יום שלישי, 07.04.2020 שעה 18:44
ראשי|תוצאות LIVE|ONE VOD|הימורי ספורט|גליצ'ים|Winner|רדיו|זמן מגרש|בריאות וכושר|לה ליגה פנטזי

צוות משימה מיוחד לשעת חירום יוקם בהתאחדות

יו"ר ההתאחדות חסון יקים את הצוות שיכלול בין היתר את זוארץ ומימון. כמו כן, הודיע שתופסק קבלת קהל במשרדים ולא יתקיימו ישיבות רבות משתתפים (3 תגובות)

15/03/2020 17:26 מאת מאור רחמני
ההתאחדות לכדורגל (שחר גרוס)
ההתאחדות לכדורגל (שחר גרוס)

לאחר שקיים מסיבת עיתונאים וירטואלית, יו"ר ההתאחדות לכדורגל אורן חסון שלח מכתב לחברי הנהלת ההתאחדות והסביר להם את את המצב כרגע בשל התפשטות נגיף הקורונה, וכמובן השפעותיו על הכדורגל הישראלי.

“בימים אלו עובר העולם כולו טלטלה, המלווה באי ודאות ביחס להתפשטות נגיף הקורונה. מדי יום יוצאות הנחיות חדשות בניסיונות לבלום את ההתפשטות וגופים רבים מתחומים שונים נאלצים להתמודד עם שינויים, פשוטים ומורכבים כאחד. גם הכדורגל הישראלי מתמודד עם משבר בעל השלכות דרמטיות בקנה מידה מקומי ובינלאומי, אשר בלתי אפשרי לאמוד כעת את ההיבטים הספורטיביים והכלכליים שלו”, הסביר חסון.

אורן חסון מדבר על המשבר

“אנו עסוקים סביב השעון בעבודה מול משרד הבריאות ויתר משרדי הממשלה ופועלים בתאום מלא עמם” המשיך חסון לפרוט את התנהלות ההתאחדות. “עיני העובדים, השחקנים, האוהדים והגופים השותפים לעשייה נשואות אלינו כחברות וחברי הנהלה, בציפייה לניהול אחראי של המשבר, תוך שמירה על קבלת החלטות שקולה, צמצום נזקים ושימור תשתית ראויה ליום שאחרי.

הכדורגל הישראלי אינו ניצב לבדו מול ההתרחשויות המשמעותיות וגם התאחדויות הכדורגל העולמיות, פיפ"א ואופ"א, נדרשות לקבלת החלטות מרחיקות לכת. כך, למשל, ביטלה פיפ"א את חובת הקבוצות והשחקנים להתייצב למשחקי הנבחרות. אופ"א מצידה החלה לצמצם פעילויות כגון תחרויות הנוער הבינלאומיות ושוקלת את ביטול משחקי הנבחרות הצעירות והבוגרת, בואכה יורו 2020 ומשחקי ליגת האלופות והליגה האירופית. ביום שלישי הקרוב תקיים אופ"א שיחת וידאו בהשתתפות ראשי כל 55 ההתאחדויות, לרבות אנוכי והמנכ"ל רתם קמר, לצורך שיתוף מידע וקבלת החלטות, עליהן אוציא, כמובן, עדכון.

לצערי הרב, נאלצנו לקבל החלטה לא קלה על עצירת כל הליגות המאורגנות על ידינו וייתכן שנאלץ לקבל החלטות לא פשוטות נוספות בשבועות הקרובים. לפיכך, ובהתחשב במגבלות אשר עליהן הוכרז כבר ואינן מאפשרות קבלת החלטות בדרכים הקבועות בתקנון והמתייחסות למצבי שגרה, אני מבקש להקים צוות משימה מיוחד לשעת חירום בהתאחדות לכדורגל, אשר יכלול את יו"ר ההתאחדות, יו"ר הוועדה המקצועית (שינו זוארץ), יו"ר ליגות א'-ג' (באסם סולימאן), יו"ר ועדת הנוער (אבי קאופמן), יו"ר ועדת נשים (שמעון מימון) ויו"ר הוועדה הרפואית (ד"ר משה לוינקופף). מטרת צוות המשימה היא לאפשר מענה מהיר, שקול ואחראי בהתאם לקצב ההתרחשויות ובהתאם למגבלות עליהן הוכרז, והוא יכלול את כל הגורמים הרלוונטיים לפעילות ההתאחדות.

שינו זוארץ (איציק בלניצקי)שינו זוארץ (איציק בלניצקי)

התקופה המאתגרת בה אנו פועלים מולידה לא מעט שמועות והפצת מידע בלתי מהימן. אני מבקש להזכיר לכולם, כי רק ההתאחדות לכדורגל מוסמכת לקבוע כיצד יתנהלו הליגות השונות, מה יעלה בגורל עונת 20/2019 ,אולי בגורל העונה העוקבת, ועוד נושאים הנמצאים בתקנונים הרלוונטיים.

עד לסוף השבוע האחרון היו מבחינתנו שני נעלמים: מתי יעצרו הליגות ומתי הן יחודשו. אחד מהם כבר בחזקת ידוע, האחר עדיין לא נקבע וכל הערכה הינה בגדר ספקולציה. נמתין בסבלנות וכאשר יהיה בידינו מידע מהימן, נדע לקבל החלטות בשיתוף ובהיוועצות עם חברינו ממנהלת הליגות המקצועניות ומהליגות האחרות - בוגרים, נשים, ילדים ונוער.

אני מאמין בכל מאודי כי הקפדה מלאה על הנחיות משרד הבריאות, לצד אחריות מנהיגותית, הם הכלים האפקטיביים לשמירה על מערך מתפקד בעתות משבר. ההתאחדות לכדורגל מתאימה את התנהלותה לנסיבות המשתנות, באופן שעומד בהנחיות משרד הבריאות מחד ומבטיח תפקוד מלא וכמה שיותר קרוב לתפקוד השגרתי מאידך”.

אורן חסון (רדאד ג'בארה)אורן חסון (רדאד ג'בארה)

בנוסף, חסון הציג בפני עובדי ההתאחדות כמה מההתאמות החדשות למצב שנוצר:
• הפסקת קבלת קהל במשרדי ההתאחדות.

• מתן שירות לקבוצות ולבעלי תפקידים בעזרת אמצעים טכנולוגיים הכוללים: מענה טלפוני, מיילים ושיחות וידאו.

• הימנעות מקיום ישיבות רבות משתתפים.

• אפיון של עובדים אשר יכולים לבצע עבודתם מהבית והגדרת אמצעי פיקוח על עבודתם. 

RSS RSS   Facebook Twitter טוויטר   הדפס   הוסף תגובה 

... תגובות בטעינה ...
אסור לפספס
נגןהזמן בבית עושה את שלו
סוארס מול אינייסטה באתגר ה-"נה נה נה"
נגן2 הפרקים הראשונים בחייו של מסי
הסדרה המצויירת של מסי תעביר לכם את הזמן
נגןאלוף הפיפא מגריל את השלט איתו זכה
יש לכם הזדמנות לזכות בשלט של מואנס דאבור
נגןהכירו את אלדד ג'רבי מאמן הכח שעריים
הכח שעריים - קומדיה בועטת עם שחר חסון