יום שישי, 20.05.2022 שעה 22:58

הדרמה בעיצומה: ג'וקוביץ' ערער וישהה במעצר

שר ההגירה ביטל את הוויזה של המדורג 1 בעולם, שיגורש "מטעמי בריאות וסדר תקין ועל בסיס האינטרס הציבורי". הסרבי הגיש ערעור, ההחלטה - בראשון

|
נובאק ג'וקוביץ' (רויטרס)
נובאק ג'וקוביץ' (רויטרס)

הסאגה סביב השתתפותו של נובאק ג’וקוביץ’ באליפות אוסטרליה מקבלת תפנית נוספת. אחרי שעתירתו לבית המשפט האוסטרלי נענתה והסרבי קיבל אישור להיכנס למדינה על אף שלא עמד בתנאים הרפואיים, הבוקר (שישי) שר ההגירה האוסטרלי החליט להוציא צו מיוחד אשר מבטל את אישור הכניסה שלו למדינה, כאשר הוויזה של הכוכב בוטלה בפעם השנייה. ג’וקוביץ’ הגיש ערעור נוסף והתיק עבר לאחריותו של בית המשפט הפדרלי, שצפוי לקבל ביום ראשון החלטה סופית בעניין.

כזכור, הרשויות באוסטרליה קבעו כי רק מי שהתחסן יכול להכניס למדינה ולהשתתף באליפות היוקרתית. ג’וקוביץ’, שלא חוסן, קיבל אישור מיוחד להגיע, מה שעורר את זעמם של אזרחי אוסטרליה. לאחר מחאה כנגדו, הטניסאי נעצר בשדה התעופה ועמד בפני גירוש.

שוטרים מחוץ למלון של נובאק ג'וקוביץ' (רויטרס)שוטרים מחוץ למלון של נובאק ג'וקוביץ' (רויטרס)

הסרבי הגיש עתירה לבית המשפט כנגד הגירוש שלו בטענה שעמד בכל התנאים הנדרשים, בית המשפט בחן את העתירה והחליט לבטל את צו הגירוש כנגד הטניסאי הטוב בעולם, אך השיח הציבורי סביב הפרשה לא דעך ופרטים נוספים סביב האישור המפוקפק שקיבל הטניסאי החלו לצוץ.

הבוקר שר ההגירה האוסטרלי הוציא הודעה חריגה בה הוא משתמש בסמכות שלו על מנת לבטל את אשרת הכניסה שהעניק בית המשפט לסרבי: “היום אני מנצל את הכוח שלי על פי סעיף 133 ג’ על מנת לבטל את הוויזה של נובאק ג’וקוביץ’ מטעמי בריאות וסדר תקין, על בסיס האינטרס הציבורי”. צו הגירוש של הסרבי יהיה תקף עד 2025, מה שאומר שהוא לא יוכל להתחרות באוסטרליה בשלוש השנים הקרובות.

כצפוי הסרבי הגיש ערעור נוסף באמצעות עורכי דינו ובהחלטת השופט, התיק עבר לבית המשפט הפדרלי באוסטרליה. השופטים יבחנו את הנושא וביום ראשון ייערך דיון שם צפויה להתקבל החלטה סופית. כזכור, הטורניר יצא לדרך ביום שני. ה’ג’וקר’ לקח חלק בהגרלה של הסיבוב הראשון ורק יום לפני המשחק ידע האם הוא יוכל להשתתף בטורניר. בית המשפט קבע כי הטניסאי ישהה במתקן מעצר של רשויות ההגירה עד לדיון ביום ראשון.

ג'וקוביץ' מתאמן במגרש המכרזי באוסטרליה (רויטרס)ג'וקוביץ' מתאמן במגרש המכרזי באוסטרליה (רויטרס)
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
נגןחזקה בביזנס: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
טיבו מבסוט: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
נגןחבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב
חבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב