יום רביעי, 07.08.2019 שעה 00:17
ראשי|תוצאות LIVE|ONE VOD|הימורי ספורט|גליצ'ים|Winner|רדיו|גיימינג|בריאות וכושר|ONE TRAVEL|לה ליגה פנטזי

"אידאולוגיה גזענית של שנאת המגזר הערבי"

כתב אישום חמור של הפרקליטות נגד חברי 'לה פמיליה': "חברי הקומץ פעלו לכפות את האידאולוגיה על הנהלת בית"ר. קשרו קשר לפצוע את אוהדי הפועל ת"א" (44 תגובות)

ליגת העל 19-20
00-00בית"ר ירושלים1
00-00בני יהודה2
00-00הפועל ב"ש3
00-00הפועל חדרה4
00-00הפועל חיפה5
00-00הפועל כפ"ס6
00-00עירוני ק"ש7
00-00הפועל רעננה8
00-00הפועל ת"א9
00-00מ.ס אשדוד10
00-00מכבי חיפה11
00-00מכבי נתניה12
00-00מכבי ת"א13
00-00סקציה נס ציונה14
07/08/2016 14:22 מאת מערכת ONE
אוהדי בית
אוהדי בית"ר. אילוסטרציה (רדאד ג`בארה)

פרקליטות מחוז תל אביב בראשות עורכת הדין שרית שמש הגישה היום (ראשון) כתבי אישום חריפים ביותר נגד 19 אוהדים של בית"ר ירושלים המשתייכים לארגון 'לה פמיליה'. בכתב האישום שהוגש נגד אסי בסנו, מתן שמעון, רום גבריאל, עומר גולן, יואב נחשון, אבי אלקיים וקטין נוסף נכתב: "במועד שאינו ידוע במדויק למאשימה בשנת 2005, החליטו חבורת אוהדים מתוך אוהדי קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים, להקים ארגון אוהדים שמטרתו לזרוע אלימות ו-ונדליזם, מתוך אידאולוגיה אנרכיסטית וגזענית של שנאת המגזר הערבי, במגרשי הכדורגל בכלל, באירועי ספורט שונים ונגד אוהדי קבוצות כדורגל יריבות בפרט. ארגון האוהדים נקרא על ידי מקימיו ומנהיגיו - "לה פמיליה"".

מתוך כתב האישום עולה כי עומר גולן (24) מחולון הוא המואשם בניסיון הרצח של אוהד הפועל תל אביב, יורי סלדצקי.

בכתב האישום נכתב: "עם הקמתו של ארגון לה פמיליה, נקבעו מטרותיו ע"י מקימי ומנהיגי לה פמיליה, בין היתר, בהטמעת המושג הגזעני "בית"ר הטהורה", וכן בהמנון אשר התווה את ייעודו של ארגון האוהדים: "כה אמרתי לך הדבר, היכונו לימים הקרבים ובאים, בהם יוקם הצבא החזק ביותר שנראה עלי אדמות, אשר יגן בעדך וימחק מעל פני האדמה את כל העומד בדרכו, צבא גרילה גזעני ואכזר, צבא שיקרא אוהדי בית"ר למענך – לה פמיליה – הנה זה בא"".

חבר לה פמיליה בבית המשפט, אילוסטרציה (אורן בן חקון)
חבר לה פמיליה בבית המשפט, אילוסטרציה (אורן בן חקון)

"מקרב עשרות ולעיתים מאות חברי לה פמיליה, השתייכו במהלך השנים, חברים מכל רחבי הארץ, אשר פעלו למען מטרות הארגון בהפצת האידאולוגיה הגזענית והאלימה, באופן מילולי וע"י הנפת שלטים, במהלך משחקי הכדורגל של בית"ר ירושלים או באירועי ספורט שונים, במעטה של "עידוד" בית"ר ירושלים".

"בראש לה פמילה עמד משנת 2005 ועד לשנת 2014, ליאור פטורי, ולצדו חברים נוספים. אנשי הביצוע חברו למנהיגי לה פמיליה בכדי להוציא לפועל את מטרות הארגון על ידי ביצוע עבירות שונות. מנהיגי לה פמיליה היו אחראים, בין היתר, על אנשי הביצוע שהשתייכו לאזור מגורם כפי שיפורט להלן".

"כחלק מפעילות לה פמיליה ולשם קידום ומימוש מטרות הארגון, פעלו חברי הקומץ בצוותא בתקופה הרלוונטית, בביצוע עבירות שונות ובכללן: עבירות אלימות חמורות כלפי אוהדי קבוצות הספורט היריבות – הפועל ת"א, מכבי ת"א, מכבי חיפה, בני סכנין, הפועל באר שבע ועוד, עבירות בנשק, היזק לרכוש ועבירות לפי חוק איסור אלימות בספורט תשס"ח – 2008".

"חברי הקומץ, פעלו גם בכדי לכפות את האידאולוגיה הגזענית על הנהלת בית"ר ירושלים, בכך שאסרו על הבאת שחקנים ממוצא ערבי לקבוצה, שרו שירים גזעניים במהלך משחקי כדורגל, ועוד. שעה שדעתם לא נשמעה, פעלו חברי הקומץ לביצוע העבירות, בכדי לגרום להנהלה נזקים כלכליים, כך שהקבוצה תיענש ויוטלו עליה קנסות, דבר שיקשה על הפעילות הספורטיבית, ובכך הצליחו לכפות על הנהלת בית"ר ירושלים לעשות כדברם".

אוהדי בית"ר ירושלים. למצולמים אין קשר לנאמר (אורן בן חקון)
אוהדי בית"ר ירושלים. למצולמים אין קשר לנאמר (אורן בן חקון)

"על מנת לממש את מטרותיו הפליליות של הארגון, רכשו והחזיקו חברי הקומץ כלי נשק שונים, חפצים אסורים כמשמעותם בחוק איסור אלימות בספורט, וכלי תקיפה שונים. כחלק מפעילות הפלילית של הארגון ולשם קידום מטרותיו, נהגו חברי הקומץ להתארגן לקראת ביצוע עבירות אלימות, על ידי איסוף אינפורמציה על מיקומם של אוהדי הקבוצות היריבות או חברי האולטרס, ותכנון "מארב" רב משתתפים מקרב חברי הקומץ, תוך הצטיידות בכלי תקיפה שונים, כשהם לבושים בשחור ורעולי פנים".

"במהלך השנים 2015-2016 ארגנו חברי הקומץ את פעילותם הפלילית באמצעות קבוצות באפליקציה "ווטסאפ". חברי הקומץ ניהלו שתי קבוצות מרכזיות - קבוצה אליה השתייכו כל חברי הקומץ, וקבוצה אליה השתייכו רק מנהיגי לה פמיליה".

תמצית תיאור המעשים
* הנאשמים ואחרים קשרו קשר לארוב לאוהדי הפועל ת"א, בסמוך לאצטדיון בלומפילד, לפצוע או לגרום לאוהדי הפועל ת"א חבלה חמורה באמצעות נשק קר, בצוותא, בכוונה להטיל בהם נכות או מום או לגרום להם חבלה חמורה.

* בסמוך לשעה 19:30, הגיעו הקושרים למקום המפגש כשרובם רעולי פנים ולבושים בבגדים כהים. הקושרים או מי מהם, נשאו אלות בייסבול, מקלות מעץ, אבנים, סכינים, בקבוקי זכוכית ומברגים. רום גבריאל נשא אלה, נאור נשא צינורות עשויים גומי, אותם נטל מבסיס צבאי בו שירת באותה עת וחילק את הצינורות לקושרים".

* עומר גולן נשא "פטיש תופסנים" מברזל, בעל ידית מעץ, אשר קצה אחד של ראש הפטיש שטוח, והקצה השני בעל שיניים מחודדות אותו החזיק מתחת למכנסיו. גולן הראה את הפטיש לגבריאל וליואב נחשון ואמר להם שבכוונתו להרוג את ג'ק "היום". גולן הטמין את הפטיש מתחת לרכבו של מתן שמעון. הקושרים תרו אחר אוהדי הפועל ת"א.

ארגון "לה פמיליה" (רדאד ג´בארה)
ארגון "לה פמיליה" (רדאד ג´בארה)

* האוהדים הבחינו ברכב מסוג "סקודה" שחנה בסמוך אליהם. האוהדים סברו כי מדובר באוהד הפועל ת"א. אסי בסנו ניגש אליו, פתח את דלת הרכב, דרש לדעת את זהותו, חטף מידיו את מכשיר הטלפון הנייד שלו ובדק את ההודעות בטלפון. לאחר שהבין כי מדובר בעובר אורח, הניח לו.

* בסמוך לשעה 20:30 הורה מתן שמעון להתקדם לכיוון רחוב פלורנטין בו נמצא מחסן לאחסון ציוד של קבוצת הפועל ת"א והם עשו כן. הם המתינו לאוהדי הפועל ת"א באזור המחסן, עד אשר הבחינו בכ-20 אוהדי הפועל ת"א. הנאשמים החלו לתקוף את אוהדי הפועל ת"א באמצעות האלות, המקלות, המברגים ויתר כלי התקיפה, כמו גם באמצעות אגרופים ובעיטות בכל חלקי גופם, השליכו עליהם כסאות שהיו ברחוב והשליכו לעברם אבנים. מתן שמעון חבט בעוצמה, באמצעות לבנה בראשו של אוהד הפועל ת"א".

* גולן רץ לרכבו של שמעון, הוציא את הפטיש מתחת לרכב, אחז בו, רץ בחזרה למקום התקיפה, וחבט בעצמה רבה באמצעות הפטיש, בחלקו בעל השיניים המשוננות, בראשו של יורי סלדצקי בכוונה לגרום למותו. מעצמת המכה ננעץ הפטיש בראשו, בצדו הימני. ב.ב ו-ג.ג המשיכו לתקוף את המתלונן, ב.ב היכה בו באמצעות מקל וג.ג השליך על המתלונן אבן גדולה, כל זאת כאשר היה שרוע על הקרקע כשהפטיש נעוץ בראשו ודם רב ניגר מראשו.

* גולן ניסה לחלץ את הפטיש מראשו של סלדצקי כדי להעלים את הפטיש לאחר האירוע, אך מעצמת המכה הפטיש ננעץ עמוק בראשו של המתלונן. גולן נמלט בריצה מהמקום.

עוד נכתב בכתב האישום: "הנאשמים במעשיהם קשרו קשר לפצוע את אוהדי הפועל ת"א ולגרום להם חבלות חמורות, בכוונה להטיל בהם נכות או מום או לגרום להם חבלות חמורות. נאשם 4 (עומר גולן) ניסה שלא כדין לגרום למותו של המתלונן (יורי סלדצקי)".

תקיפת אוהדי מכבי חיפה
כתב אישום נוסף מתייחס לאירוע שקרה ב-26 ביוני 2015 ובו נאשמים אוהדי בית"ר ירושלים בתקיפת אוהדי מכבי חיפה. מתוך כתב האישום: "הקושרים נפגשו בתאריך 26.6.15 בסמוך לשעה 12:00 בחוף פולג בנתניה, במתחם בו התקיים משחק כדורגל במסגרת "פגרת הליגה", הנקרא "כדורגל חופים". במסגרת הקשר ולשם קידומו, הבחינו הקושרים בכניסה למתחם באוהדי קבוצת מכבי חיפה שמכרו חולצות של קבוצתם. מתן ניגש לאוהד הקבוצה שהחזיק בידו "שק" ובו החולצות, ומשך אותו בכוח מידו בכוונה לשלול אותו שלילת קבע. אוהדי מכבי חיפה אחזו בשק וניסו למנוע את גניבתו, ואז מתן והקושרים התנפלו על אוהדי מכבי חיפה, תקפו אותם בצוותא באמצעות בעיטות ואגרופים בכל חלקי גופם. מעצמת המכות נפלו חלק מהאוהדים ארצה, הקושרים המשיכו לחבוט בהם באגרופים ובעיטות ומשכו את שק החולצות. השק נקרע והחולצות התפזרו. הקושרים נטלו את החולצות ונמלטו מהמקום לאחר שהבחינו בכוחות של המשטרה שהגיעו למקום".

"הם החליטו לתקוף שוב אוהדי קבוצת מכבי חיפה בצוותא, אך "בהרכב מורחב", באמצעות נשק חם וקר. במסגרת הקשר ולשם קידומו, נפגשו הקושרים בתאריך 3.7.15 בסמוך לשעה 12:00 בפאב אותו מנהל יוסי זכות בחוף פולג בנתניה, בסמוך למתחם בו התקיים משחק כדורגל נוסף במסגרת "כדורגל חופים". הקושרים או מי מהם שתו משקאות אלכוהוליים ועשנו סמים. במסגרת הקשר ולשם קידומו, הגיעו הקושרים למתחם כשהם נושאים בקבוקי זכוכית, מתן נשא רימון הלם ורימון עשן. הקושרים המתינו לבואם של אוהדי מכבי חיפה, ב.ב המתין בחניון במטרה להודיע ליתר הקושרים על בואם של אוהדי מכבי חיפה. בסמוך לאחר מכן הבחינו הקושרים בכלי רכב השייכים לאוהדים של קבוצת מכבי חיפה. הקושרים או מי מהם השליכו בקבוקים מזכוכית ואבנים לעבר כלי הרכב מסוג קאיה, האבנים פגעו במראות הרכב, ניפצו את הזכוכית ופגעו בפח הרכב. אוהדי מכבי חיפה נמלטו מהמקום בכלי הרכב איתם הגיעו. הקושרים אשר היו נחושים להמשיך ולבצע את מטרת הקשר, נסעו לכביש הסמוך במטרה לזהות את רכביהם של אוהדי מכבי חיפה".

"כתבי אישום מנופחים"
תגובת עורך דין, עדי כרמלי, המייצג חלק מהנאשמים: "מדובר בכתבי אישום מנופחים. בכוונתנו לצלם את חומר הראיות שלפי הבנתנו רובו ככולו מסתמך על עד המדינה השקרן והעבריין, ללמוד אותו ותשובתנו תישמע בבית המשפט".

עו"ד עדי כרמלי (רדאד ג´בארה)
עו"ד עדי כרמלי (רדאד ג´בארה)

RSS RSS   Facebook Twitter טוויטר   הדפס   הוסף תגובה 

... תגובות בטעינה ...
אסור לפספס
נגןגם טכניקה טובה ומעבר לזה דיוק ותזמון
בשיא האדישות: הבחורה הזאת משחילה כל אחד
נגןתיעוד מהמסע של ברצלונה בדרך למיאמי
הסדרה האהובה על שחקני בארסה בזמן טיסה
נגןקבוצה מליגת החובבים של גרמניה עם תרגיל מעולה
כך מבצעים תרגיל גאוני בבעיטה חופשית
נגןאולי זאת הדרך הנכונה לחנך למצויינות?
בלי הנחות: האב מביס את בנו בן השנה