יום שלישי, 26.03.2019 שעה 14:28
ראשי|תוצאות LIVE|ONE VOD| הימורי ספורט|גליצ'ים|Winner|רדיו|גיימינג|בריאות וכושר|תיירות ספורט|ONE TRAVEL

המנהלת הכריזה: עונת הכדורסל הסתיימה

דרמה בכדורסל: הדירקטוריון התכנס והחליט לסיים את העונה לאלתר בשל שביתת השחקנים: "מפח נפש לאוהדים". ארגון השחקנים: "המנהלת היא זו שזגזגה" (152 תגובות)

24/05/2018 11:47 מאת עמית קרקו
ישיבת המנהלת (איציק בלניצקי)
ישיבת המנהלת (איציק בלניצקי)

דירקטוריון מנהלת הליגה בכדורסל התכנס בשעה זו (חמישי) לישיבה אשר הביאה את הבשורה כי עונת הכדורסל הסתיימה באופן מיידי בעקבות השביתה וביטול המחזור הקרוב. כזכור, לאחר שהמתווה שהגישה לא התקבל על ידי ארגון השחקנים, מנהלת הליגה פנתה במכתב ליו”ר ארגון השחקנים ניר אלון ובו הציבה אולטימטום – תשובה עד 20:00 או ביטול סופי של המחזור ה-33.

חברי הדירקטוריון בחנו את האופציות הבאות במהלך הפגישה:
1. הודעה על סיום העונה כבר היום.
2. לקיים את המשך הליגה עם הזרים, שחקני נוער ושחקנים שמעוניינים בביטול השביתה.
3. לבצע פנייה משפטית בכדי לכפות על שחקני הליגה לסיים את השביתה ולשוב למשחקים.

פרנקל: יום עצוב לכדורסל

תחילה, האופציה שהסתמנה כמועדפת על רוב חברי הדירקטוריון היא סיום הליגה כבר בשלב זה מבלי שתיקבע אלופה. לאחר מכן הסתמנה מחלוקת בישיבה, חצי מחברי הדירקטוריון (שישה חברים) היו בעד סגירת את הליגה וחצי בעד להמשיך עם הזרים (שישה חברים), שחקני הנוער וישראלים שישברו שביתה. הדירקטוריון יצא להפסקה במהלכה ניהל יושב ראש המנהלת שמואל פרנקל שיחה עם מנכ"ל משרד הספורט יוסי שרעבי ולאחר מכן התקבלה ההחלטה, כאשר דבר אחד לא הוכרע – האלופה והיורדת לליגה הלאומית.

אלדד אקוניס (איציק בלניצקי)אלדד אקוניס (איציק בלניצקי)

מהמנהלת נמסר: “דירקטוריון המנהלת קיים ישיבה ארוכה ובחן את הדברים לעומק, צר לנו על שהגענו לנקודת שבר זו. המנהלת עשתה מאמצים עילאיים להגיע לפתרון מוסכם עם ארגון השחקנים, כולל הבוקר, על מנת שיהיה אפשר להמשיך בפעילות הסדירה של הליגה. ניהלנו משא ומתן במשך שבועות ארוכים והצענו הצעות פשרה שלא התקבלו על ידי השחקנים. השחקנים ביקשו את שרת הספורט לפשר בין הצדדים אף לבסוף גם דחו את מתווה הפשרה של השרה, בניגוד למנהלת הליגה שקיבלה אותו”.

שמעון מזרחי (איציק בלניצקי)שמעון מזרחי (איציק בלניצקי)

“אתמול ישבנו שעות ארוכות עם ארגון השחקנים והלכנו צעדים נוספים לטובת השחקן הישראלי, אך הם דחו גם הצעות אלה והקצינו את עמדתם. עוד הבוקר במאמץ אחרון להציל את העונה נעתרה המנהלת להצעה שהציע שמעון אמסלם, סגן יו"ר ארגון השחקנים, לפתרון המשבר ואולם ניר אלון, יו"ר הארגון, הודיע לנו כי ההצעה אינה על הפרק”. 

יצחק פרי (איציק בלניצקי)יצחק פרי (איציק בלניצקי)

“במצב זה מונעת שביתת השחקנים את המשך העונה, בהעדר שחקנים לא ניתן לקיים משחקי ליגה. לאור אילוצי לוחות זמנים, וגורמים אובייקטיביים נוספים, במצב הנתון לא ניתן להמשיך את העונה.  ליבנו עם אוהדי הכדורסל, מאות העובדים הקשורים לליגה, עם בעלי הקבוצות ועם כל הגורמים הקשורים לענף ואנו שותפים לאכזבה ומפח הנפש שנגרמים לכל אוהבי הכדורסל”.

שלמה אייזק (איציק בלניצקי)שלמה אייזק (איציק בלניצקי)

מארגון השחקנים נמסר: “ערב טוב. בשעות האחרונות אנחנו עדים למתקפה חסרת תקדים של ראשי המנהלת על שחקני הכדורסל, על ההסתדרות ועל נציגי השחקנים. ארגון השחקנים לא יירד לרמה הזו ולא יתקוף אישית בעלי תפקידים במנהלת. יש לזכור שהשחקנים עשו כברת דרך ארוכה והלכו לקראת המנהלת, אך נתקלו במבוי סתום. המנהלת היא זו שזגזגה בין החלטות שונות אחרי שכבר הודיעה על המשך ההסכם לשנתיים וגרמה לעיכוב משמעותי בפתיחת המו"מ. אילו פעלה אחרת היה המשבר נמנע. ניסיון של המנהלת להציג את הדברים כאילו יש כאן רק צד אחד שאחראי למצב הוא פשוט לא רציני. האחריות לסגירת הליגה היא קודם כל ולפני הכל של המנהלת, אשר מסרבת בתוקף לראות את טובת הכדורסל ולקבל הסכם לטווח רחוק”.

ניר אלון (נעם מורנו)ניר אלון (נעם מורנו)

עוד נמסר: “המנהלת היא זו שמתעקשת לכונן הסכם רק לשנה אחת, כאשר אנו השחקנים מגלים אחריות כלפי הכדורסל הישראלי ומבקשים הסכם לשנתיים אשר במהלכן נבחן את כל הסוגיות הדרושות, בכללן מכסת הזרים, בעיית המתאזרחים והמיסוי. חתימה על הסכם לעונה אחת בלבד, לא יקדם את הכדורסל הישראלי במאום, ובעוד מספר חודשים נמצא עצמנו בדיוק באותו מצב בו אנו נמצאים היום. הסכם לשנתיים יתן לכולנו שקט תעשייתי לבחינה עמוקה ונכונה של העובדות וקבלת החלטות משותפות לטובת הכדורסל הישראלי. אנחנו מזכירים, הכדורסל הוא של כולנו. ארגון השחקנים מקבל החלטות באופן דמוקרטי וכל ניסיון להציג כאילו גורמים לא רלוונטיים קיבלו בארגון את ההחלטה הוא לא מדויק ומטעה. למרות הודעת המנהלת על הפסקת המשחקים אנו מאמינים שאפשר לגשר על הפערים ולחזור ולשחק עוד העונה”.

RSS RSS   Facebook Twitter טוויטר   הדפס   הוסף תגובה 

... תגובות בטעינה ...
אסור לפספס
נגןשחקן הנבחרת חושף כמה הודעות קיבל אחרי המשחק
איך נראה הוואטסאפ של זהבי אחרי המשחק?
נגןהמסטיק של המנג'ר האגדי של היונייטד נמכר
המסטיק של פרגי נמכר בכמעט 2 מיליון ש"ח
נגןהשחקן מתעקש לשים את הכדור על נקודת הקרן
רוח רעה: איך אפשר להרים כדור קרן ככה?
נגןשחקן העבר של ברצלונה בוחר את השחקן הטוב בעולם לדעתו
לדעתו של צ'אבי זה השחקן הטוב בהיסטוריה