יום רביעי, 15.08.2018 שעה 18:12
ראשי|תוצאות LIVE|ONE VOD|הימורי ספורט|גליצ'ים|Winner|רדיו|גיימינג|בריאות וכושר

פינס: אני חושב שהיום התיקון הזה נראה יותר טוב

אחרי אישור רשם העמותות, היועץ המשפטי של ההתאחדות, שהביע בהתחלה התנגדות נחרצת לשינוי סעיף הזיקה, התרכך וציין בשיחות סגורות כי היה שינוי מהותי (13 תגובות)

22/07/2018 11:20 מאת גידי ליפקין
זוארץ. ימונה בחודש הבא (נעם מורנו)
זוארץ. ימונה בחודש הבא (נעם מורנו)

האסיפה הכללית של ההתאחדות לכדורגל תתכנס ביום שני הבא כדי לבחור את ההנהלה החדשה שאמורה לבחור בשינו זוארץ כיו"ר החדש של ההתאחדות לכדורגל. כפי שפרסמנו ב-ONE, רשם העמותות אישר את שינוי התקנון של ההתאחדות לכדורגל עם שינוי סעיף הזיקה יחד עם החלת סעיף ניגוד עניינים.

בישיבת הנהלת ההתאחדות לכדורגל שנערכה ב-21.6, בה הוחלט על שינוי סעיף הזיקה, הזהיר היועץ המשפטי של ההתאחדות לכדורגל, עו"ד עמית פינס ואמר בין השאר כי: "הגשת הבקשה יכולה לעורר בעיות במישור המינהלי. יש חשש לבחירה פרסונלית כדי לאפשר את בחירתו של מועמד מסוים ולצרכיו, והשני הוא לחקיקה רטרואקטיבית. כל ההליך מלכתחילה הוא חשוד. בית המשפט העליון לא רואה בעין יפה לא חקיקה פרסונלית ולא חקיקה רטרואקטיבית. לערכאה משפטית יהיה קשה לקבל החלטה כזאת ויש סכנה שגם אם תתקבל היא תיפסל".

עמית פינס (שחר גרוס)

עוד ציין עו"ד פינס באותה ישיבה: "בתיקונים המבוקשים יש קשיים לא מבוטלים ואם בעתיד יבואו לפני פורום משפטי יהיה קושי להגן עליהם. הסוגיה של ניגודי העניינים מלווה כצל את פעילות ההתאחדות".

באסיפה הכללית שלא מן המניין בה הצביעו החברים על שינוי התקנון של סעיף הזיקה והעמיקו את עניין ניגוד העניינים שהתקיימה ב-8.7, היועץ המשפטי עו"ד פינס כבר השמיע עמדה הרבה יותר מרוככת בנוגע לעניין הזיקה ואמר בין השאר באותה ישיבה: “אני חושב שהיום התיקון הזה נראה יותר טוב, יותר מתקבל. עדיין קיימות סכנות, ותפקידי כיועץ משפטי של ההתאחדות הוא לשמור, לפחות בהיבט המשפטי וגם בהיבט הציבורי, ולהעיר את תשומת לבכם לבעיות שעלולה להתעורר כתוצאה מתקיפה של התיקון הזה בערכאות נוספות, בין אם בבית הדין ובין אם זה בבתי המשפט הרגילים, כי יכולות להיות בעיות".

עוד הוסיף עו"ד פינס באותו הקשר: "יכולות להתעורר טענות שמדובר בחקיקה רטרואקטיבית, עלולות להתעורר טענות שמדובר בחקיקה אינדיבידואלית  שנועדה לטובת מועמד מסוים ולקדמו על פני מועמדים אחרים. אני חושב שניתן לרפא, לפחות חלקית, את הפגם  הזה על ידי מה שמוצע. להאריך את המועד להגשת מועמדויות לתפקיד היו"ר, כך שמי שנמנע עד היום מלהגיש מועמדות כי הוא סבר שהוא מנוע מלעשות זאת בגלל סעיף הזה יוכל לעשות זאת ולהגיש את המועמדות".

מבחינתו של עו"ד פינס, השינוי בגישה שלו בין האסיפות, להסברים לחברי ההנהלה בצורה כזו התרחש כפי שהתבטא בשיחות סגורות כי היה שינוי מהותי ממה שהובא בתחילה להנהלה ולאחר מכן לאסיפה הכללית. זאת לאחר שבהנהלה רצו לבטל את סעיף ניגוד העניינים ובסוף חיזקו אותו בתיקון הסופי, וכן ריככו את סעיף הזיקה שאושר ע"י האסיפה שלא מן המניין וכי אין מה להשוות את מה שהובא מלכתחילה להנהלה למה שהובא לבסוף לאסיפה.

RSS RSS   Facebook Twitter טוויטר   הדפס   הוסף תגובה 

... תגובות בטעינה ...
אסור לפספס
נגןאוהדי ליברפול לא ידעו שזה מה שיקרה
האוהדים צלמו את מוחמד סלאח עובר על החוק
נגןהאבא הוכיח לילד שהניסיון מנצח
האבא לימד את הילד טריק לכל החיים
נגןהשחקן שהצליח להקפיץ במיומנות מעל יריבו
זה צולם מזמן, אבל אנחנו עדיין בהלם
נגןמיהו מושיקו חוגג
הכירו את מושיקו חוגג, הבעלים של בית"ר