יום רביעי, 06.07.2022 שעה 15:06

האולם באור יהודה ייקרא על שם י"א חללי מינכן

יוזמה חשובה: לציון 50 שנה לטבח הנורא, האולם שהוקם בעיר ומכיל 420 מקומות ינציח את זכר החללים. אלמנתו של אנדרי שפיצר: "גאווה ענקית, מלאת תודה"

|
י
י"א חללי מינכן (איציק בלניצקי)

עיריית אור יהודה תנציח את זכרם של י"א חללי מינכן בשנת ה-50 להירצחם, כל זאת באמצעות אולם הספורט החדש שהוקם בחודשים האחרונים במרכזה של העיר וייקרא על שמם. את המהלך הובילה ראש העיר, ליאת שוחט, שבחרה לכבד את משפחות הי"א שאיבדו את יקיריהן בטבח הנורא במה שנחשב עד היום לאחד מאירועי הטרור הקשים ביותר שידעה החברה הישראלית.

במהלך השבוע האחרון התבשרו משפחות הי"א באמצעות הוועד האולימפי בישראל על הכוונה להנצחתם והביעו התרגשות מהמהלך. "טבח הספורטאים התרחש לפני 50 שנה, ועדיין הוא צרוב בתודעה של כולנו כאירוע כואב מאוד בשל היקפו ובעיקר בשל הקלות הבלתי נסבלת שבה הוא התרחש במקום שאמור היה להיות המוגן ביותר עבור הספורטאים הישראלים", ציינה שוחט. "לצערי הרב, הדור הצעיר לא מספיק מכיר את הטבח ולכן ראיתי לנכון לקדם את הנצחתם של החללים באמצעות אולם ספורט שישרת את צעירי העיר במשך דורות שלמים. באירוע פתיחתו של האולם, נכבד את האלמנות ואת זכרם של החללים כדי לחזקם ובעיקר להוקיר את מורשתם".

הטקס לזכר י"א חללי מינכן (הוועד האולימפי בישראל)הטקס לזכר י"א חללי מינכן (הוועד האולימפי בישראל)

במהלך החודשים האחרונים עמלה החברה לפיתוח אור יהודה על הקמתו של האולם הממוקם סמוך לחטיבת ביניים יובלים בעיר בשדרות אליהו סעדון. האולם, שגודלו כ-1,500 מ"ר, מיועד לשיעורי ספורט ולפעילות כדורסל וכדורעף בשעות היום, ובמקביל יאפשר אחר הצהריים קיום פעילות של ענף ההתעמלות האמנותית, כדורשת, ג'ודו, שיעורי סטודיו ופעילויות ספורט נוספות. הוא יופעל על ידי מחלקת הספורט ב"נפגשים" מרכזים קהילתיים.

אנקי שפיצר, אלמנתו של מאמן הסיוף אנדרי שפיצר ז"ל, אמרה: "אני מלאת תודה לעיריית אור יהודה ולראש העיר ליאת שוחט על ההחלטה להנציח את הי"א. ההכרה בטבח שהיה במינכן והכרה בספורטאים שנרצחו שם נמשכה זמן רב ועברנו דרך ארוכה כשרק עכשיו אנחנו רואים את כל הפעילויות וההנצחה. זה משמח מאוד לראות שהספורטאים שלנו זכו בהכרה, גם אם זה לקח הרבה זמן. אנחנו מאמינים שגם הנוער צריך להכיר את ההיסטוריה כדי שיהיה להם עתיד טוב יותר. זו גאווה ענקית שבאור יהודה יהיה אולם על שמם של הי"א וזו סגירת מעגל מבחינתי".

אנקי שפיצר ואילנה רומנו (עמית שיסל, באדיבות הוועד האולימפי בישראל)אנקי שפיצר ואילנה רומנו (עמית שיסל, באדיבות הוועד האולימפי בישראל)

גילי לוסטיג, מנכ"ל הוועד האולימפי בישראל, סיפר: "אנחנו שמחים מאוד שעיריית אור יהודה החליטה להנציח את י"א חללי מינכן ולקרוא לאולם הספורט על שמם. אנחנו מעריכים ומוקירים את ההחלטה, וזה מקבל משנה תוקף בעקבות העובדה שהשנה נציין 50 שנה לזכר חללי מינכן, ואין טוב מלקבוע מבני ציבור שמיועדים לספורט כהנצחה למורשתם של החללים. אני חושב שכל ילד וילדה, בוודאי כאלה שעוסקים בספורט, צריכים לזכור את הטבח, וברגע שיש אולם שנקרא על שמם, זה חשוב מאוד".

מעבר לאולם המרכזי, המקום, שתוכנן על ידי V5 אדריכלים, כולל גם חדרי שירותים, חדר סטודיו, מלתחות שחקנים, חדרי הנהלה ותפעול וכן יציע בן 420 צופים.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו