יום רביעי, 06.07.2022 שעה 19:45

בתום דרמה: חולון גברה 79:85 על הפועל חיפה

משחק שכלל דרמה אדירה ושתי הארכות נגמר בניצחון של המארחת, שזכתה בכרטיס לחצי גמר גביע המדינה. רגלנד תרם 22 נקודות, 24 של אלן לא הספיקו מנגד

לוח משחקים
  • בני הרצליה
  • 82 - 87
  • הפועל ת"א
|
שחקני הפועל חולון חוגגים (חגי מיכאלי)
שחקני הפועל חולון חוגגים (חגי מיכאלי)

דרמה אדירה, סלי קלאץ’ ושתי הארכות. משחק רבע גמר גביע המדינה הבטיח וקיים, כשהערב (ראשון) הפועל חולון גברה 79:85 על הפועל חיפה והעפילה לחצי הגמר. ביום רביעי הקבוצה של גיא גודס תפגוש את בשיקטאש למשחק מכריע בליגת האלופות של פיב”א ויהיה מעניין לראות כיצד שתי ההארכות ישפיעו על החבורה מחולון.

הרבע הראשון היה בשליטת המארחת, שאף סיימה אותו בריצת 0:8 שקבעה 11:19 בסיום עשר הדקות הראשונות, אך הרבע השני היה שונה בתכלית. האורחת מהכרמל סיפקה רבע נדיר במחוזותינו, כשעצרה את החבורה של גודס על שמונה נקודות בלבד וקלעה 30 נקודות בדרך ליתרון 27:41 במחצית.

חולון עלתה אחרת למחצית השנייה וג’ו רגלנד נגס בהפרש, כשברבע השלישי החבורה המקומית ניצחה 12:22, בדרך לפיגור של ארבע נקודות בלבד לפני עשר הדקות האחרונות. ברבע האחרון הקבוצות היו צמודות ביותר והיתרון החליף צדדים עד שמייקל קייזר קבע 64:64 וכפה הארכה.

גביע המדינה (חגי מיכאלי)גביע המדינה (חגי מיכאלי)

גם בהארכה הקבוצות לא ויתרו וסיימו את חמש הדקות בשוויון 9:9 בדרך להארכה נוספת, אך בה החניכים של גיא גודס, בהובלת פרדריק בורדיון שקלע נקודות מכריעות, ברחו והשיגו את הכרטיס לחצי גמר גביע המדינה לפני המפגש המכריע מול הטורקים. 

קלעו להפועל חולון: ג’ו רגלנד 22 נקודות, כריס ג’ונסון (10 ריבאונדים), אדם סמית’ ופרדריק בורדיון 11 כ”א, מייקל קייזר ורפי מנקו 8 כ”א, סטיב זאק 7, ניב משגב 4 וגיא פניני 3.

קלעו להפועל חיפה: קאדים אלן 24 נקודות, גרגורי וארגס 13, עמית שמחון ואיגור נסטרנקו 9, ויליאם ריימן 7, ג’יימס דיקי 6, סקוטי ג’יימס 5, ספנסר וייס ואופק אביטל 3 כ”א.

רבע ראשון: 11:19 להפועל חולון

אלעד חסין (חגי מיכאלי)אלעד חסין (חגי מיכאלי)
גיא גודס (חגי מיכאלי)גיא גודס (חגי מיכאלי)

חמישיית הפועל חולון:  ג’ו רגלנד, כריס ג’ונסון, רפי מנקו, מייקל קייזר וסטיב זאק.

חמישיית הפועל חיפה: גרגורי ורגאס, קאדים אלן, עמית שמחון, סקוטי ג’יימס וג’יימס דיקי

תחילת ההתמודדות (חגי מיכאלי)תחילת ההתמודדות (חגי מיכאלי)
אוהדי הפועל חולון (חגי מיכאלי)אוהדי הפועל חולון (חגי מיכאלי)

החבורה המקומית פתחה את המשחק הרבה יותר טוב כשרפי מנקו קלע שלשה, שקבעה 2:9 ואילצה את אלעד חסין לבקש פסק זמן. שתי נקודות של עמית שמחון ושלשה של גרגורי ורגאס צימקו ל-9:7. שתי נקודות מהקו של ויליאם ריימן קבעו שוויון 11:11, אך שמונה נקודות רצופות של הקבוצה של גודס, שכללו שלשות נהדרות של ניב משגב ומנקו, העלו את המארחת ל-11:19. הכדור האחרון ברבע היה של ורגאס, אך הוא לא הצליח לנגוס בהפרש וחולון סיימה את עשר הדקות הראשונות ביתרון 11:19.

גרגורי ורגאס (חגי מיכאלי)גרגורי ורגאס (חגי מיכאלי)
רפי מנקו (חגי מיכאלי)רפי מנקו (חגי מיכאלי)

רבע שני: 27:41 להפועל חיפה

האורחת פתחה טוב יותר את הרבע השני וג’יימס דיקי צימק ל-19:15 עם דאנק מצוין. שלשה של ספנסר וייס צימקה לנקודה בלבד, ומייד לאחר מכן ורגאס סחט עבירה בלתי ספורטיבית ודייק פעם אחת מהקו בדרך לשוויון 19:19. שתי דקות לתוך הרבע קאדים אלן העלה את קבוצתו ליתרון 19:21. אלן המשיך ללהוט והשלים מהלך של ארבע נקודות, כשסחט עבירה וקלע שלשה גדולה. ג’ונסון החזיר שלשה מנגד, אך שלוש נקודות של עמית שמחון מהקו העלו את הפועל חיפה ל-24:28. ארבע דקות לסוף הרבע אופק אביטל תפר שלשה והעלה את קבוצתו ל-24:31. אחרי סל נוסף של ורגאס, גיא פניני הרגיע את העניינים וצימק ל-33:27. האדומים קלעו חמש נקודות רצופות, כשהאחרונה מהן מהקו, ועלו ליתרון דו ספרתי 27:37. שלשה ענקית של גרגורי וארגס עם הבאזר הורידה את הפועל חיפה להפסקה ביתרון 27:41.

גרגורי ורגאס (חגי מיכאלי)גרגורי ורגאס (חגי מיכאלי)
עמית שמחון (חגי מיכאלי)עמית שמחון (חגי מיכאלי)
קאדים אלן (חגי מיכאלי)קאדים אלן (חגי מיכאלי)
עמית שמחון (חגי מיכאלי)עמית שמחון (חגי מיכאלי)

רבע שלישי: 49:53 להפועל חיפה

קאדים אלן היה הראשון לקלוע ברבע, אך רפי מנקו קלע מנגד וצימק ל-43:29. אלן קלע שלשה, אבל שלשה של ג’ונסון צימקה את ההפרש ל-46:34. פעולות טובות של ג’ו רגלנד ומייקל קייזר צימקו ל-48:38 והחזירו את הרוח למפרשים של הפועל חולון. שתי נקודות של אדם סמית’ מהקו הורידו את ההפרש לשמונה בלבד ורגלנד קלע שלושה גדולה, אך שתיים של אלן מן העבר השני קבעו 43:50. המארחת המשיכה לנגוס בהפרש ונקודות של סטיב זאק מהקו צימקו ל-50:46. אלן קלע את הנקודה האחרונה ברבע, כשדייק מהקו והוריד את קבוצתו לעשר הדקות האחרונות ביתרון 49:53.

ניב משגב (חגי מיכאלי)ניב משגב (חגי מיכאלי)
ג'ו רגלנד (חגי מיכאלי)ג'ו רגלנד (חגי מיכאלי)

רבע רביעי: 64:64

ג’ו רגלנד קלע שלשה גדולה וצימק לנקודה בלבד, אך איגור נסטרנקו העלה את קבוצתו ל-52:55. פרדריק בורדיון תפר שלשה בדרך לשוויון 55:55. רגלנד החזיר להפועל חולון את היתרון, כשקלע שלשה ענקית בדרך ל-56:58. וארגס קבע שוויון 58:58, אך זאק וסמית’ העלו את המארחת ל-58:62. קאדים אלן החזיר את היתרון לחבורה מהכרמל, כשהשלים מהלך של שלוש נקודות מהקו וקבע 62:63. גוארגס דייק פעם אחת מהקו וקייזר קבע 64:64 מן העבר השני בדרך להארכה.

רפי מנקו (חגי מיכאלי)רפי מנקו (חגי מיכאלי)
ג'ו רגלנד (חגי מיכאלי)ג'ו רגלנד (חגי מיכאלי)

הארכה: 73:73

איגור נסטרנקו היה הראשון לקלוע בהארכה והעלה את האורחת ל-64:66. מנקו יצא בעבירה חמישית וריימן דייק פעם אחת מהקו בדרך ל-64:67. שלשה ענקית של רגלנד קבעה שוויון 67:67. סטיב זאק העלה את המארחת ל-67:70 עם סל ונקודה מהקו, אך סקוטי ג’יימס החזיר עם שלוש נקודות מן העבר השני. ריימן תפר שלשה גדולה וקבע 70:73. בורדיון החזיר עם שלשה אדירה מנגד וקבע 73:73 בתום ההארכה.

הארכה שנייה: 79:85 להפועל חולון

המארחת עלתה ל-73:78 אחרי שלשה גדולה נוספת של בורדיון. קאדים אלן צימק מהקו ל-79:75. ורגאס סחט עבירת תוקף ברגע מכריע, אך שמחון החטיא שלשה. קייזר החמיץ פעמיים מהקו, אבל האורחת לא ניצלה זאת. סמית’ דייק פעמיים מהקו ומשם החבורה של חסין לא הצליחה לחזור. 79:85 להפועל חולון בסיום.

שחקני הפועל חולון חוגגים (חגי מיכאלי)שחקני הפועל חולון חוגגים (חגי מיכאלי)
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו