יום שני, 23.05.2022 שעה 23:20

בשעה טובה: היכל הקונכייה בבאר שבע נחנך

ההיכל החדש בעל 3,000 המושבים, נחנך במשחק האולסטאר ונראה שיש עתיד לענף בדרום. דנילוביץ': "שואפים שתהיה קבוצת כדורסל מהעיר בליגה הבכירה"

|
היכל הקונכייה (חגי ניזרי)
היכל הקונכייה (חגי ניזרי)

בשעה טובה ומוצלחת גם העיר באר שבע עלתה היום (שלישי) על מפת הכדורסל הישראלי. הקבוצה הבוגרת של העיר נמצאת במרחק נגיעה מהעפלה לליגה הארצית וסביב העיר ישנו רעב גדול לקדם את הענף בדרום. 

רגע לפני שפסטיבל אולסטאר 2014 של מנהלת הליגה בשיתוף עיריית באר שבע יוצא לדרך, נחנך היום באופן רשמי היכל הקונכייה במסיבת עיתונאים שהתקיימה בנוכות ראש העירייה רוביק דנילוביץ, יושב ראש מנהלת הליגה שמואל פרנקל ויושב ראש מפעל הפיס האלוף עוזי דיין.

ההיכל שבנייתו הסתיימה לפני כחודשיים מכיל כ-3,000 מקומות ישיבה וישמש בעתיד את קבוצות הכדורסל של העיר, הכדוריד והכדור עף, והוא ממוקם בכניסה הצפונית בעיר. עלות הפרוייקט הינה 62 מיליון שקלים שכוללים ארבעה חדרי הלבשה, חדרי חימום לשחקנים ועוד. 

במתחם יתקיימו גם תחרויות של התעמלות אומנותית ועוד ענפי ספורט רבים. ההיכל הוקם בהשקעה של עיריית ב"ש ומפעל הפיס, שתרמו למען הקמת האולם והוא חלק מקריית הספורט שמוקמת בבירת הנגב, הכוללת חמישה מגרשי אימון, ובועד כשנה צפוי להיחנך גם אצטדיון הכדורגל החדש על שם יעקב טרנר שיכיל 16,000 מקומות ישיבה.

איזה יופי: אולם חדש בב"ש

היכל הקונכייה (חגי ניזרי)
היכל הקונכייה (חגי ניזרי)
 

היכל הקונכייה (חגי ניזרי)
היכל הקונכייה (חגי ניזרי)
 

ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ׳, התייחס לפתיחת ההיכל ואמר: ״אני לא אוהב את המילה פריפריה אבל שמח מהעובדה שהמנהלת מגיעה לכאן ונותנת לצעירים אפשרות לחלום לגדול, להיות שחקני ספורט וכדורסלנים".

רוביק דנילוביץ´ חונף את ההיכך (חגי ניזרי)
רוביק דנילוביץ´ חונף את ההיכך (חגי ניזרי)
 

"אנחנו שואפים שתהיה לנו קבוצת כדורסל בליגה הבכירה ואין סיבה שלעיר באר שבע ולנגב לא יהיה מועדון בליגת העל. אני מחכה לשניים שלושה אנשי עסקים שירימו אותנו כפי שאלונה ברקת עשתה בכדורגל. יש לנו את המתקנים הראויים בכל ענפי הספורט ויש כאן ספורטאים שמביאים הרבה כבוד לעיר ולמדינה כולה. אירחנו באולם זה את הפסטיבל ובעשרה ימים למעלה מ-40 אלף צופים״ הוסיף ראש העיר.

יו״ר מפעל הפיס, עוזי דיין,  הוסיף: ״רוב הכסף של הפיס הולך לחינוך, לפני מספר חודשים שהחלטנו להקדים למדינה למשרד החינוך והאוצר מיליארד שקל בנוסף ל-700 מיליון שאנחנו נותנים כל שנה. ספורט זה דרך חיים וכל מי שעוסק בספורט יודע שזה דבר חינוכי ולכן אנו עושים כמיטב יכולתנו".

שמואל פרנקל. הגשים חלום אישי  (משה חרמון)
שמואל פרנקל. הגשים חלום אישי (משה חרמון)
 

יו׳״ר מנהלת ליגת העל, שמואל פרנקל, אמר: ״זו השנה הראשונה שאנחנו מקיימים את האולסטאר בעיר ללא קבוצה בליגת העל וזה כי יש לנו הרבה הערכה לעיר ומאמינים כי היא תעשה את דרכה לליגה הבכירה בקרוב. התחלתי את דרכי המקצועית בחיים בנגב והייתי מנכ״ל קרן הנגב ומבחינתי לקיים את האולסטאר בבירת הנגב זה הגשמת חלום אישית״.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
נגןחזקה בביזנס: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
טיבו מבסוט: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
נגןחבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב
חבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב