יום רביעי, 06.07.2022 שעה 09:51

הקרקס לבחירת מאמן הנבחרת הצעירה

כך הפכו בהתאחדות את יילה חוס לישראלי. כולם רצו את גדי ברומר לתפקיד, התחילו וסגרו עם דראפיץ' כמאמן זמני, אך פתאום זה הפריע. הכול לפי איך שנוח

|
גדי ברומר, גיא לוזון וסלובודאן דראפיץ' (רדאד ג'בארה)
גדי ברומר, גיא לוזון וסלובודאן דראפיץ' (רדאד ג'בארה)

בתקופה האחרונה ההתאחדות לכדורגל עוברת רגעים מביכים, אבל מה שהיה בשבוע האחרון סביב מינוי מאמן הנבחרת הצעירה זה קרקס אחד גדול שלא מוסיף כבוד לאף אחד.

אחרי מה שקרה עם מרקו בלבול שמונה כמאמן הזמני למשחקים מול גרמניה ורומניה (וזה בסדר ותקין מבחינת מקבלי ההחלטות, הכול איך שנוח) ועד להזנקתו של גדי ברומר כממלא מקום מאמן הנבחרת הבוגרת אחרי שבלבול ‘התפוטר’, כולם שיבחו את ברומר על התנהלותו בנבחרת הבוגרת.

כל מי שישב בבית הנבחרות בשפיים, החל מיילה חוס ההולנדי, המנהל המקצועי של הנבחרות הצעירות, דרך כל שאר האנשים המקצועיים, כולל מקבלי ההחלטות בהתאחדות לכדורגל, אמרו שגדי ברומר יקבל בבוא היום את הנבחרת הצעירה.

גדי ברומר (רדאד ג'בארה)גדי ברומר (רדאד ג'בארה)

זה קרה מהר, אלון חזן שבאמצע טורניר מוקדמות חשוב עם הנבחרת הצעירה מוזנק ומקבל את הנבחרת הבוגרת. מבחינת מקבלי ההחלטות בהתאחדות אין כל בעיה להוציא אותו באמצע טורניר חשוב כאשר נותרו שני משחקים לסיום.

בסיטואציה שנוצרה אמרו, נמנה מאמן מחליף לצמד המשחקים מול לטביה וסן מרינו כי ברומר עסוק באותו זמן עם הנבחרת עד גיל 17 שמתחילה בשבוע הקרוב את אליפות אירופה המתקיימת בישראל ולאחר מכן ברומר יוזנק לאימון הנבחרת הצעירה. זו הייתה התכנית של יילה חוס, זה מה שהוא רצה.

יילה חוס (רדאד ג'בארה)יילה חוס (רדאד ג'בארה)

אבל כנראה שההולנדי החביב שכולם מעידים עליו שהוא איש מקצוע טוב, עם ידע, לא בדיוק איש שעומד על העקרונות שלו. כאשר רוצים בהתאחדות שהוא יכתוב להם דוח על האקדמיה של הנשים, הוא נהיה מומחה גם לכך. בקיצור, ההולנדי כנראה טיפוס נוח שמתיישר עם המעסיקים שלו. כך למעשה הפכו בהתאחדות לכדורגל את חוס לישראלי.

בשבוע שעבר, יוסי שרעבי, מנכ"ל ההתאחדות לכדורגל, סיכם עם סלובדאן דראפיץ’ על אימון הנבחרת הצעירה לצמד המשחקים. דראפיץ’ נפגש עם יילה חוס שנתן אור ירוק למהלך. מבחינת דראפיץ’, אם הנבחרת רוצה אותו לצמד המשחקים, הוא היה מוכן לוותר על החופשה שלו ולהתייצב. המאמן בכלל לא רצה מינוי קבוע לכל הזמן, כי מבחינתו הוא כיום ברמה אחרת של שכר ממה שמשלמים בהתאחדות לכדורגל, וצריך לדאוג למשפחתו.

סלובודן דראפיץ' (ראובן שוורץ)סלובודן דראפיץ' (ראובן שוורץ)

בהתאחדות מספרים כי היו"ר אורן חסון זעם על מה שקרה, כאשר מספר גורמים שכחו שהוא היו"ר וסיכמו דברים מבלי שהוא ייתן אור ירוק לכל המהלך. גם בהתאחדות שכחו שצריך להעביר את המהלך בוועדת האיתור. חסון נתן ברקס לכל המהלך, והמועמדות של דראפיץ’ לצמד המשחקים ירדה. החלו לדבר על כך שזה לא נכון למנות מאמן רק למשחקים מול לטביה וסן מרינו.

פתאום זה לא טוב, ונכון, איפה הייתם שלקחתם בכלל מאמן באמצע קמפיין? זה היה נכון? ואז בהתאחדות מבינים שגדי ברומר בחור טוב, לא אחד שיעשה בעיות, ומצניחים לתפקיד את גיא לוזון. יש לציין שלוזון איש כדורגל ראוי, שאימן כבר את הנבחרת הצעירה באליפות אירופה שהתקיימה בישראל בזכות הקשרים הטובים שהיו בזמנו לדוד אבי באופ"א.

גיא לוזון (חגי מיכאלי)גיא לוזון (חגי מיכאלי)

ללוזון יש ניסיון גדול, הוא עבר את הכול, גידל שחקנים, אבל גם הרזומה שלו בשנים האחרונות לא מעיד על הצלחה גדולה. אין לי ספק שלוזון יעשה עבודה טובה בבית הנבחרות, אבל כל הליך קבלת ההחלטה לא מריח טוב. למה למשל אם בחרתם בלוזון ולא אפשרתם לאנשי מקצוע כמו רוני לוי, רן בן שמעון וניר קלינגר להתמודד על התפקיד? למה הם לא נפגשו עם יילה חוס, למה הם לא הופיעו בפני ועדת האיתור?

בהתאחדות החלו תהליך של גידול מאמנים שעברו דרך בית הנבחרות בשנים האחרונות, פתאום ההליך הזה לא התאים? פתאום הוא לא נכון? הכול איך שנוח למקבלי ההחלטות? כאשר חשפנו השבוע את שמו של לוזון כמי שאמור לקבל את נבחרת הצעירה, אמרו מי שמכיר אותו, כי אין סיכוי שהוא יסכים לקבל את הנבחרת רק למשחקים עם לטביה וסן מרינו, כי אם יסכים להגיע זה יהיה רק לקדנציה של שנתיים וזה מה שיקרה איתו.

אורן חסון היו"ר כתב השבוע בהחלטה למנות את לוזון כי: "ראינו חשיבות גדולה במינוי מאמן קבוע לנבחרת ולא להסתפק במינוי לשני המשחקים האחרונים בקמפיין", אז לקחת את חזן באמצע הקמפיין זה היה בסדר לפי המשוואה הזו? אגב, גורמים בכירים סביב ההתאחדות לכדורגל אמרו בסוף השבוע, כי הם מקווים מאוד, שאין קשר לכאורה במינוי של לוזון לבין הבחירות שאמורות להיות בהתאחדות לכדורגל במרוצת החודשים הקרובים.

אורן חסון (נעם מורנו)אורן חסון (נעם מורנו)
גג של צוללת: איך יראה אצטדיון ויאריאל?
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו