ראשי|תוצאות LIVE|ONE VOD|הימורי ספורט|גליצ'ים| Winner|רדיו|גיימינג|בריאות וכושר|תיירות ספורט|ONE TRAVEL
 
כדורגל ישראלי
כדורגל עולמי
כדורסל ישראלי
כדורסל עולמי
ספורט אחר
ארגוני ספורט
אקסטרה
 
 

איגוד ללא רועה
דעה: העזיבה של קראדי הכרחית, התפקיד מצריך אדם שיפנה את כל תשומת ליבו לאיגוד. היו"ר הבא יהיה חייב לקדם את ה-VAR ולתת לשופטים בארץ ביטחון

איגוד ללא רועה
משה קראדי (נעם מורנו)מאת שקד עמירם 28/02/2019 22:30

אפשר לבקר את משה קראדי על כך שהתפטר ולפרש את המהלך כבריחה מאחריות בתקופה קשה של איגוד השופטים, אך אולי ייתכן שזה הפתרון הטוב ביותר לשני הצדדים. קראדי, שמחלק את עיסוקיו בין היתר גם בחברת דלק ישראל, טען שאינו יכול להקדיש זמן לשני התפקידים. אמנם קראדי היה כן ושם את המפתחות, אך מראש הוא היה צריך לדעת לאן הוא נכנס ומה התפקיד מצריך. בפועל, מה שקרה הוא שחודשיים של עבודה וזמן יקר לקידום נושאים מסוימים (כמו ה-VAR) התבזבזו להם ללא תועלת. גם כך איגוד השופטים זקוק באופן נואש לתשומת ליבו של דמות שתהיה חוד החנית, כזו שתכוון ותשרה ביטחון.

בתקופה שבה שופטי הכדורגל בישראל הפכו לחלק נכבד מהשיח היום-יומי של האוהד הממוצע, בין אם מדובר בטעויות שיפוט או עימותים עם קבוצות כאלה או אחרות, לאיגוד השופטים חייב להיות בעל בית שירגיע את המערכת. טיפוס שיוריד את הלהבות, ישדר שליטה בסיטואציות מורכבות ובעיקר יהיה נוכח בתפעול השוטף של האיגוד.

צוות שיפוט. צריכה מנהיג לאיגוד (איציק בלניצקי)צוות שיפוט. צריכה מנהיג לאיגוד (איציק בלניצקי)

בשבועות האחרונים אנו עדים לטעויות שיפוט רבות וחזיתות שנפתחו בין מאמנים, שחקנים וקהלים לשופטים בבתי הדין – דבר שמדמה עסק שיצא משליטה. אפשר להגיד במילים אחרות – עדר ללא רועה. שחקנים ומאמנים קיבלו ביטחון לתקוף שופטים ללא הרף, בין אם זה קורה על המגרש או בין אם זה בראיונות בסוף משחק. אין מחזור בליגה שעובר ללא טענות כלפי השיפוט (בין אם בצדק ובין אם לא), כאשר ניתן לראות לא פעם התנפלויות מוגזמות על השופטים שאיבדו ביטחון.

אפשר וצריך להיות ביקורתיים כלפי השופטים בארץ, אך כל עוד אין אישיות חזקה ואיתנה שתהיה פעילה או זמינה בכל עת על מנת לספוג את אותה הביקורת והאש – לא נראה שיחול שיפור או תהליך התקדמות ויתרה מכך, הסיכוי שיצמחו בארץ שופטים מוצלחים יפחת.

זיו אדלר ודני קרסיקוב בעמדת ה-VAR (נעם מורנו)זיו אדלר ודני קרסיקוב בעמדת ה-VAR (נעם מורנו)

בנוסף, אחד הדברים שיכולים לפתור כל כך הרבה בעיות, הוא ללא ספק כניסתו של ה-VAR. כמו שראינו ברחבי העולם, הביקורות על אמינותם של השופטים פחתו והטענות שעולות מיוחסות למערכת עצמה, שבה כמובן – קשה מאוד לפקפק והסיכוי למעוד נמוך מאוד. לשמחתנו, נזכה לראות שימוש במערכת כבר בפלייאוף העליון, אך הואיל ומדובר בשינוי המשמעותי ביותר בתחום השיפוט ב-20 השנים האחרונות, דרוש יושב ראש רציני שיקדיש את הזמן הדרוש להוביל את האיגוד למעבר לטכנולוגיה החדשה בליגת ג’פניקה.

אחר כך, אוהדי הכדורגל והקבוצות עצמן יוכלו להעביר את ויכוחי השיפוט למצלמות. כבר ראינו בליגות הבכירות באירופה שהמעבר ב-VAR לא פשוט כלל, והשאיפה היא להיעזר באנשי מקצוע שהתנסו במערכת בעבר. בכל אופן, נחוצה דמות שתוכל להקדיש מזמנה ומרצה, ולא תיתן רק 10% מהזמן, ואת 90% האחרים לעסקים שונים. חבל שקראדי לא בדק לפני שנכנס לתפקיד מה נדרש ממנו, חבל על החודשיים שהתבזבזו, אבל כעת צריך להביא דמות כזו, שתצעיד את איגוד השופטים קדימה ברגע קריטי לכדורגל הישראלי.

הכתוב הוא טור דעה.
RSS RSS  הדפס  שלח לחבר  הוסף תגובה 

... תגובות בטעינה ...
1:1