יום שישי, 01.03.2024 שעה 11:43
לוח משחקים
  • פורטוגל
  • 1 - 5
  • איטליה
  • מלטה
  • 2 - 0
  • פולין

אופיר חיים התארח במחנה האחדות של 'החלוץ'

מאמן נבחרת הנוער, התארח במחנה ספורט בו הדגש על ערכים וקבלת האחר וחתם יחד עם ילדים מג'סר א-זרקא ור"ג על אמנת האחווה: "מרגש יותר מגמר אירופי"

|
אופיר חיים (החלוץ חינוך דרך ספורט)
אופיר חיים (החלוץ חינוך דרך ספורט)

דווקא בשנה לא פשוטה מבחינה ביטחונית, כשגפרור אחד יכול להדליק חבית של נפץ בכל הקשור ליחסים בין יהודים לערבים, ארגון "החלוץ - חינוך דרך ספורט" מתנועת דרור ישראל, מוכיח שאפשר גם אחרת. השבוע קיימו בארגון את "מחנה האחדות" בהשתתפות ילדים מרמת-גן ומג'סר א-זרקא.

הילדים זכו לפגוש אורח מיוחד: מאמן נבחרת הנוער של ישראל, אופיר חיים, שיחד עם שחקניו ריגשו מדינה שלמה ועשו היסטוריה כשהעפילו לגמר אליפות אירופה לנוער עד גיל 19 בסלובקיה.

חיים, שהיה הפנים של הצלחת נבחרת הנוער, חתם יחד עם הילדים על אמנת האחווה ואמר להם: "תודה שהזמנתם אותי להיות חלק מהדבר החשוב הזה, אני מתרגש יותר מכם. גם בנבחרת הנוער, מה שניצח זה הביחד שלנו והעובדה שהיינו מהרגע הראשון ממוקדי מטרה – רק עם זה אפשר לנצח". על מגן ההוקרה שקיבל, אמר המאמן: "זה מרגש אותי יותר מהגמר האירופי, זה הניצחון האמיתי שלנו, היכולת לגעת בכל מיני אנשים".

אופיר חיים חותם לילדים (החלוץ חינוך דרך ספורט)אופיר חיים חותם לילדים (החלוץ חינוך דרך ספורט)

בארגון 'החלוץ', המתמחה בספורט חברתי לילדים ונוער בדגש על ערכים, הגינות ושוויון, מפעילים מסגרות רבות בפעילות ספורט מגוונת בכל רחבי הארץ עם אלפי ילדים ובני נוער, כאשר הדגש הוא לעודד ולקדם חינוך לתרבות ספורט הוגנת ושוויונית תוך הקפדה על ערכים של הוגנות ליצירת חברה מכבדת, הוגנת ומחבקת המחברת בין אנשים ומחזקת את הקהילה.

"מאמנים טובים יש הרבה, אבל מאמנים מחנכים הם הדבר החשוב באמת”, ציין עומר ליבנת, מייסד ומוביל הארגון. “זה כיף גדול לראות את הילדים, לא רק מתרגשים מהגעתו של אופיר חיים, אלא גם מתנהגים למופת וחותרים לערכי השוויון והאחווה. אנו פועלים לאורך כל השנה ליצירת ערכים של שוויון, הגינות, קבלת האחר ומשמח מאוד לראות את ההתקדמות של הילדים בהיבטים אלו".

אופיר חיים והילדים (החלוץ חינוך דרך ספורט)אופיר חיים והילדים (החלוץ חינוך דרך ספורט)

יורם אורנשטיין, מנכ"ל מרכז הפועל אמר: "אני שמח שארגון החלוץ שמחנך דרך הספורט, מרכז הפועל והמועצה המקומית בג’סר א-זרקא עובדים בשיתוף פעולה. חשוב לכולם ליצור שיח ספורטיבי חברתי”.

מוראד עמאש, ראש מועצת ג’סר א-זרקא הוסיף: “אני מודה ומעריך מאוד את חברינו במרכז הפועל והחלוץ על הפעילות ושיתוף הפעולה הלא מובן מאליו, שנתן את ההזדמנות לידי ג’סר א-זרקא לשחק עם עמיתיהם מרמת גן. אני מאמין שלילדים האלה משני הצדדים צפוי עתיד טוב יותר ואני מדגיש את השותפות בין שני העמים, ככה צריך לפעול”.

המחנה נערך במשך יומיים (12-13.7) בכפר הנוער יוענה ז'בוטיסקי ליד ראשון לציון, ובו הילדים ערכו, בין השאר, אימונים קבוצתיים, אימונים משותפים, קיבלו טעימה מלימודי עברית וערבית והתנסו בפעילויות גיבוש. הדגש הינו על ערכים, הכרת האחר וניפוץ מחסומים. באירוע הסיום המרגש, הילדים מרמת גן ומ-ג'סר א-זרקא כאמור חתמו על אמנת אחווה לקידום סובלנות ושוויון בין כל הקבוצות בחברה הישראלית.

קורנו: שמח שמכבי חיפה ניצחה את פ.ס.ז'
אסור לפספס
נגןרונאלדו השועה למשחק אחד אחרי שהתגרה בקהל
בסעודיה זועמים על הפרובוקציה של רונאלדו
נגןויניסיוס ג'וניור רוכש נעל ב-17 אלף שקל
ויניסיוס ג'וניור רוכש נעל ב-17 אלף שקל
נגןכמה כסף משלם ליאו מסי לספר האישי שלו?
כמה כסף מרוויח הספר האישי של ליאו מסי?
נגןספיד שואל את דרוגבה אם הוא אבא של פוגבה
ספיד שואל את דרוגבה אם הוא אבא של פוגבה
/* LAST / NEXT ROUNDs */