יום שישי, 28.02.2020 שעה 05:43
ראשי|תוצאות LIVE|ONE VOD|הימורי ספורט|גליצ'ים|Winner|רדיו|זמן מגרש|בריאות וכושר|לה ליגה פנטזי

סיעת עוז: המועמד לכנסת, זוהר, מתחזה לעו"ד

חשיפה: סערה חדשה באיגוד הכדורסל. חבר הנהלת האיגוד מיקי זוהר נבחר במקום ה-22 של הליכוד לכנסת. מדוע הוא מציג את עצמו כעו"ד? זוהר: "אני משפטן" (77 תגובות)

ליגת ווינר סל 19-20
371414-170519מכבי תל אביב
321391-157918הפועל ירושלים
311452-154419מכבי ראשל"צ
301668-168620מכבי חיפה
301621-162019הפועל חולון
271613-155219עירוני נהריה
271700-164119גלבוע/גליל
271657-161219עירוני נס ציונה
271588-155419הפועל אילת
261652-158219הפועל ת"א
251664-152219הפועל ב"ש
231665-148819מכבי אשדוד
לוח משחקים
 • הפועל חולון
 • 82 - 88
 • מכבי חיפה
 • הפועל ב"ש
 • שבת, 29/02, 18:15
 • מכבי אשדוד
 • מכבי תל אביב
 • שבת, 29/02, 20:00
 • גלבוע/גליל
 • הפועל אילת
 • ראשון, 01/03, 19:00
 • הפועל ירושלים
 • מכבי ראשל"צ
 • ראשון, 01/03, 19:15
 • עירוני נהריה
 • הפועל ת"א
 • ראשון, 01/03, 21:00
 • עירוני נס ציונה
03/01/2015 15:40 מאת גידי ליפקין
מיקי זוהר (דף הפייסבוק של מיקי זוהר)
מיקי זוהר (דף הפייסבוק של מיקי זוהר)

לפני מספר חודשים, קיימה הוועדה לביקורת המדינה ישיבה מיוחדת בנושא הכדורסל בישראל. לישיבה הגיע גם חבר ההנהלה מיקי מכלוף זוהר. בסוף הישיבה הייתה תקרית. לישיבה הגיע גם הח"כ לשעבר יחיאל חזן שהיה מעורב בעבר לכאורה בהצבעה כפולה ונאלץ להתפטר מן הכנסת.

הפעיל הפוליטי וחבר סיעת עוז עופר ארליך השתתף בישיבה ומספר: "שמעתי את מיקי זוהר מלכלכך על חזן. שיצאנו מהאולם צעקתי לו, אתה מתחזה לעו"ד, זה היה לאחר שבדקתי וראיתי שהוא מציג את עצמו כעו"ד והוא לא כזה. הוא ישר רץ לחזן והתלונן. חזן לא ידע ששמעתי שהוא מלכלכך עליו".

מיקי זוהר נבחר בשבוע החולף באופן מפתיע במקום ה-22 כנציג הדרום לרשימת הליכוד בבחירות הקרובות לכנסת בחודש מרץ. מאז שנשמע על בחירתו הביצה סביב איגוד הכדורסל סוערת ביותר. כתב תקופה ארוכה טוענים בעוז כלפי מיקי מכלוף זוהר. חבר הסיעה צבי ליבר: "היו מספר פעמים בישיבות שונות ששמעתי באוזני שהוא אומר שהוא עו"ד".

ליבר, זוהר טוען שהוא אמר שהוא משפטן?
"לא, הוא אמר שהוא עו"ד".

נתניהו (רדאד ג´בארה)
נתניהו (רדאד ג´בארה)

אותו דבר טוען חבר הנהלת האיגוד אילן קובלסקי, שיושב בין השאר עם זוהר בוועדת המרכזים של האיגוד: "הוא אמר בישיבות שהוא כאילו עו"ד, עשיתי את הבדיקה, בספר עורכי הדין לא מופיע מיקי זוהר ולא מכלוף זוהר. בכנסת אני יודע ששאלו אותו, מה אתה עו"ד כי אתה מציג את עצמך כך, והוא אמר :"לא אני משפטן, מאותו רגע שנודע לו על כך הוא הוריד את המינון".

זוהר בדף המועמדים של הליכוד לקראת הבחירות מציג את עצמו :"הבשורה לנגב מאת מיקי זוהר", במשנה של הכתבה על עצמו כתוב:" מיקי זוהר עו"ד מתמחה, מתמודד מטעם מחוז דרום ומצהיר: "הנגב יהפוך למקום חדש".

אילן קובלסקי (מור שאולי)
אילן קובלסקי (מור שאולי)

רק בתוך הכתבה כתוב כי: "סיים תואר ראשון במשפטים ובימים אלו עומד לקראת סיום התמחות כעו"ד וסיום תואר שני במשפטים באוניברסיטת בר אילן". בדיקה בלשכת עורכי הדין מעלה בתגובה: "אין אצלנו עו"ד רשום בשם מיקי מכלוף זוהר".

פנייה למספר עורכי דין שאחד מהם אף יושב בבית הדין לאתיקה של הלשכה מעלה כי: "לכתוב עו"ד מתמחה זו הטעיה. מתמחה זה בתחום מסוים של מסים, פלילי, ספורט וכו'. זו עבירה לכתוב מתמחה כאשר הוא לא כזה".

כניסה לתיקי בית המשפט העליון לתיק שהתנהל נגד עיריית קריית גת ועוד שורה של גופים בהם מועדון הכדורסל של קריית גת שזוהר עמד בראשו מעלה כי בדיו שהיה ב-23.12.2013 בבית המשפט העליון בשם המשיבה 7 מופיע "עו"ד מיקי (מכלוף) זוהר".

צבי ליבר (רדאד ג´בארה)
צבי ליבר (רדאד ג´בארה)

זוהר גם התמודד בתחילה לפני מספר חודשים על תפקיד יו"ר איגוד הכדורסל. הוא הדהים בתחילה את כולם שהתמודד על התפקיד לצד עמירם הלוי, צבי ליבר ואילן קובלסקי. הוא כתב אז לחברים בין השאר על הפעולות שלו כסגן ראש עיריית קריית גת שמשמש בין השאר כיו"ר החברה הכלכלית המנהלת תקציב של כ-50 מיליון ₪ בשנה, כי: "בכל חיי עסקתי בנדל"ן לפרנסתי וכיום פניתי לאפיק חדש עריכת דין".

לאחר שמרכז מכבי הבהיר לזוהר שלא יתמכו בו הוא הסיר את המועמדות שלו כאשר הבין שאין לו סיכוי.

שוחחתי אתמול עם זוהר פעמיים. ביקשתי את תגובתו לכך שהוא היה חבר הנהלת איגוד הכדורסל שלא עשה כמעט כלום, לא השפיע. למרות שלפני מספר חודשים הרים לי טלפון ואמר שהוא מתכוון לטפל בכל מה שדורש באיגוד. כמו כן ביקשתי ממנו לקבל תשובות לסיפור העו"ד.

אילן קובלסקי (מיכה בננו)
אילן קובלסקי (מיכה בננו)

מיקי זוהר, אתה בדרך לכנסת ובאיגוד הכדורסל בכל אי סדרים לא עשית כלום , לא בפרשת 'ישראל ביתנו', לא שמענו את קולך?
"אל תלך לשם. מה שאתה עושה לא יפה".

אתה הולך לכנסת ישראל, מה תעשה בכנסת כאשר באיגוד לא עשית כלום?
"אתה תכתוב מה שתבין אני אגיב על זה. אני לא מתכוון לתת לאף אחד להכפיש את שמי, שכל דבר יהיה מדויק".

מה עשית בפרשת 'ישראל ביתנו'?
"אל תטעה שם גם לא באות".

פאינה קירשנבאום (משה חרמון)
פאינה קירשנבאום (משה חרמון)

מה עשית?
"בפרשת ישראל ביתנו לא הייתי מעורב, לא ידעתי בכלל מה מדובר, לא קשור להנהלה שאני חבר בה. אני לא משמש מנכ"ל, לא יו"ר לא גזבר, חבר הנהלה מן המניין".

למה ישבת כמו בובה לא דרשת חקירה, לא שמענו כלום ממך?
"מאחר ומשטרת ישראל תביא ותמצה את הדבר, אין טעם להרחיב. זה מאוד חמור שלא הביאו את זה לאישור ההנהלה אם ישנה בעתיד, זה סוף איגוד הכדורסל".

רק חברי עוז נלחמו, הלכו למשטרה, כל השאר פחדנים?
"אם היית יודע כמה אומץ יש לי".

שומעים בלי סוף פרשיות באיגוד, לא שמענו אותך, אם בכנסת כך תהיה חבל על הבחירה שלך. מנפת את עצמך פוליטית?
"מינוף פוליטי לא הגיע מהאיגוד. נבחרתי ע"י מתפקדי הליכוד, קשר לא מהותי. אני עושה באיגוד בהתנדבות, פועל לקידום הכדורסל בישראל. יש בעיות לא קשורות לחברי הנהלה, גופים שניהלו בעבר באיגוד".

משטרה (רז אמיר)
משטרה (רז אמיר)

אתה הרבה דיבורים פחות מעשים? חבל על הכנסת?
"לא יעזור לשנות את דעתך, אתה נשמע נעול. לצערי לא הבנת. איגוד הכדורסל לא מנוהל על ידי חברי הנהלה. פעלתי באיגוד באין ספור תחומים מקבל להצבעה מצביע בהתאם לנושא וסיטואציה. לא הייתי יו"ר למרות שחשבתי להתמודד. הדברים קורים בצורה ברורה בלי קשר לחברי ההנהלה".

בזכות חברי הנהלה נחשפה פרשת ישראל ביתנו...
"לא בגלל חברי הנהלה".

אם צביקה שרף ושאול אייזנברג לא מגישים תלונה לא נפתחת החקירה?
"התחקיר שעשית מצוין טוב שהתקשורת בודקת, אמות המידה של נבחרים צריכה להיות מהגבוהות ביותר".

לא מעניין אותך מי חתם על הצ'ק ששולם כעמלה בפרשה?
"זה קרה בתפר בין ההבחרות שלנו חברי הנהלה חדשים וסיום הקדנציה. זה מאד מטריד מקווה שכל הפרשה הזו לא נכונה שאף אחד לא העיז לעשות מה שנעשה. מי שעשה ישלם מחיר ציבורי".

צביקה שרף (רדאד ג´בארה)
צביקה שרף (רדאד ג´בארה)

אתה הציון שלך מבחינתי כחבר הנהלה, כושל..
"אתה לא בסדר. באיגוד הכדורסל 39 חברי הנהלה עלה ל-45, זה כמו שחבר עמותה אשם אם היו"ר מעל בכספים. מבין שעמדותיך לא ימניות. ידוע היטב שהכתב גידי ליפקין משתף פעולה באופן שוטף עם שאול אייזנברג. בגלל שאתה שמאלן אתה אומר שאני כושל".

טוב שאתה קובע את העמדות שלי בלי לדעת. בגלל שאני אומר את האמת לגבי התפקוד שלך באיגוד הכדורסל. אם תיבחר לכנסת תתפטר מהנהלת איגוד הכדורסל?
"ברגע שאבחר לכנסת אברר האם אני רשאי להמשיך ולהיות חבר הנהלה במידה וכן אשמח לעשות ובמידה ולא אשמח לקדם את הכדורסל מן הכנסת".

צביקה ליבר טוען שלא פעם בישיבות הנהלת האיגוד טענת שאתה עו"ד...?
"צביקה ליבר טוען שיהיה באותיות קידוש לבנה אני אתבע אותו דיבה. אני משפטן".

אין לך רישיון של לשכת עורכי הדין?
"אני משפטן פר אקסלנס ולא רשום בלשכת עורכי הדין. אתה רוצה להכפיש תכפיש. אני משפטן ועומד על כך. אני מסיים בימים אלו תואר שני וגאה על כך. אני אדאג לבקש את הנזק שעלול להיגרם לי. אני לא אתן לך לצאת צדיק".

ליבר (משה חרמון)
ליבר (משה חרמון)

למה בבית המשפט העליון מופיע בישיבה שאתה עו"ד ליד השם שלך?
"אני בחרתי לייצג את עצמי ולא שכרתי שירותי עו"ד. בג"צ כותבים מן הסתם את הצד המייצג, כנראה נעשתה טעות".

אבל כתוב ליד השם שלך, עו"ד?
"מה שכותב בית המשפט זה לא מה שאני אמרתי".

למה כאזרח שומר חוק לא בקשת לתקן את זה מיקי מכלוף זוהר?
"אני קובע לאנשים מה לכתוב? לא נכתב שם, אתה טועה. יש לך טעות. זה לא כתוב בהית משפט. אם כתוב עו"ד תבדוק אם הצגתי אותי".

למה לא תיקנת את זה?
"לא נתקלתי בפרוטוקול הזה. אין סיכוי. בית משפט נתפס עליי כאילו אני עו"ד כי אני ייצגתי את עצמי. ביום ראשון בבוקר אם יש כזה דבר מבטיח שאגיד להם. זה באופן אוטומטי במערכת כנראה".

מה אתה מתכוון לעשות בכנסת אם תבחר?
"לקדם המון תחומים, תחום הספורט, רוצה לקדם נושאים חברתיים דיור בר השגה לזוגות צעירים, יותר לקחת מאנשים שמרווחים יותר ופחות ממי שפחות. אני ימני בדעותיי, המדינה צריכה לשמור על אזרחיה ולא לנהל מו"מ אם מי שרוצה להשמיד אותנו. לנסות לעשות שלום הוגן לשני הצדדים. הולך לקדם הרבה נושאים בתחום הספורט וכדורסל בפרט".

מיקי זוהר העביר בהמשך תגובה נוספת, ואנחנו מעבירים אותה כאן במלואה: ״לצערי הרב ישנם אנשים שייתכן שדעתם הפוליטית גוברת על העקרונות הדמוקרטיים ותחושתי היא שזה מה שמנחה את מר ליפקין עת החליט לכתוב את דברי השקר הללו כנגדי.

"מיותר לציין שכל מי שמעורב בקנוניה הזו ייאלץ לתת דיו וחשבון למשטרת ישראל ולבית המשפט מאחר שכל מה שנכתב הוא שיקרי לחלוטין ונועד לפגוע במפלגת הליכוד שעתידה להקים את הממשלה הבאה בע״ה. ברגעים אלו ממש אני בדרכי למשטרת ישראל להגיש תלונה כנגד כל המעורבים ומחר בבוקר אפגש עם עורכי הדין שלי על מנת שתוגש תביעה דיבה ולשון הרע בהתאם".

עוד הוסיף זוהר: "אני מרגיש חובה לאחל לכתב אתר ONE, מר גידי לפקין, בריאות איתנה, אושר והצלחה בחיים למרות שעמוק בפנים אני חש שהקב״ה לא ממש מעריך את פעולותיו הלא מוסריות״.

RSS RSS   Facebook Twitter טוויטר   הדפס   הוסף תגובה 

... תגובות בטעינה ...
אסור לפספס
נגןמייקל ג'ורדן וליאו מסי בפרסומת חדשה
הגדולים בכל הזמנים משתפים פעולה בפרסומת
נגןליגה מקומית בדרום אפריקה גאה להציג ניסיון דריסה
אוהד התעצבן על השופט והחליט לדרוס אותו
נגןהשחקן השמתשמ בכדור נוסף ועצר התקפה מתפרצת
רמאי: השתמש בכדור נוסף בכדי לעצור התקפה
נגןמגנה של פורטו עם שער מטורף
ובתואר "טיל השנה" של אירופה הזוכה הוא...