יום שני, 03.08.2020 שעה 13:14
ראשי|תוצאות LIVE|ONE VOD|הימורי ספורט|גליצ'ים|Winner|רדיו|זמן מגרש|בריאות וכושר|לה ליגה פנטזי

עיריית נתניה תעביר לקבוצת הנשים 750 אלף ש"ח

הישג גדול לקבוצת בנות נתניה, שעתירתה לבית המשפט בגין אפליה בחלוקת התקציבים לעומת קבוצת הגברים התקבלה. מנהלת הקבוצה, רחל ישראל: "הצדק נעשה"

7 תגובות מערכת ONE | 02/08/2020 20:04
כדורגל (רויטרס)
כדורגל (רויטרס)

בית המשפט המחוזי מרכז והשופט רמי אמיר, קיבלו היום (ראשון) את עתירת קבוצת כדורגל הנשים "בנות נתניה", אשר עתרה נגד עיריית נתניה, וקבוצת הגברים מכבי נתניה, בטענה לאפליה מגדרית בחלוקת תקציבי הספורט העירוני ותקבל מהעירייה כ-750 אלף שקלים.

על פי העתירה, אשר הוגשה על ידי עו"ד אורי כהנא ועו"ד חן שופן, ממשרד כבירי נבו קידר בלום, המתמחה במשפט ספורט מגדרי, עיריית נתניה חרגה מחובתה על פי דין, לחלק כספי תמיכות על פי קריטריונים שוויוניים, ובפועל העבירה מעל 3 מיליון שקלים, המהווים 95% מתקציב העירייה לקבוצת הגברים ורק 133 אלף שקלים מהתקציב לקבוצת הנשים המהווים כ-5% בלבד, למרות ששתי הקבוצות משחקות בליגת העל.  

על פי הנטען בעתירה, העירייה התעלמה במשך שנים מהנחיית משרד הפנים והפלתה את קבוצת הנשים תוך קביעת קריטריון בלתי שוויוני, שאינו מאפשר לקבוצת הנשים להתמודד על התקציב, בטענה שעד להקמתה של הליגה השלישית לנשים בכדורגל, יופחת 80% מתקציב קבוצת הנשים העירונית ויועבר לקבוצת הגברים.  

שחקני מכבי נתניה (חגי מיכאלי)שחקני מכבי נתניה (חגי מיכאלי)

לטענת הקבוצה, לאחר הקמת הליגה השלישית בכדורגל לנשים, החליטה העירייה לפתע להעלות את הדרישה, וקבעה כי כעת נדרשות ארבע ליגות לתקצוב מלא והמשיכה להפחית את תקציבי קבוצת הנשים. בפסק הדין שהתקבל, קבע השופט אמיר כי יש לבטל את החלטת העירייה ולזכות את קבוצת בנות נתניה במלוא התמיכה, וזאת לאור קיומן של 3 ליגות מקצועיות לנשים בכדורגל. כתוצאה מפסק הדין, חייב בית המשפט את עיריית נתניה להעביר לבנות נתניה את התקציב המלא בסך 568 אלף שקלים, במקום להעבירו לקבוצת הגברים העירונית.

מפסק הדין, אף עולה כי עיריית נתניה הפלתה במשך שנים את קבוצת הנשים העירונית, כאשר העבירה שלא כדין יתרות תמיכה בסך של מאות אלפי שקלים, לקבוצת הגברים בלבד. בית המשפט קבע בפסק דינו כי הכלל המנחה של התבחינים הוא, שעודפים שמתקבלים צריכים להתחלק בחלקים שווים בין כל אותן קבוצות שעמדו באותו קריטריון". בית המשפט אף תהה: מדוע יש "לשפוך" את הכול לאותה ערוגה של מכבי נתניה? מה נמצא בתבחינים, שמצדיק הפניית כספים סלקטיבית כזו? ובמה עדיפה מכבי נתניה לעניין זה על העותרת?".

לטענת עו"ד אורי כהנא אשר ייצג את העותרת קבוצת בנות נתניה: "בית המשפט הבהיר היום פעם נוספת, כי נשים זכאויות לשוויון מלא בספורט, גם בתקצוב. מדובר בפסק דין חשוב, בהמשך לפסיקת בג"צ מהעת האחרונה בעתירה שהגשנו בשם כל קבוצות כדורגל הנשים ובצעד נוסף לשוויון אמיתי בספורט". 

מנהלת הקבוצה, רחל שלינה ישראל אשר זכתה לאחרונה באות "מאמן הכבוד של המדינה" מנשיא המדינה ראובן ריבלין הוסיפה: "אני שמחה שהצדק נעשה, בית המשפט הבהיר כי היתה אפליה בנושא התקצוב ואני מקווה שמפה נצא לדרך חדשה ומשותפת לקידום ענף הכדורגל נשים בנתניה עם עיריית נתניה. חשוב להדגיש שמדובר עדיין בכסף קטן, ביחס לסכומים שמועברים מדי שנה לקבוצת הגברים מהעיירה, כ-3.5 מיליון שקלים וביחס לסכומים שהמדינה מעבירה בימים אלה לקבוצות הגברים בסך כ-100 מיליון שקלים אשר מגדלים את הפערים הקיימים”.  

RSS RSS   Facebook Twitter טוויטר   הדפס   הוסף תגובה 

... תגובות בטעינה ...
אסור לפספס
נגןהאמן שהפוך כוכבים גדולים לבובות מקרמיקה
בדרך ליצירה: אתם מזהים את הכוכב הגדול?
נגןכוכבה של פאריס ממשיך לבצע את האתגרים כהלכה
ניימאר ממשיך לאתגר הבא... בטיקטוק
נגןשוערה של יובנטוס מסיים את המשחק בתחתונים
בופון מגלה פתאום שנותר רק עם תחתון
נגןחולי קורונה היישר מהליגה השנייה במרוקו
הלם: באמצע המשחק הגיעו תוצאות הקורונה