יום שישי, 04.12.2020 שעה 07:12
ראשי|תוצאות LIVE|ONE VOD|הימורי ספורט|גליצ'ים|Winner|רדיו|מגזין הספורט לצעירים|בריאות וכושר|ליגת החלומות|לה ליגה פנטזי

הוועד האולימפי ישדרג את המלגות לספורטאי העל

ההחלטה לשדרוג בחודש הקרוב הגיעה כפתרון לאור הקיצוץ שבוצע ע"י הטוטו ויהיו 4 סגלים: זהב, כסף, ארד ובכיר. בנוסף: תוכנית אימון מנטאלי הישגי

0 תגובות מערכת ONE | 23/03/2014 20:20
יגאל כרמי (חגי ניזרי)
יגאל כרמי (חגי ניזרי)

הנהלת הוועד האולימפי בישראל החליטה הערב (ראשון) להתחיל כבר בחודש הקרוב לשדרג לספורטאי העל של ישראל את מלגות התמיכה החודשיות הקבועות, ולהתניע את תוכנית האימון המנטאלי ההישגי - פעילויות שהוקפאו בחודש שעבר בעקבות קיצוץ מפתיע של כ-15% בתיקצוב הטוטו לוועד האולימפי.

ההחלטה באה בעקבות פגישות שקיימו לאחרונה יגאל כרמי, יו"ר הוועד האולימפי בישראל, ובכירים בהנהלה, עם ראשי המועצה להסדר ההימורים בספורט, בהן הובעה נכונות של ראשי המועצה למצוא פתרון לקיצוץ שבוצע.

בוועד האולימפי בישראל מאמינים כי אכן הטוטו לא יפגע בתקציבו, ומתוך הרצון לשדרג את תנאי הספורטאים הבכירים בהתאם להחלטה שנקבעה בינואר ולאפשר להם שקט כלכלי בהכנות לריו 2016.

סכומי המילגה החודשית המשודרגת נקבעו בהתאם לקריטריונים מקצועיים של הישגים בהם הספורטאים נדרשים לעמוד תוך מעקב מקצועי קבוע של היחידה לספורט הישגי. הזרוע המקצועית של הוועד האולימפי בישראל הכניסה לסגלים התניה אך ורק במקצועות אולימפיים ובתנאי תחרות אולימפיים ועפ"י המלצת מנהלת הספורט ההישגי.

מדובר בארבעה סגלים: סגל זהב בו יקבל כל אחד מהספורטאים המשתייך אליו 8,500 ש"ח בחודש. חברי סגל כסף יקבלו מילגה של 6,000 ש"ח בחודש, חברי סגל ארד יקבלו 4,500 ש"ח בחודש וחברי סגל בכיר יקבלו 3,000ש"ח בחודש. השידרוג הכספי המדובר מגדיל את היקף התמיכה השנתית של הקרן לתמיכה בספורטאים האולימפיים של ישראל, קרן השותפים בה מנהל הספורט, הטוטו והוועד האולימפי בישראל, בכ-800 אלף ש"ח.

לי קורזיץ (רויטרס)
לי קורזיץ (רויטרס)

בנוסף, כאמור, אישרה הנהלת הוועד האולימפי לצאת לדרך עם התכנית האימון המנטאלי הישגי, תוכנית אסטרטגית רוחבית שפותחה ביחידה לספורט הישגי, אשר מטרתה לסייע לספורטאים להגיע למיצוי מלא ואמיתי של הפוטנציאל שלהם במשחקים האולימפיים על אף הלחצים האדירים בהם הם נמצאים באירוע השיא בחייהם.

בראש התוכנית שתיושם ותוטמע בשלב הראשון בתשעה ענפים יעמוד הפסיכולוג, אהוד מעוז, מי שהוביל את ישראל לזכייה בשתי המדליות האולימפיות הראשונות בבברצלונה 1992.

יגאל כרמי (חגי ניזרי)
יגאל כרמי (חגי ניזרי)

החידוש המשמעותי הוא שהפעילות תהיה ענפית, תיעשה באופן קבוע ואינטנסיבי בשטח והפסיכולוג הענפי ילווה לצד הספורטאי את המאמן והצוות המקיף אותו. ע"פ התכנון, הפסיכולוג ילווה את הספורטאים  לשלוש תחרויות בינלאומיות בשנה על מנת להיות לצד הספורטאים ברגעי המתח וההתמודדות המשמעותיים ביותר שלהם.

ירדן ג´רבי (חגי ניזרי)
ירדן ג´רבי (חגי ניזרי)

התוכנית שהוצגה בחודשים האחרונים לכל המאמנים הלאומיים ולמנהלים המקצועיים זכתה לביקוש רב. עלותה השנתית המתוכננת כ- 750,000 ₪. בשלב זה עד לפתרון קיצוץ תקציבי הטוטו תותנע התוכנית בכמחצית מהסכום.   

אסור לפספס
נגןג'ורג'ינה מפנקת את הילדים באוהל אינדיאני
ג'ורג'ינה מפנקת את הילדים באוהל אינדיאני
נגןתספורת ברמת דיוק גבוהה מאוד של רונאלדו
אתם קולטים שזאת בסה"כ תספורת, כן?
נגןכבש שער נדיר מהקרן והותיר את כולם המומים
כבש שער נדיר מהקרן והותיר את כולם המומים
נגןהמתנה המשוגעת של לברון ג'יימס לבת שלו
המתנה של לברון ג'יימס לבת שלו: בית פרטי