעיר בהסטוריה ונתן דאבל לרד בול. הגרמני המאושר פרץ בבכי: "זה לא נתפס"

22 תגובות |
סבסטיאן פטל חוגג אליפות עולם באבו דאבי (רויטרס)
סבסטיאן פטל חוגג אליפות עולם באבו דאבי (רויטרס)

היסטוריה באבו דאבי. סבסטיאן פטל זכה הערב (ראשון) באליפות הפורמולה 1 לאחר שניצח בגרנד פרי שנערך בנסיכות, ניצל מירוץ מזעזע של פרננדו אלונסו ומארק וובר, יריביו במאבק על התואר, וקטף לעצמו את תואר אלוף העולם בפעם הראשונה בקריירה במירוץ האחרון של העונה.

בכך השלים נהג רד בול "דאבל" לקבוצתו, אשר זכתה העונה גם באליפות היצרנים, כאשר הוא רושם את עצמו בדפי ההיסטוריה כנהג הצעיר ביותר שזכה בתואר ועושה זאת בצורה מדהימה, שכן לפני סוף השבוע לא היו רבים שהאמינו שפטל ייקח זה שחוגג עת יגיע יום ראשון בערב.

הגרמני בן ה-23 הגיע למירוץ מהמקום השלישי בדירוג הנהגים כשבמאזנו 231 נקודות, 15 נקודות פחות מפרננדו אלונסו שהיה במקום הראשון ושבע נקודות פחות מחברו לקבוצה, מארק וובר, שדורג שני.

אבל פטל קטף את הפול פוזישן במקצה הדירוג, זינק ראשון, לא נתן להובלה ללכת לו לאיבוד (היה שני רק עד שבאטן נכנס אל רחבת הטיפולים) ובעזרת עצירה יפה בפיטס ונהיגה ללא רבב, עשה את המוטל עליו ונעזר ביום נורא ואיום של פרננדו אלונסו.

פטל ממרר בבכי אחרי שזכה באליפות העולם (רויטרס)
פטל ממרר בבכי אחרי שזכה באליפות העולם (רויטרס)
 

הנהג הספרדי, שזינק שלישי והיה צריך בסה"כ לשמור על המקום שלו, איבד אותו כבר בפתיחה. תאונה כמעט הרסנית בין שומאכר וליוצי הובילה לסייפטי קאר שעצרה את כולם. ויטאלי פטרוב, נהג רנו, היה מאלו שהחליטו להיכנס לרחבת הטיפולים לעצירה המחוייבת על פי התקנות כדי להחליף צמיגים, דבר שהתברר בהמשך כטראגי עבור אלונסו.

באטן מקדים את אלונסו ו-וובר. הספרדי נתקע מאחור והפסיד את האליפות (רויטרס)
באטן מקדים את אלונסו ו-וובר. הספרדי נתקע מאחור והפסיד את האליפות (רויטרס)
 

כשנכנס לפיטס, הוא יצא אחרי פטרוב ופשוט לא הצליח לעקוף אותו. אלונסו ישב על הזנב של הנהג הרוסי, אך זה לא הרפה ולא נתן לו לעבור אותו. המהלכים האלו התבררו כהרסניים עבור הספרדי שסיים רק במקום השביעי.

אוהדי פרארי לא מאמינים שזה קורה להם (רויטרס)
אוהדי פרארי לא מאמינים שזה קורה להם. עוד תואר הולך לרד בול (רויטרס)
 

המקום השביעי העניק לאלונסו שש נקודות אל מול 25 הנקודות של פטל. בעקבות כך, לנהג הגרמני יש בסיום העונה 256 נקודות ולספרדי 252. אם אלונסו היה מסיים רביעי, הוא היה מצליח לזכות באליפות.

אוהדים של פטל חוגגים בעירת הולדתו, הפנהיים, עם דגם (קל יותר) של מכוניתו (רויטרס)
אוהדיו של פטל חוגגים בעיר הולדתו, הפנהיים, עם דגם (קל יותר) של רכבו (רויטרס)
 

ומה עם מארק וובר? האוסטרלי שזינק שישי חווה מירוץ נוראי בדיוק כמו אלונסו, סיים אותו במקום השמיני והסתפק במקום השלישי בסיום העונה. לואיס המילטון סיים את המירוץ עצמו במקום השני ועונה מאכזבת במקום הרביעי. ומיכאל שומאכר? הוא עבר תאונה מחרידה 45 שניות מפתיחת המירוץ כאשר הסתחרר וליוצי האיטלקי התנגש בו, כשהוא מפספס במילימטרים את ראשו של אלוף העולם לשעבר ובנס נמנעה אחת התאונות המחרידות שנראו בסבב.

פטל והגביע הקדוש. אלוף עולם חדש (רויטרס)
פטל והגביע הקדוש. אלוף עולם חדש (רויטרס)
 

פטל: לא היה לי מושג מה קורה, זה בלתי נתפס
לאחר הזכיה באליפות העולם אמר פטל: "אין לי מילים. לא יודע מה צריך להגיד ברגע שכזה. זאת היתה עונה קשה בצורה בלתי רגילה לכולנו, פיזית ומנטלית. להגיע לכאן, עם האמונה בקבוצה, ברכב ובעצמי הופך את היום ליום מיוחד עוד יותר. ידעתי שהדבר היחיד שאני צריך לעשות זה לנצח במירוץ. אני מוביל את העונה בפעם הראשונה בדיוק מתי שצריך, זה בלתי נתפס".

מכוניתו של פטל ודגל השחמט (רויטרס)
מכוניתו של פטל ודגל השחמט. "כשחציתי את קו הסיום צרחו לי שזכיתי" (רויטרס)
 

על רגע הזכיה המאושר הוסיף: "לא היה לי מושג מה קורה מאחוריי. המהנדס שלי לא חשף שום דבר, הוא היה קר רוח. לא הבנתי מה זה אומר. בהקפה האחרונה הוא אמר לי שצריך עוד לחכות ולראות מה האחרים יעשו ואז כשחציתי את קו הסיום הוא צרח לי בקשר שזכיתי. פשוט מדהים, אני חייב תודה ענקית לכל האנשים באוסטריה מרד בול ולצוות שליווה אותי העונה".

לואיס המילטון התייחס לכך שמי שמנע ממנו אולי לנצח במירוץ הוא רוברט קוביצה, נהג רנו, ספקית המנועים של רד בול: "לא יודע אם זה היה קשור לאסטרטגיה או הוראה מלמעלה. היינו צריכים לתקוף את סבסטיאן מההתחלה ולא הצלחנו וקוביצה נהג טוב. לפטל מגיע כל הכבוד וגם לרד בול על העונה הגדולה שלהם".

אלוף העולם היוצא, ג'נסן באטן, אשר סיים שלישי במירוץ וחמישי את העונה, סיכם: "היה בלתי אפשרי לעקוף את קוביצה וזה מצער מבחינתנו. העונה עצמה היתה מלאה בעליות ומורדות, לי באופן אישי היתה עונה גדולה. הרגשתי בבית. הניסיון שאני, לואיס ומקלארן בכלל כקבוצה השגנו העונה יעזור לנו מאוד בעונה הבאה. שנינו רוצים להיות בעמדה של פטל בעונה הבאה".

פטל חוגג עם הלמוט מרקו, המנהל הספורטיבי של קבוצת רד בול (רויטרס)
פטל חוגג עם הלמוט מרקו, המנהל הספורטיבי של קבוצת רד בול (רויטרס)
 

דירוג הנהגים הסופי של העונה:
1. סבסטיאן פטל (רד בול) – 256 נקודות.
2. פרננדו אלונסו (פרארי) – 252 נקודות.
3. מארק וובר (רד בול) – 242 נקודות.
4. לואיס המילטון (מקלארן) – 240 נקודות.
5. ג'נסון באטן (מקלארן) - 213 נקודות.
6. פליפה מאסה (פרארי) – 144 נקודות.
7. ניקו רוזברג (מרצדס) – 142 נקודות.
8. רוברט קוביצה (רנו) – 136 נקודות.
9. מיכאל שומאכר (מרצדס) – 72 נקודות.
10. רובנס באריקלו (וויליאמס) - 47 נקודות

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגן קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30