יום חמישי, 03.12.2020 שעה 02:15
ראשי|תוצאות LIVE|ONE VOD|הימורי ספורט|גליצ'ים|Winner|רדיו|מגזין הספורט לצעירים|בריאות וכושר|ליגת החלומות|לה ליגה פנטזי

המינוי הבעייתי של אלי כהן לוועדת איתור המאמן

"השריף" התבטא בעבר נגד קלינגר שעזב את הפועל חיפה ("כתם לאורך כל הדרך") ופוטר מבית"ר בשל התבטאות על הבאת שחקן ערבי. ענו: צריך להיות בוועדה?

37 תגובות גידי ליפקין | 12/07/2020 09:53
אלי כהן
אלי כהן "השריף" (שחר גרוס)

בהתאחדות לכדורגל הודיעו אתמול (שבת) על המינוי של אלי כהן “השריף” כחבר בוועדת האיתור של בחירת מאמני הנבחרות. כהן מונה לצידם של היו"ר אורן חסון, אלי אוחנה וחבר ההנהלה ויו"ר הוועדה המקצועית שינו זוארץ, שהנהלת ההתאחדות אישרה פה אחד את צירופו לוועדת האיתור. מחר הוועדה תקיים את הפגישה הראשונה שלה.

אין ספק שהמינוי של כהן הוא בעייתי. אלי כהן נחשב לאיש ישר, ואני בטוח שהיושרה היא נר לרגליו, אבל יש להתאחדות בעיה עם המינוי שלו. כאשר ניר קלינגר, אחד מהמועמדים לתפקיד המאמן הלאומי, עזב בזמנו את הפועל חיפה לטובת בית"ר ירושלים, כהן התראיין ואמר על כך כי: "העניין הזה של גניבת מאמנים לא ראוי. קבוצה שזכתה בגביע בשנה שעברה וקצת לא הולך לה – המאמן ישר עוזב. זה כתם לאורך כל הדרך וזה לא נראה טוב". עוד אמר בהקשר לכך: "מי שלא טוב לו במקום אחד – עובר מיד למקום אחר".

ניר קלינגר ושחקני הפועל חיפה עם גביע המדינה (עמרי שטיין)ניר קלינגר ושחקני הפועל חיפה עם גביע המדינה (עמרי שטיין)

דבר נוסף לגבי אלי כהן יוצר בעיה לא פחות קטנה: חבר הוועדה אלי אוחנה הוא זה שבזמנו פיטר את כהן מבית"ר ירושלים כאשר כיהן כיועץ המקצועי של הקבוצה, זאת היה לאחר שבראיון ל”ידיעות אחרונות” אמר כי: "לא אביא ערבי לבית"ר ירושלים".

זה היה 10 ימים בלבד לאחר שנכנס לתפקידו, וכהן פוטר מהקבוצה הירושלמית, כאשר בבית"ר זעמו על ההתבטאות של כהן. האחרון זומן לשיחה עם נציג הבעלים, אוחנה, ובה הוא הודיע לו כי יחד עם הבעלים דאז, אלי טביב, החליטו על סיום דרכו בקבוצה. מבית"ר אז הוציאו הודעה לפיה כהן התנצל  בפני אוחנה על הדברים והציע את התפטרותו.

אלי כהן אלי אוחנה ואלי טביב (אחמד מוררה)אלי כהן אלי אוחנה ואלי טביב (אחמד מוררה)

כזכור, על רקע המינוי של כהן לחבר בוועדת האיתור לבחירת מאמן הנבחרת, שאול שניידר, חבר הנהלת ההתאחדות שלח אתמול לחברי ההנהלה מכתב בו הוא תוקף את היו"ר, אורן חסון.

שניידר כותב בין השאר: “מר חסון שבוע טוב, בישיבת הנהלת ההתאחדות, בתאריך 30/6/2020, הסמיכה אותך ההנהלה לצרף מאמן עבר לוועדה המייעצת אשר תמליץ על מאמן הנבחרת הבוגרת ומאמני הנבחרות הצעירות. אבקש להעיר מספר הערות. ראשית בדבר הפרוצדורה ושנית, שתי הערות מהותיות לגופו של עניין ולא גופו של אדם;”.

“בצד הפרוצדורלי לצערי , כפי שהנך נוהג מיום מינויך לתפקיד יו״ר ההתאחדות, לא ראית לנכון לעדכן קודם לפרסום את חברי ההנהלה , בדבר זהות המאמן אותו בחרת וקראתי על כך באחד מאתרי הספורט כהודעה רשמית של ההתאחדות לכדורגל"”.

אורן חסון (נעם מורנו)אורן חסון (נעם מורנו)

שניידר תוקף את חסון: "מלבד הזלזול הבוטה בחברי ההנהלה, מדובר בהתנהלות לא מקובלת ולא תקינה מבחינת הממשל התאגידי. נכון היה לעדכן קודם את חברי ההנהלה, אפילו במייל קצר של אחת המזכירות ורק לאחר מכן לרוץ לתקשורת. בנושא המהותי , כאשר שאלתי לגבי הקריטריון למינוי מאמן העבר , השבת שמדובר במאמן עבר בכיר”.

חבר ההנהלה ממשיך ומציין כי: “לתומי סברתי שהקריטריון הראשון לבחירת מאמן העבר אשר יהיה חבר בוועדה יהיה ניסיון מוכח כמאמן נבחרת לשעבר (נבחרת ישראל או נבחרת לאומית זרה) אשר מכיר מקרוב את עבודת המאמן הלאומי, הקשיים, האתגרים ודרך העבודה הייחודית. הקריטריון השני, יהיה ניסיון באימון קבוצה, ברמות הגבוהות ביותר, קרי , קבוצה בכירה בארץ או בחול אשר השתתפה בליגת האלופות או הליגה האירופית. ללא ניסיון זה , אין כלל משקל להמלצת מאמן העבר ודעתו לא יכולה לקחת בחשבון את כל הפרמטרים הנכונים לבחירת מאמן לאומי".

עוד ממשיך שניידר וכותב על “השריף”: “חשוב לציין שאין לי דבר וחצי דבר נגד מר אלי כהן, אשר הנני מעריך אבל לעניות דעתי גרמת לו עוול במינוי זה. אבקשך לשקול בשנית את מינוי של מאמן העבר לוועדה המייעצת".

אסור לפספס
נגןג'ורג'ינה מפנקת את הילדים באוהל אינדיאני
ג'ורג'ינה מפנקת את הילדים באוהל אינדיאני
נגןתספורת ברמת דיוק גבוהה מאוד של רונאלדו
אתם קולטים שזאת בסה"כ תספורת, כן?
נגןכבש שער נדיר מהקרן והותיר את כולם המומים
כבש שער נדיר מהקרן והותיר את כולם המומים
נגןהמתנה המשוגעת של לברון ג'יימס לבת שלו
המתנה של לברון ג'יימס לבת שלו: בית פרטי