יום חמישי, 29.02.2024 שעה 06:41

בגלל ביידן: ערב הגאלה של המכביה יועתק לת"א

עקב ביקורו הצפוי של נשיא ארצות בישראל, ערב הגאלה שמתקיים מדי שנה בירושלים יתקיים בסופו של דבר בתל אביב. כמעט 10,000 ספורטאים הבטיחו השתתפות

|
ג'ו ביידן (רויטרס)
ג'ו ביידן (רויטרס)

בעוד פחות מחודש ייפתחו אירועי המכביה בישראל וההכנות בעיצומן. ב-14 ביולי יתקיים טקס הפתיחה באצטדיון טדי, אך בעקבות הביקור הצפוי של נשיא ארצות הברית, ג’ו ביידן, ערב הגאלה שאמור להתקיים בירושלים - יועתק לתל אביב.

כנהוג, ערב לפני טקס הפתיחה, מתקיים ערב גאלה בשיתוף עיריית ירושלים וטקס קבלת פנים של נשיא מדינת ישראל בירושלים, אך הביקור של נשיא ארצות הברית ביידן, שיבקר במזרח התיכון ב-13 עד ה-16 ביולי, גרם למארגני המכביה לשנות את התוכניות כך שערב הגאלה יתקיים בסופו של דבר בתל אביב.

נשיא ארצות הברית ג’ו ביידן עשוי להגיע לאירועי המכביה, אירוע הספורט הגדול ביותר ליהודים שיגיעו מרחבי הגלובוס, אך בשלב זה עדיין לא ברור האם הוא אכן יבקר בהם. כמו כן, לא ברור האם הנשיא יצחק הרצוג יקיים את קבלת הפנים המסורתית למשלחות בתל אביב או שייאלץ לוותר על כך בגלל ביקורו של ביידן.

כמעט 10,000 ספורטאים מ-60 מדינות הבטיחו את השתתפותם לאירועי המכביה והם יתחרו ב-42 ענפי ספורט שונים. השתתפותם מותנית בתשלום, כאשר כל משתתף שירצה להגיע לארץ הקודש ישלם 3,765 דולר ל-14 לילות בישראל בפנסיון מלא כולל ארוחות והסעות. מכבי תנועה עולמית תסבסד חלק מהעלויות של המשתתפים על מנת שכל ספורטאי יהודי שירצה להגיע ולהתחרות במכביה יוכל לעשות זאת.

אסור לפספס
נגןויניסיוס ג'וניור רוכש נעל ב-17 אלף שקל
ויניסיוס ג'וניור רוכש נעל ב-17 אלף שקל
נגןכמה כסף משלם ליאו מסי לספר האישי שלו?
כמה כסף מרוויח הספר האישי של ליאו מסי?
נגןספיד שואל את דרוגבה אם הוא אבא של פוגבה
ספיד שואל את דרוגבה אם הוא אבא של פוגבה
נגןלמה סון סירב לחתום על חולצה של טוטנהאם?
למה סון סרב לחתום על חולצה של טוטנהאם?
/* LAST / NEXT ROUNDs */