ראשי|תוצאות LIVE| ONE VOD|הימורי ספורט|גליצ'ים|Winner|רדיו|גיימינג|בריאות וכושר
זוהיר בהלול
יליד עכו, ומבכירי שדרי הספורט והעיתונאים בישראל. הצטרף לרשות השידור ב-1974 ושידר משחקים בתוכנית הרדיו המיתולוגית "שירים ושערים" וכן ב"שבת של כדורגל" בערוץ ONE. בנוסף, שולב גם בשידורים הישירים של הערוץ הראשון ממשחקי המונדיאל, אליפויות אירופה בכדורגל, אתלטיקה והמשחקים האולימפיים. מכהן כחבר כנסת מאז 2015
טורים אחרונים

אלישע, סלק השפעות חיצוניות והחזר את האמון
ח"כ זוהיר בהלול בטור אישי ל-ONE: סוכנים ובעלים הפכו את המאמן לפוליטיקאי שעוסק בזוטות במקום במהפכה, חמד והרוש הם סימפטום. וגם: חלטורת העוזרים

הבעיה הגדולה של ידידי אלישע לוי טמונה בכך שהוא מנציח את הקיבעון.

יש בנבחרת משימות ידועות מראש ויש הכנה ידועה מראש. מפרסמים את רשימת המוזמנים, מתכנסים בבית מלון או בבית הנבחרות, מתאמנים במשחקונים חסרי תועלת, נמנעים מהתייחסויות פרטניות או מקצועיות רציניות ומגבירים את הספקולציות. לא זו בלבד, עורכים מסיבות עיתונאים שבהן לא אומרים דבר ומפרסמים את ההרכב רק לאחר לבטים וייסורים, לפחות כלפי חוץ, ללא אסטרטגיה, ללא תובנות וללא תפיסת עולם רצינית.

הקיבעון המחשבתי והתפיסתי במיטב רדידותו.

אלישע:"שמח לשמוע שאמשיך בנבחרת"

ואלישע, בעל התפקיד הבכיר ביותר בכדורגל הישראלי, במקום לטלטל את הקיבעון ולבצע את המהפכה, מוסיף מצדו חטא על פשע, כאשר הוא מתעסק בזוטות.

חמד, הרוש וביטון הם רק קצה הקרחון! הם הסימפטום. הם השתקפותו של התסכול והגישה ה’חאפרית’ שמאפיינת את הנבחרת. הם מבטאים בהתנהגותם את המרד הקטן שלהם כנגד השיטה. הקרובים לצלחת זוכים כידוע ליחס מועדף והם נכנסים אל הטרקלין, בעוד האחרים ממודרים, אך הם די אינטיליגנטים להבין את האמת.

ואלישע, איש מקצוע מצוין, שהממלכתיות החדשה בעוכריו. ממלכתיות שהפכה אותו לשבוי קונספציה פסולה שבה הוא מאפשר בחישה בקדרה. סוכנים ובעלים של קבוצות שהפכו אותו לפוליטיקאי ולא רק למאמן.

אלישע לוי. קיבעון מחשבתי (רויטרס)

שימו לב לתיאוריות: כשהרוש דיבר, הגיב אלישע כד”ר ג’קיל, מפויס וסובלני, אך כשלמערכת השיקולים שלו נכנסו אלמנטים זרים, חמד והרוש הושעו מבלי שייערך להם שימוע בסיסי-דמוקרטי, וההודעה לשניהם, והם אגב בחורים דעתניים ורציניים, ואני אומר זאת באחריות, ניתנה רק דרך התקשורת!

פסול לא פעם, אלא פעמיים!

אלישע, החזר את האמון של הציבור בנבחרת והמשך להיות כן עם עצמך. המשך להיות סובלני ומפויס ואל תעטה את גלימת הדיקטטור בעל כורחך, כי או אז לא רק שתהיה אמביוולנטי אלא שלא תהיה ישר עם עצמך.

תומר חמד. הושעה ללא שימוע (רויטרס)

אתה הרי זוכה לאמון המערכת. הרם את הכפפה. שנה את המתכון. בצע מהפכה. כנס את 20 הצעירים הטובים ביותר בארץ אחת לשבועיים, עצב את דמותם, שנה את גישתם והכנס אותם טיפין טיפין להרכב, כמו שעשית עם שחקן בית”ר דוד קלטינס. את המרד הקטן חסל באופן פדגוגי, או בגישה “אלישעית” ההולמת את אישיותך.

טלטל את המערכת, החזר את האמון האבוד של הציבור במוצר שכולנו אוהבים. סלק את ההשפעות החיצוניות השלילות. הרי יש לך מנדט וזוהי שעת כושר.

לסיום, אני לא אוהב בלשון מעודנת את שיטת העבודה החלטוריסטית בנבחרת. צוות המאמנים שלצדו של אלישע צריך לעבוד במשרה מלאה, הן בפן המנטלי והן בפן המקצועי, הן בשיחות פרטניות והן בעבודה קבוצתית. אם המהפכה של כינוס הצעירים באופן מתודולוגי תצא אל הפועל, לצוות הזה במשרה מלאה תהיה השפעה מכרעת, אולי אפילו על עיצוב פני הכדורגל הייצוגי שלנו אל אופק העתיד החשוב.

שחקני נבחרת ישראל מאוכזבים (רדאד ג'בארה)RSS RSS  הדפס  שלח לחבר  הוסף תגובה 

... תגובות בטעינה ...
כדורגל ישראלי
כדורגל עולמי
כדורסל ישראלי
כדורסל עולמי
ספורט אחר
ארגוני ספורט
אקסטרה
1:1