יום שני, 22.07.2024 שעה 01:44

"אנחנו מאוד רוצים להיות הסיפור שלא נגמר"

אחרי שתי זכיות רצופות והסגנות בשנה שעברה, נבחרת העתודה מתכוננת לאליפות אירופה: "יכולים לשחזר את ההישג". על המטרות, הסגל והשפעת המצב במדינה

|
נבחרת העתודה (חגי מיכאלי)
נבחרת העתודה (חגי מיכאלי)

האימון המסכם של נבחרת העתודה של ישראל לקראת אליפות אירופה בפולין התקיים היום בצהריים (רביעי), כשהמשחק הראשון של סגנית אלופת אירופה יתקיים כבר בשבת הקרובה נגד נבחרת צ׳כיה.

מאמן הנבחרת, אלעד חסין, שהנבחרת בהובלתו זכתה בשנה שעברה במדליית הכסף המכובדת שיתף: “קודם כל יש התרגשות כמו כל שנה, לכל נבחרת יש את הסיפור שלה. בשנה שעברה היינו כמו איזה סיפור סינדרלה, והשנה בטח ובטח בגלל מה שהמדינה הזו עוברת. אנחנו נרצה להיות הסיפור שלא ניגמר ולהוכיח שוב פעם את כוחה של ישראל, של הנבחרת שלנו וכמובן של המדינה”.

המאמן המשיך ונגע בסגל הנבחרת: “אני אוהב את הנבחרת הזו ויש לה כמה סיפורים מאוד מעניינים. לפני שנתיים, כשאימנתי את נבחרת הנוער, ניב למפרט נפצע פציעה לא קלה ואני שמח שהוא סוגר איזה סוג של מעגל ועושה את הקמפיין. לי זה גם היה חשוב לתת לו את הצ’אנס והוא לקח את זה בשתי ידיים”.

אלעד חסין (חגי מיכאלי)אלעד חסין (חגי מיכאלי)

חסין הוסיף: “אייל הראל זה גם ילד שמלווה אותי כבר מהנוער. בשנה שעברה היה הניפוי האחרון ובשיחה איתו אמרתי לו שאם אני אהיה מאמן הנבחרת ואתה תוכיח שאתה תעשה יכול להיות בנבחרת הזאת, אז אתה תהיה בנבחרת. כמובן כולנו גם אחרי נועם יעקב, שהוא המנהיג של הנבחרת שלנו ובכל קיץ בא לתת את כל כולו. 

הוא שיחק לפני כן גם ביורוליג ובהפועל ירושלים והוא באמת אחרי עונות לא קלות מבחינה פיזית ומנטלית. יש עוד הרבה חבר’ה שעשו עונות טובות בלאומית, כאלה שבאים להוכיח שהם הולכים לעשות את הצעד קדימה. אנחנו נצטרך לבוא ולעשות דברים קצת אחרת כי יש לנו נבחרת שונה ממה שחשבנו עם הייחודיות שלה”.

לגבי המטרות באליפות הקרובה ואחרי ההישגים בשנים האחרונות, אמר חסין: “אני לא חושב שאנחנו יכולים לבוא ולהגדיר סוג של ציפיות של לשחזר הישג כמו מדליה, לכל אליפות יש את ההתפתחות שלה, שנה שעברה אנחנו נכנסו לאיזה מומנטום אחרי הניצחון מול ספרד שהביא אותנו עד לשריקת עונשין מזכייה בזהב”.

נועם יעקב (חגי מיכאלי)נועם יעקב (חגי מיכאלי)

המאמן התייחס לייעוד של יעקב כשחקן מפתח: “אני חושב שבניגוד לשנה שעברה, נועם הוא שם בכדורסל האירופאי והוא כן מישהו שאפשר להגיד שייתן לנו את היתרון על פני שאר הנבחרות, אבל נועם יעקב לבד לא ינצח משחקים, אנחנו צריכים את נועם ביחד עם כולם וכולם ביחד עם נועם. זו נבחרת שונה משנה שעברה, שונה לגמרי גם באופי וגם ביכולות של השחקנים וגם בסגנון קצת, אך כמו שאמרתי, יש כלים טובים כדי לבוא ולהתחרות”.

“זה גם הרבה תלוי הגרלה, סיטואציות ותוך כדי אליפות להגיב לניצחונות או הפסדים, ככה שמוקדם לבוא ולהגדיר. המטרה שהציב לנו איגוד הכדורסל זה קודם כל להישאר דרג, זו המטרה הבסיסית, ברגע שנישאר דרג אם וכאשר אז נחשוב קדימה על המטרות הבאות”, הסביר חסין.

נבחרת העתודה באימון המסכם (חגי מיכאלי)נבחרת העתודה באימון המסכם (חגי מיכאלי)

הפורוורד ושחקנה של הפועל תל אביב, אייל הראל, שזומן לראשונה לנבחרת הוסיף: “בשנה שעברה לא הסתדר שאני אהיה בנבחרת. עבדתי קשה כל השנה ובאתי עכשיו מוכן לתפקיד גדול, כמו שאמרתי במטרות שלי אחרי הניפוי בשנה שעברה, זה היה לי מאוד כואב ורציתי מאוד לעשות את זה. אני חושב שהגעתי ועשיתי את זה כמו שרציתי”.

הראל נגע גם בשנה הקשה שעברה המדינה: “כולנו באים אחרי השנה הזו שהייתה שנה קשה לכולנו, לרובנו יש חברים בעזה ששומרים עלינו, כולנו באים לתת כל מה שיש לנו לייצג בכבוד את המדינה, בטח ובטח השנה”.

אייל הראל (חגי מיכאלי)אייל הראל (חגי מיכאלי)

על הדינמיקה בנבחרת והציפיות שיתף: “כולנו חברים, שיחקנו אחד נגד השני בעונה האחרונה בלאומית ובליגת העל, אנחנו נפגשים ויוצאים ביחד גם במהלך העונה, אני חושב שזה בא לידי ביטוי בזה שאנחנו מבינים אחד את השני ויש לנו את השפה שלנו על המגרש. נקווה שזה יתבטא ותוכלו לראות את זה גם”.

“אנחנו נבוא לנצח כל משחק אחד אחרי השני בלי לחשוב יותר מידי קדימה, אנחנו מאוד רוצים להביא את כל מה שאנחנו יכולים כי יש לנו פוטנציאל מאוד גדול ושחקנים מוכשרים, אני חושב שאם נגיע מפוקסים ומרוכזים, נוכל להגיע רחוק”.

עמית שרף (חגי מיכאלי)עמית שרף (חגי מיכאלי)

יואב ברמן נגע גם הוא בהכנות: “ההכנה לא קלה, יש אימונים קשים, יש עומס גבוה בגלל שאין כלכך הרבה זמן כמו קמפיינים אחרים. אנחנו מרגישים מוכנים ושיש לנו מה לתת, השחקנים יודעים את המקום שלהם ואת מה שהם צריכים לעשות ואנחנו כבר מתכוננים למשחק בשבת”.

ברמן הצהיר: “אנחנו חד משמעית יכולים לעשות את ההישג משנה שעברה שוב, הכל תלוי באיך הדברים מתחברים כשאתה שם, ניצחון אחד יכול להקפיץ אותך למעלה ולקחת אותך עד הסוף. אני מן הסתם יכול לתת יותר משנה שעברה, כי יש לי יותר ניסיון ואני מכיר גם את אלעד ואת השיטה שלו יותר טוב. אני אנסה לעזור לכל החברה היותר חדשים שפחות מכירים את אלעד ואת הנבחרות, להתאקלם ולהבין מה הם צריכים לעשות”.

יואב ברמן (חגי מיכאלי)יואב ברמן (חגי מיכאלי)

יואב התייחס גם הוא למצב במדינה: “לכולם פה יש חברים שנלחמים בעזה ואתה מרגיש שאתה עושה את זה גם בשבילם, הם נותנים את החיים שלהם בשביל המדינה, אז המינימום שאתה יכול לעשות זה להביא איזה תואר או משהו כזה, זה השירות שלנו במצב הנוכחי”.

פיני גרשון (חגי מיכאלי)פיני גרשון (חגי מיכאלי)

הסגל המלא של נבחרת העתודה: עמית מנחם, אלון מיכאלי, יואב ברמן, מאור נקרשביץ, יובל הוכשטטר, שחר דורון, אילי דולינסקי, ניב למפרט, מקסים פילוננקו, עמרי שלף, אייל הראל ונועם יעקב.

לוח המשחקים המלא:
13.7 – 14:00 נגד צ’כיה
14.7 – 21:30 נגד איטליה
15.7 – 21:30 נגד גרמניה
17.7 – 21.7 משחקי הדירוג

חסין: ״באים להוכיח את הכוח של המדינה״
אסור לפספס
נגןירדן שועה צורח מפחד במגלשת אבובים בדובאי
ירדן שועה צורח מפחד במגלשת אבובים בדובאי
נגןאיך זה נגמר? סון מול 100 שחקניות כדרוגל
איך זה נגמר? סון מול 100 שחקניות כדורגל
נגןבאמצע הסלון: זהבי והבן מתמסרים עם הראש
באמצע הסלון: זהבי והבן מתמסרים עם הראש
נגןמתיאו מסי רוצה שיגזרו לו חתיכה מהרשת
מסי ירד על הבן שלו, מעריצים הגנו על הילד
כדורגל ישראלי חדשות
ליגת העל
ליגה לאומית
ליגות נמוכות
גביע המדינה
גביע הטוטו
גביע הטוטו לאומית
ליגת העל לנוער
נוער וילדים NEXT ONE
ספורט תיכוניים
ליגת ''יעז'' פוצ'יוולי
נבחרת ישראל
ליגת העל לנשים
הליגה הלאומית לנשים
התאחדות/שופטיםכדורגל עולמי חדשות
יורו 2024
ליגה ספרדית
ליגה איטלקית
ליגת האלופות
הליגה האירופית
קונפרנס ליג
ליגה אנגלית
ליגה גרמנית
ליגה צרפתית
ליגה בלגית
ליגה הולנדית
ליגה רוסית
ליגה טורקית
ליגה יוונית
ליגה קפריסאית
ליגה סקוטית
ליגה פורטוגלית
ליגה שווייצרית
ליגה אוסטרית
ליגה פולנית
ליגה ארגנטינאית
ליגה ברזילאית
ליגת האומות
מוקדמות יורו 24
מונדיאליטו
יורו עד 21
ליגות נוספותכדורסל ישראלי חדשות
ליגת ווינר סל
גביע המדינה
גביע ווינר
לאומית גברים
ליגת ווינר אתנה נשים
ליגת התיכונים
נבחרת ישראלכדורסל עולמי
חדשות
NBA
יורוליג
יורוקאפ
ליגת האלופות של פיב''א
ליגה ספרדית
ליגה יוונית
ליגה איטלקית
ליגה טורקית
ליגה אדריאטית
/* LAST / NEXT ROUNDs */