יום חמישי, 13.12.2018 שעה 07:45
ראשי|תוצאות LIVE|ONE VOD|הימורי ספורט|גליצ'ים|Winner|רדיו|גיימינג|בריאות וכושר|ONE TRAVEL

רשמי: עיני הודיע על סיום דרכו כיו"ר ההתאחדות

ישבת ההנהלה של ההתאחדות נערכת בשעה זו, כאשר יו"ר ההתאחדות יסיים את תפקידו לאחר 4 שנים: "מתחייב להמשיך לסייע לכדורגל הישראלי בכל דרך אפשרית" (15 תגובות)

12/03/2018 13:00 מאת רועי שלם
עופר עיני (שחר גרוס)
עופר עיני (שחר גרוס)

ישיבת ההנהלה של ההתאחדות לכדורגל נערכה היום (שני) במשרדי ההתאחדות, בה יו”ר ההתאחדות עופר עיני הודיע כי הוא אינו ממשיך לקדנציה נוספת ולמעשה יסיים את תפקידו בקיץ הקרוב אחרי ארבע שנים, כפי שפורסם ב-ONE, כך הודיעה ההתאחדות באופן רשמי. הבחירות להנהלת ההתאחדות לכדורגל נקבעו ל-30 ביולי 2018.

מי שהגיעו לישיבה הם אריאל שיימן ממכבי הרצליה, אחמד חילו ממכבי אחי נצרת, תובע ההתאחדות עו”ד ניר רשף, נציג הבעלים של בית”ר ירושלים אלי אוחנה, דורון אוסידון מהפועל חיפה, אבי לוזון ממכבי פתח תקווה, משה דמאיו, מוחמד אבו יונס מבני סכנין, חיים רביבו, עו”ד מורן מאירי, אלי גוטמן, נסים בכר, בן ציון סלמן, ובעלי הפועל באר שבע אלונה ברקת. כמו כן, מ"מ ראש עיריית ראשל"צ, רז קינסטליך, חילק במהלך הישיבה מכתב ונתן דוגמה שהאחיין שלו בן ה-13 שאל אותו ‘מה קורה אצלכם?’ והמחיש בכך כי זו הדוגמה לנוער. הילדים קוראים ספורט ולא חדשות וזה מה שהם רואים ולומדים.

יונס: ננסה לשכנע את עייני להמשיך

במהלך ישיבת הנהלת ההתאחדות הוחלט לקיים דיון חירום בעוד כשבועיים בו ישתתפו אלי אוחנה, אלי גוטמן, חיים רביבו וד”ר איציק בן מלך במהלכה הם יציגו את מתווה העבודה שלהם ויוחלט האם למנות מנהל טכני לפני מינוי מאמן הנבחרת הבא ואז ימנו ועדת איתור למאמן הנבחרת. הנהלת ההתאחדות קבעה כי יתקיים בנושא החשוב דיון נוסף בתאריך ה-28 במרץ ובסיומו ימונו חברי ועדת האיתור לבחירת התפקידים של מנהל טכני ומאמן לנבחרת הבוגרת. 

המכתב שמ"מ ראש עיריית ראשל"צ, רז קינסטליך, חילק במהלך הישיבה

“אני מתלבט כבר מספר חודשים באשר להמשך דרכי וברגע שגמלה בלבי ההחלטה לא להמשיך לקדנציה נוספת אני מביא אותה לידיעתכם”, אמר עיני בישיבה. “בחרתי להגיע לכדורגל כדי להמשיך לשרת את החברה שאני גאה להיות חלק ממנה ולעולם אשמח לתרום ככל יכולתי לטובתה. אמשיך לעשות כן עד לסיום תפקידי ואף ביתר שאת. אני יכול רק לקוות כי מי שיבחר בעתיד לתפקיד הבכיר ביותר בכדורגל הישראלי, על חובותיו ועל זכויותיו, ייטיב להבין כי הכדורגל הוא הרבה יותר ממשחק. עצמתו, יכולותיו ומרכזיותו של הכדורגל בחיי החברה ייחודיים ובעלי משמעות גדולה והאחריות המוטלת על כתפי מנהליו, ובראשם יו”ר ההתאחדות, מחייבת. אני מודה לחברי ההנהלה על עבודה משותפת ופוריה.

“אני מתחייב כי אמשיך לסייע לכדורגל הישראלי בכל דרך אפשרית גם לאחר סיום תפקידי כיו”ר, אבל מבקש להבהיר כי עד סיום כהונתי לא תועלה בישיבת ההנהלה שום הצעה שתכליתה שינוי תקנוני שיבטיח לי תפקיד כלשהו. כמו כן, לא אקח חלק בבחירת ועדת האיתור לקביעת המאמן הבא של נבחרת ישראל. את זה אני משאיר להחלטת חברי וחברות ההנהלה. יש רבים שמגיעה להם מילה טובה, ובראשם ממלא מקומי תמיר גילת, שעשה לילות כימים לטובת הענף ולגזבר דודי גיל, שסייע בהתנדבות בכל עת ובכל שנדרש. יש בהתאחדות לכדורגל עובדים נפלאים, שעושים את מלאכתם מתוך תחושת שליחות וגם להם מגיעה תודה. אני מצפה שמערכת הבחירות תהיה הוגנת ותקפיד לשמור על כבוד המועמדים ובעיקר על כבודם של ההנהלה, ההתאחדות והכדורגל. איחולי הצלחה לכלי מי שמעוניין בתפקיד וראוי לו”.

אבי לוזון (שחר גרוס)
אלי גוטמן (שחר גרוס)

מוחמד אבו יונס יו״ר בני סכנין אמר עם יציאתו מהישיבה: “לדעתי עופר עיני עשה דברים יפים בקדנציה הזאת, אישית הייתי רוצה לראות אותו ממשיך. מעולם מצב הכדורגל בישראל לא היה טוב כמו בתקופה הזאת מבחינה כלכלית, אולי מבחינת תוצאות פחות, אבל שאתה מאורגן מבחינה כלכלית גם התוצאות יבואו. קדנציה אחת לא מספיקה, אם היה ממשיך עוד קדנציה הכל היה נראה אחרת”.

צבי וייצנר נציג מכבי חיפה: ״כרגע אף אחד עוד לא חשב על חלופות, מן הכבוד לשמוע קודם כל שהבנאדם החליט מה שהחליט, שמועות יכולות להיות טובות עד שהבנאדם מודיע. ברגע שהודיע אני מתאר לעצמי שהמרכזים ייפגשו ואני בטוח שיימצאו את המועמד המתאים כדי שהכדורגל הישראלי ימשיך לתפקד כמו שצריך. אין ויכוח שהתרומה הגדולה של עיני בעיקר בהיבט הניהול והכספי הורגשה לשיפור פני הכדורגל. נקווה שיימצא מועמד מתאים שסך הכל יוכל להמשיך את הדרך כדי להחזיר את ההתאחדות לכדורגל לתקופות הטובות שלה ולהצלחת הנבחרת״.

עו"ד מורן מאירי (שחר גרוס)

מה עיני אמר בישיבה: ״הוא אישר שהוא מסיים את תפקידו, הוא יעשה את הסיכומים בבוא העת, כרגע הוא רק הודיע כדי שיהיה מספיק זמן למצוא מועמדים מתאימים וההנהלה כיבדה את רצונו”.

בחירת המאמן הלאומי: ״הוצג בפנינו פורמט של הוועדה והחלטנו שאנחנו לא יכולים לקבל אותה כרגע כיוון שצריך לדון בה. עקב זה תקבע ישיבה נוספת שבה כל חבר הנהלה יוכל לעבור על אותו דוח מפורט שנמסר ויוחלט מחדש. היה ברור לכולם שצריך לקבוע את הפורמט עד סוף החודש כיוון שהמשימות הקרובות של הנבחרת הן כאלה שיצטרך להכין צוות מתאים כדי להצעיד אותנו למשימות הקרובות״.

אלונה ברקת (שחר גרוס)

כזכור, עיני החליף את אבי לוזון בתפקיד ביולי 2014 ובצד הכלכלי הצליח להקטין בצורה משמעותית את הגירעון שהיה להתאחדות לכדורגל. בצד המקצועי, נבחרת ישראל הלכה לאחור בקדנציה שלו, כאשר החבורה של אלישע לוי סיפקה את אחד הקמפיינים הגרועים בתולדות הנבחרת, וגם הנבחרת של אלי גוטמן לא סיפקה את הסחורה. מלבד הצד המקצועי, לא מעט אירועי משמעת קרו בנבחרת בקמפיין האחרון.

כידוע, ניסיונות רבים לשכנע את עיני להישאר בתפקידו נעשו, בעוד אשר אלון אף ארגן כינוס מיוחד לתמיכה בו, אולם הוא ביקש לבטלו וטען בפני בעלי הפועל רעננה כי אם היה רוצה להישאר, לא היה צריך כינוסים. לסובבים אותו אמר כי אין לו את הזמן לטפל בפעילות השוטפת של ההתאחדות לכדורגל, לכן הוא תמך בהצעה שהוא יהיה נשיא לטיפול בעניינים מיוחדים, בעוד שטרן חלובה כיו"ר ועו"ד מורן מאירי כמ"מ היו"ר.

אחמד חילו (שחר גרוס)
בן ציון סלמן (שחר גרוס)
אלי אוחנה (שחר גרוס)
נסים בכר (שחר גרוס)
אריאל שיימן (שחר גרוס)
דורון אוסידון (שחר גרוס)
עו"ד ניר רשף (שחר גרוס)
אבי לוזון ומשה דמאיו (שחר גרוס)
RSS RSS   Facebook Twitter טוויטר   הדפס   הוסף תגובה 

... תגובות בטעינה ...
אסור לפספס
נגןלכוכב ברצלונה יש קעקוע חדש
מה הסיפור מאחורי הקעקוע החדש של סוארס?
נגןכתבת מתוך המגאזין הספרדי על הדשא בקאמפ נואו
סוד הקסם של הדשא הטוב בעולם בקאמפ נואו
נגןזה השער הכי מאוחר שנכבש אי פעם בליגה האיטלקית
השער הכי מטורף שאפשר לכבוש בדקה ה-99
נגןנזכרים בקריירה המדהימה של אינייסטה בספרד
אנדרס אינייסטה: מהגדולים ביותר שידע הענף