יום שני, 08.08.2022 שעה 12:53

הזדמנות נוספת ליוחאי הלוי: יתחרה בקפיצה לרוחק

אליפות העולם: הערעור שהגיש איגוד האתלטיקה התקבל והקופץ, שקבע את הקריטריון במשולשת, יתחרה דווקא בקפיצה לרוחק. האיגוד: "זה מנחם"

|
יוחאי הלוי. יתחרה בקפיצה לרוחק
יוחאי הלוי. יתחרה בקפיצה לרוחק

קופץ המשולשת הישראלי, יוחאי הלוי, שנפסל אמש מלהשתתף במוקדמות הקפיצה המשולשת במסגרת אליפות העולם באתלטיקה הנערכת בברלין מכיוון שאנשי המשלחת לא שמעו הקריאה למתמודדים ואיחר להגיע לחדר ההמתנה לקראת היציאה לאצטדיון, זכה ל"פרס ניחומים" מהתאחדות האתלטיקה ויוכל להשתתף במוקדמות הקפיצה לרוחק, למרות שלא נרשם להתחרות בענף זה.

סגן יו"ר איגוד האתלטיקה, לוי פסבקין, אמר ל-ONE לאחר ההחלטה: "הערעור התקבל ויוחאי יתחרה ב-20 לחודש במוקדמות הקפיצה לרוחק". כשנשאל פסבקין האם ההחלטה מנחמת את הלוי ענה: "ההחלטה בהחלט מנחמת את יוחאי ואת כל עם ישראל".

כזכור, אמש הלוי פספס את הקריאה למתחרים להגיע מאזור החימום אל חדר ההמתנה והמשיך להתחמם. לאחר שלא זיהה קופצים נוספים באיזור החימום הבין הקופץ הישראלי כי פיספס את הקריאה ומיהר לחדר ההמתנה רק כדי לגלות כי הקופצים האחרים כבר היו בדרכם לאיצטדיון.

על פי חוקי התחרות, הלוי היה חייב לצאת לאיצטדיון בליווי כל שאר המתמודדים ולא יכל לגשת באופן עצמאי. שופטת אחראית שנשלחה למקום הגיעה רק כעבור 20 דקות והתדיינה במשך 15 דקות נוספות האם לאפשר לישראלי להתחרות.

מכיוון שעברה כבר מעל לחצי שעה והקופצים כבר החלו להתחרות לא יכל לוי להשתתף במקצה. ראשי המשלחת הגישו ערעור על ההחלטה שכן נהוג במקרה שספורטאי אינו מופיע לבצע קריאה נוספת ולחפש אחריו בטרם שולחים את המתחרים לאיצטדיון.

שלמה בן גל (ONE)
יו"ר איגוד האתלטיקה, שלמה בן גל. הלוי יתחרה בסופו של דבר

היום, לאחר הגשת הערעור, התקבלה ההחלטה כי הלוי יורשה להתחרות במקצוע הקפיצה לרוחק, כמעין "פרס תנחומים" על ההחלטה המרה שמנעה ממנו לקפוץ אמש.

יש לציין כי לוי מחזיק בתואר אלוף ישראל גם בקפיצה לרוחק, אך הענף בו העפיל לאליפות הוא הקפיצה המשולשת לאחר שקבע את הקריטריון שבועות ספורים לפני תחילת האליפות בברלין.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו