יום שני, 29.11.2021 שעה 08:38

דדאון: הכבוד הכי גדול זה לייצג את ישראל

השחיין הישראלי שזכה במדליית הכסף במשחקים הפראלימפים: "אני מקווה להביא עוד גאווה לישראל". אמו יפה סיפרה: "ידענו שהוא יזכה, הוא מגשים חלומות"

1 תגובות |
עמי דדאון בסיום (לילך וייס)
עמי דדאון בסיום (לילך וייס)

אחת התקוות הגדולות ביותר של נבחרת ישראל למדליה במשחקים הפראלימפים בטוקיו, עמי דדאון, עמד בציפיות ובענק כשסיים במקום השני במקצה הגמר ב-150 מטרים מעורב אישי עם תוצאה נפלאה של 2:29.48 דקות וזכה במדליית הכסף היוקרתית שתקנה לו 400 אלף שקלים. זאת המדליה השלישית של ישראל במשחקים האולימפיים שבטוקיו, ה-378 של ישראל בסך הכל במשחקים הפראלימפים וה-124 מכסף.

עמי דדאון היה מאושר בסיום: “זה בהחלט שיפר את הטעם מהמקצה הקודם (בו פסל) אבל זה לא פיצה על זה. עשיתי טעות נוראית, אבל אני שחיין צעיר ובתחילת הדרך. מודה לכל מי שעזר לי להתמודד ביומיים הבאמת קשים שעברו עלי. הייתי צריך לאסוף את עצמי מחדש ואני שמח שעשיתי את זה. אני רוצה לקוות שעם ישראל קיבל ממני קצת גאווה, בשבילי זה הכבוד הכי גדול לייצג את מדינת ישראל”.

עמי דדאון אחרי הזכייה בכסף

“תודה למאמן שלי יעקב בנניסון ולמאמן המנטלי שלי שעזרו לי לעבור את הימים הקשים האלה. לספונסרים שלי, מאיר ולאטושלר שחם שתומכים בי. עשיתי את כל מה שיכולתי, כמובן שעוד לא סיימתי, יש לי בשני את ה-200 החזק שלי אז אין לי הרבה זמן לחגוג. צריך לאסוף את עצמי למקצה אחר ואני אעשה את זה כדי להביא עוד גאווה למדינת ישראל”.

יפה דדאון, אמו של עמי אמרה לאחר הזכייה המרגשת של בנה במדליית הכסף: "אנחנו מאוד שמחים ומאושרים מאוד בשביל עמי, ידענו שהוא יזכה במדליה. השיא הישראלי? הוא מגשים חלומות”.

עמי דדאון (עמית אלמגור)עמי דדאון (עמית אלמגור)

הדבר הראשון שהיא תגיד לו כשתדבר איתו: "אני אגיד לו כמה שאני אוהבת אותו וגאה בו, ושמחה שהוא הגשים את החלומות שלו וכל המדינה גאה בו. הוא הביא הרבה כבוד למדינה. אנחנו מאוד שמחים כי בנוגע למקצה ה-100 מטר שלו הוא חיכה הרבה וזאת הייתה מדליה מובטחת ובסוף הייתה אכזבה, אבל אמרנו לו שירים את הראש ואנחנו גאים בו כמו כל המדינה ואני נורא שמחה בשבילו”.

המאמן יעקב בנניסון סיפר: “עמי לא פתח טוב, הוא היה מאוד עצבני וכשהחזקתי אותו היום הרגשתי שהוא רועד ואני מקווה מאוד שזה יקרין ל-50 מטר חתירה ו-200 מטר חתירה שם הוא מחזיק בשיא אירופאי ובשיא עולם ושזה יפתח לו דלת חדשה. מבחינתנו מה שקרה נמחק. אני מקווה ומצפה שיהיו עוד שמחות בבריכה”.

עמי דדאון, יעקב בנינסון ומרק מליאר (רדאד ג'בארה)עמי דדאון, יעקב בנינסון ומרק מליאר (רדאד ג'בארה)

שר התרבות והספורט, חילי טרופר, בירך: ״ברכות לעמי דדאון על מדליית הכסף! עמי דדאון הוא חלק משמעותי מהנבחרת הפראלימפית המרגשת וההישגית. עמי נכנס לשושלת המדליסטים הפראלימפיים אחרי משחה ממלא גאווה. עמי, אתה אלוף!״

ד״ר אפרים זינגר סגן יו״ר הוועד הפראלימפי ויו״ר וועדת הספורט של איל״ן: “עמי מצטרף למשפחת המדליסטים עם זכייתו במדליית הכסף. עמי מהווה דוגמה ומופת לעבודה קשה ונחישות לצד כישרון יוצא דופן. מתאמן במרכז הספורט אילן חיפה תחת שרביטו של המנצח על נבחרת השחייה המדהימה, יעקב ביננסון. מביטים קדימה לשיאים ולהישגים נוספים”.

דוקטור שוקי דקל יו”ר הועד הפראלימפי: “עמי הוא שחיין מעולה, הוכיח לכולנו שהוא אלוף אמיתי. הוא גרם לנו לגאווה ולהתרגשות ענקית. עמי הוכיח שהעבודה הקשה משתלמת. יש לנו מאמן נפלא ונבחרת נהדרת ואני יחד עם המדינה מריעים לו”.

יעל לנדר, היחידה לספורט הישגי: “אם בהתחלה התחלנו עם עמי במפח נפש מטורף, הייתה ציפייה גדולה, היום זאת תמורה מטורפת. זה ספורטאי שנפל נפילה כל כך קשה, מתרומם ואוסף את עצמו ועושה את זה בענק עם שיא ישראלי, שיא אישי ומדליית כסף. פשוט כיף. הילדים האלה הם כמו הילדים שלנו, לראות שהם מצליחים ושלעבודה הקשה יש תמורה זה תענוג וכיף גדול”.

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30