יום שישי, 12.08.2022 שעה 23:18

נבחרת ההתעמלות האמנותית עדיין לא הוקמה

ועדת האיתור אומנם בחרה את המאמנות כבר באפריל, אבל רק אתמול אושרו חוזי ההעסקה שלהן - ובחודש הבא אמורה להתקיים אליפות העולם ללא נציגות ישראלית

|
נבחרת ההתעמלות האמנותית (רויטרס)
נבחרת ההתעמלות האמנותית (רויטרס)

האם נראה אליפות עולם בלי נבחרת ישראלית בהתעמלות אמנותית? על הנייר, נראה שכן. רק אתמול (רביעי) הוחלט בהנהלת איגוד ההתעמלות לאשר את חוזי ההעסקה החדשים של הצוותים המקצועיים, שנבחרו בוועדת האיתור כבר לפני למעלה מארבעה חודשים - אך בפועל עדיין לא הוקמה הנבחרת החדשה שתתחרה באולימפיאדת פאריס 2024 בעוד פחות משלוש שנים, ויתרה מכך, אין מי שיתחרו אפילו באליפות העולם הקרובה.

בעוד כחודש, בסוף אוקטובר, אמורה להתקיים אליפות העולם הראשונה בהתעמלות אמנותית ביפן - והנבחרת עדיין לא הוקמה, על אף שוועדת האיתור כבר המליצה מזמן על זהות המאמנות החדשות שלה. אומנם לא בטוח שהתחרות הזו אכן תצא לפועל בסופו של דבר, בעיקר בגלל החשש של היפנים מהתחלואה ממגפת הקורונה, אבל אם היא אכן תיערך כרגיל, לישראל לא תהיה נציגות שם.

נבחרת ההתעמלות האמנותית (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)נבחרת ההתעמלות האמנותית (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)

באיגוד נערכים לעידן שאחרי אירה ויגדורצ’יק ובשבוע הבא צפויה פגישת עבודה ראשונה של המאמנות החדשות. מי שהיו אמורות להוביל את הנבחרת החדשה הן המאמנות רחלי פייגה-ויגדורצ’יק ונטלי מלכה-ביידיק, כך על פי החלטת ועדת האיתור שהקים האיגוד לפאריס 2024 כבר לפני כמה חודשים, אלא שלפי הודעת איגוד ההתעמלות מהיממה האחרונה, בתה של אירה ויגדורצ’יק “החליטה לוותר על תפקידה”, כך לשון ההודעה. בעקבות זאת, נקבע כי אלה סמופלוב תיכנס למשבצת שלה.

כזכור, ועדת האיתור החליטה כבר לפני למעלה מארבעה חודשים לגבי זהות המאמנות הבאות של הנבחרת, אך רחלי פייגה-ויגדורצ’יק לא זומנה לשיחה על החוזה החדש שלה או על התוכניות שלה, עד לאחר אולימפיאדת טוקיו. אומנם לפי גורמים בענף קיימת תשתית של מתעמלות צעירות ואיכותיות בארץ, אך בפועל טרם נעשתה העבודה להקמת הנבחרת כך שהענף הישראלי בזבז זמן יקר.

אירה ויגדורצ'יק (רדאד ג'בארה)אירה ויגדורצ'יק (רדאד ג'בארה)

לכן לא ברור מדוע הוחלט כבר באפריל לקבוע מי יאמנו את הנבחרת, אם עד כה לא נחתמו החוזים ולא הוקמה בכלל הנבחרת - אך גורמים באיגוד הבהירו מנגד כי אם לא היו מקימים ועדת איתור מראש, לא היו יכולים להתחיל לעבוד מיד אחרי אולימפיאדת טוקיו על הקמת הנבחרת, כאשר בניית נבחרת היא מהלך שיכול להיעשות גם בשלב מאוחר יחסית לדבריהם.

בניגוד לענפים אחרים שכבר הכשירו את דור העתיד ויצאו לאליפות העולם בפתיחת הקמפיין האולימפי החדש - כפי שנעשה לדוגמה רק לאחרונה בענף גלישת הרוח, למרות שהחליף דגם, מה שדורש היערכות מחודשת - בנבחרת ההתעמלות האמנותית עדיין לא התחילו את העבודה באמת. המתעמלות שהיו בטוקיו 2020 הודיעו על פרישה, מתעמלות נבחרת הג’וניור עדיין לא בגיל המתאים לקפוץ לבוגרות והן יוכלו לעשות זאת רק בתחילת 2022, ולכן כנראה אין מנוס מביצוע יום איתור למתעמלות חדשות כדי להקים נבחרת חדשה, כאשר העבודה איתן על התרגילים תיקח כמובן כמה חודשים.

בכל אופן, אם בהתעמלות הישראלית רוצים להגיע להישגים נוספים באולימפיאדת פאריס 2024 גם בתחרות הקבוצתית הם יצטרכו להשלים פערים ומהר, כי העולם מתקדם והמדינות המובילות יציגו את הנבחרות החדשות שלהן כבר בחודש הבא.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו