יום שישי, 16.11.2018 שעה 14:24
ראשי|תוצאות LIVE|ONE VOD|הימורי ספורט|גליצ'ים|Winner|רדיו|גיימינג|בריאות וכושר|ONE TRAVEL

טביב הורשע בתקיפת הנער ובהשמדת ראיות

מכה לבעלי בית"ר ירושלים. בית המשפט הרשיעו בפציעה בנסיבות מחמירות של קטין אוהד הפועל ת"א ובהשמדת ראיות. הפרקליטות תדרוש עבודות שירות (124 תגובות)

26/06/2014 09:25 מאת אסי ממן
אלי טביב בבית המשפט (חגי ניזרי)
אלי טביב בבית המשפט (חגי ניזרי)

מכה קשה לבעלי בית"ר ירושלים, אלי טביב. השופט דניאל בארי החליט להרשיע אותו בכל העבירות שיוחסו להם בכתב האישום בתיק תקיפת הקטין אוהד הפועל ת"א מחוץ לביתו.

טביב הורשע בפציעה בנסיבות מחמירות של הנער בן ה-17, השמדת ראייה ושיבוש הליכי משפט לאחר שסרטי מצלמות האבטחה שהוצבו בביתו נמחקו לכאורה באופן מכוון. ביחד עם אלי טביב הורשע מי ששימש כמאבטחו, אילן פניבילוב, בעבירה של פציעה בנסיבות מחמירות.

בעוד כשבועיים ייערך דיון נוסף בבית משפט השלום בת"א, בו תגיש פרקליטות מחוז ת"א לפלילים בפני ביהמ"ש את דרישתה לעונש שיוטל על טביב. בפרקליטות אמנם הבהירו כי הם יקבלו את ההחלטה רק לאחר שיעברו על הכרעת הדין שניתנה היום, אולם כפי שמסתמן כעת הפרקליטות תדרוש להטיל על שני הנאשמים עונש עבודות שירות ולא עונש של מאסר בפועל. לשם כך ביקשה עו"ד מוריה גרין מהשופט דניאל בארי לשלוח את השניים לביצוע תסקיר אצל הממונה לשירות מבחן עוד בטרם יתקיים הדיון בעניין העונש.

השופט בארי כתב בין היתר בהכרעת הדין: "הנאשמים עשו עליי רושם בלתי אמין. הנאשם 2 (אילן פניבילוב) עשה כל מאמץ אפשרי להרחיק את נאשם מס' 1 (טביב) מהאירוע. ניסיונותיו אף חרגו מדברי נאשם 1 (טביב) שטען כי סייע לנאשם 2 להשתלט על המתלונן".

ואילו על מי שהיה בזמנו הקטין כאשר התרחש המקרה והתלונן נגד טביב כותב השופט בארי כי: "עדותו של המתלונן עשתה עלי רושם אמין. רושם זה מבוסס לא רק על התרשמותי הבלתי אמצעית ממנו אלא על דברים נוספים שיש בהם לחזק בצורה משמעותית את דבריו בפניי". השופט בארי אף מציין כי המתלונן לא הסתיר דברים שליליים שעשה כגון הקללה שהשמיע בחצות הליל מול ביתו של נאשם 1 (טביב). הוא לא הכחיש כי אוהדי הפועל ת"א פנו אליו והציעו לו סיוע משפטי.

"מכבד את ההחלטה, אמשיך בבית"ר"

בענין זריקת האבן כלפי הבית, השופט בארי לא קיבל את גרסתו של טביב וכותב כי: "לעניין זריקת האבן או האבנים, אי מציאת אבנים בתוך חצר ביתו של נאשם 1 (טביב) מחזקת את גרסתו המהימנה של המתלונן לפיהם לא זרק אבנים". שופט בארי אף דוחה את טענות הסנגורים כלפי עד הראיה שעבר במקום וראה את המתרחש: "טענות הסנגורים שיתכן כי עד זה טעה ולא הבין נכון את מה שראה למשך מספר שניות אינה מקובלת עלי. עד זה הספיק לראות מספיק פרטים שנחרטו בזיכרונו ותוארו על ידו".

לגבי האישום כלפי טביב שהוא או מי מטעמו מחק את כל הצילומים שהיו שמורים על גבי מכשיר ה-DVR המשמש כמקליט של מצלמות האבטחה הממוקמות בביתו של טביב כותב השופט בארי: "לנאשם היה אינטרס ממשי שסרטי הצילום של אירועי אותו לילה לא יגיעו לידי המשטרה. הנאשם ידע כי הסרטים יחשפו את האלימות שהפעיל כנגד המתלונן ויוכיחו כי לא זרק דבר לעבר ביתו. כל הראיות הנסיבתיות מובילות למסקנה יחידה לפיה קבצי הצילום של מצלמות האבטחה מליל 9.3.12 נמחקו בידיעתו ובאישורו של נאשם 1 (טביב) שהיה אמור להיות הנהנה מהעדר צילומים. הפעולה בוצעה בחדר השינה שלו בשעה 23:53 שעה שאין סבירות שאדם אחר ייכנס לחדר בלי ידיעתו".

המאבטח של טביב, אילן פניבילוב (משה חרמון)
המאבטח של טביב, אילן פניבילוב (משה חרמון)

השופט בארי ממשיך וכותב כי: "הנאשם נמנע מלמסור את הפרטים לשוטרים למרות שגם לדבריו אשתו התעוררה כ-20-25 דקות לפני הגעת השוטרים ובוודאי היה לו עניין לעשות כן אם מסר גרסה נכונה על מעשיו. נוכח גרסתו השקרית על האירוע ניתן להבין את התחכמותו מלמסור את סרטי האבטחה". עוד מציין השופט בארי כי: "אין זה חשוב מי בפועל לחץ על הוראת הפירמוט. די בראיות שצוינו כי נאשם 1 (טביב) ידע על הפעולה בין אם ביצע אותה בעצמו או באמצעות אחר".

כזכור, האירוע המדובר התרחש במארס 2012 במהלך מחאת אוהדי הפועל ת"א, אז על-פי כתב האישום, טביב תקף לכאורה יחד עם מאבטחו אילן פניבילוב את  הקטין.

RSS RSS   Facebook Twitter טוויטר   הדפס   הוסף תגובה 

... תגובות בטעינה ...
אסור לפספס
נגןלופס שוערה של בטיס מדבר על חברו לנבחרת
ראמוס מבטיח: "מפסיק לבעוט פאננקה העונה"
נגןשחקן הקולג' לא אהב שלא שרקו עבירה לזכותו
האם זאת העבירה המלוכלכת ביותר בהיסטוריה?
נגןכוכבה של יונייטד מפתיע עם לוק חדש
הלך לו הקסם? התספורת החדשה של פלאיני
נגןשני הכוכבים הגדולים בפרסומת להבלנת שיניים
צפו: זלאטן מככב בפרסומת מביכה במיוחד