יום שישי, 28.01.2022 שעה 07:18

פוטין: השיפוט בהתעמלות לא מתאים לסטנדרטים

הצטרף לתלונות. נשיא רוסיה בהתבטאות חריגה על הזכייה של המתעמלת לינוי אשרם בזהב בטוקיו: "צריכים ללחוץ ולפעול למען שיפוט הוגן, צריך שקיפות"

4 תגובות |
ולדימיר פוטין (רויטרס)
ולדימיר פוטין (רויטרס)

התלונות והבכי של רוסיה על השיפוט בתחרות האולימפית של ההתעמלות האמנותית לא פוסקים. אמש (שישי) הצטרף גם נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, למחאה של הנבחרת הלאומית, שטוענת כי לינוי אשרם לא הייתה צריכה לזכות במדליית הזהב בטוקיו 2020.

כזכור, אשרם זכתה במדליית הזהב היוקרתית בקרב רב של התחרות האישית האולימפית, אחרי שנים של שליטה רוסית, לאחר שהמתעמלת הישראלית השיגה 107.800 נקודות בעוד שיריבתה הרוסייה דינה אברינה סיימה אחריה עם 107.650 נקודות. גם בתחרות הקבוצתית נבחרת רוסיה סיימה במקום השני, אחרי בולגריה שזכתה בזהב.

לינוי אשרם ודינה אברינה (רויטרס)לינוי אשרם ודינה אברינה (רויטרס)

הרוסים התלוננו על השיפוט באולימפיאדת טוקיו מיד לאחר התחרות ומאז לא הפסיקו. כחודש לאחר שאשרם הוכרזה כאלופה אולימפית, כעת לפי דיווחים ברוסיה, גם נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, סיפק התבטאות פומבית ראשונה וחריגה נגד הזכייה של אשרם והצהיר כי יש להגן על האינטרסים של רוסיה במקרים מהסוג הזה.

נשיא רוסיה ציין כי הוא בספק אם השיפוט באולימפיאדת טוקיו עמד בסטנדרטים של התנועה האולימפית ואמר: "נשאלת השאלה איזה סוג של נציגות יש באיגוד ההתעמלות הבינלאומי ואם בהנחייתה אנו נתקלים בשיפוט שאינו מתאים לסטנדרטים של התנועה האולימפית. כולנו צריכים ללחוץ ולפעול למען שיפוט הוגן, לא רק בהתעמלות האמנותית. צריך שקיפות לגבי הליך השיפוט".

ולדימיר פוטין (רויטרס)ולדימיר פוטין (רויטרס)

פוטין פנה גם למי שעומדת בראש הנבחרת הרוסית, אירינה וינר, שמתחה ביקורת קשה על השיפוט במשחקים האולימפיים וטענה כי הם השופטים הפכו לכלי במשחק פוליטי נגד מדינתה. "אני מניח שעוד יהיו לך שיחות עם שר הספורט ונשיא הוועד האולימפי בנושא. כולנו היינו מאוד אמוציונליים לגבי מה שקרה למתעמלות שלך וכולנו גם מביעים בפניהן אהדה גדולה", אמר לה פוטין.

ברוסיה, אגב, מתחו ביקורת בימים האחרונים על כך שאף מתעמלת ישראלית לא נרשמה לאליפות העולם בהתעמלות אמנותית, שאמורה להתקיים ביפן בסוף אוקטובר, ואף עלו טענות על כך שהישראליות חוששות להגיע לכאורה בגלל השיפוט במשחקים האולימפיים. אלא שלא כך הם פני הדברים. כפי שפורסם ב-ONE לא תהיה נציגות ישראלית באליפות העולם, הרי שלינוי אשרם וניקול זליקמן לקחו הפסקה, מה גם שנבחרת ההתעמלות האמנותית התפרקה ועדיין לא הוקמה נבחרת חדשה תחת צוות המאמנות החדש.

לינוי אשרם פוגשת את שירי מימון באילת
אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30