יום שלישי, 19.02.2019 שעה 03:57
ראשי|תוצאות LIVE|ONE VOD|הימורי ספורט |גליצ'ים|Winner|רדיו|גיימינג|בריאות וכושר|תיירות ספורט|ONE TRAVEL

עונש רדיוס עם קהל לבית"ר ירושלים ולבני סכנין

השתיים נענשו בבית הדין, נציגת המגזר לא תארח את מכבי ת"א בדוחא. בית"ר ספגה קנס כספי של 50 אלף ש"ח, סכנין נקנסה ב-20 אלף ש"ח ומתכוונת לערער (53 תגובות)

26/11/2014 16:00 מאת לירון שרון ודורון בן דור
אבו יונס, אבנר קופל (רדאד ג`בארה)
אבו יונס, אבנר קופל (רדאד ג`בארה)

בית"ר ירושלים ובני סכנין ספגו הערב (רביעי) עונשים מבית הדין של ההתאחדות לכדורגל, זכר לאירועים שסבבו את המשחק בין השתיים ביום ראשון האחרון. שתי הקבוצות תארחנה את משחקי הבית הקרובים שלהן מחוץ לאצטדיון הביתי, אך יעשו זאת עם הקהל.

הקבוצה של גיא לוי לא תארח את מכבי תל אביב בדוחא (האופציה החלופית: עכו), ובנוסף נקנסה ב-20 אלף שקלים. בית"ר ספגה עונש כספי חמור יותר, על סך 50 אלף ש"ח, ותארח מחוץ לטדי את מכבי פתח תקווה.

בסכנין קיבלו באכזבה גלויה את העונש ויש בכוונתם לערער עליו. דובר סכנין מונדר חלאילה אמר בתגובה: "עמלנו רבות במשך השבועות האחרונים לאשר את דוחא וליצור אווירת מגרש בייתי עם כל המשתמע מכך. חבל שהתנהגות פזיזה ובלתי אחראית של אוהד אחד שהשליך מטריה לא מאפשרת להציג את התמונה האמיתית של ההתנהגות המופתית של קהל האוהדים של סכנין, אשר הוכיח בגרות ראויה לציון. נתייעץ עם העורך דין שלנו ונבדוק אפשרות לערער".

כזכור, סכנין, שאירחה את המפגש, הואשמה בהתפרעות אוהדים והתנהגות בלתי הולמת, שעל פי דו"ח המשקיף, משה עגייב, והשופט, אלון יפת, הציתו אבוקות עם עליית השחקנים, שחלקן אף הושלכו לכר הדשא. כתב האישום כולל גם את התחממות היצרים לקראת שריקת הסיום, כאשר חפצים בדמות כוסות שתייה, מצת ומטרייה הושלכו לעבר כר הדשא

בית"ר הואשמה בקריאות גזעניות לאחר שאוהדיה קראו קריאות כגון: "אני שונא את כל הערבים" בדקה ה-27.

אוהדי סכנין לא נותרו חייבים והגיבו עם קריאות: "הו פלשתין אולה, פלשתין אולה" בדקה ה-68, ולכן הם עומדים לדין.

סעיף נוסף, שלא נעלם מדו"ח השופט הוא השחתת השירותים בשירותים בדוחא על ידי אוהדי בית"ר, שעקרו ונופצו בצורה גסה.

מהלך הדיון
17:13: אבנר קופל: "בכתב האישום רק 2 סעיפים מתייחסים אלינו. אם חלקנו מתבטא רק ב25% אני מבקש שזה יבוא לידי ביטוי. מדובר שני ברזים ושני כיורים".

הדיין, גיורא לנדאו: "במידה ותענשו, תהיו מוכנים לשאת בעלות התיקון בהערכת שמאי?". קופל: "לא תהיה לנו בעיה אם זה לפי התצלומים שראינו לתקן בהערכת שמאי שישלח מטעמנו את הנזק. אם נורשע אני מסכים לשלם".

אבנר קופל (רדאד ג´בארה)
אבנר קופל (רדאד ג´בארה)

17:08: אבנר קופל: "האם הקריאות של בני סכנין נחשבות חלק מחופש הביטוי לכאורה, מדוע אצלנו אין את זה?" הדיין, גיורא לנדאו: "ישנן 2 מגבלות על חופש הביטוי בכדורגל: קריאות גזעניות ושירי שואה". קופל: "למה הבעלים צריכים להיענש בכסף על זה אם יש חופש ביטוי?". דיין: "כי בחרתם בתחום הזה".

17:02: קופל: אני רוצה לדבר על 3 נקודות: האחריות הטוטאלית היא על הקבוצה המארחת, יש חובות לקבוצה המארחת. זה כתוב גם בתקנון. אלי טביב פנה באופן אישי לקהל ולקבוצה וביקש לא לעשות פרובוקציות. היו אלף שוטרים, למה לא שמו שניים בשירותים?". הדיין, גיורא לנדאו: "זה שווה את זה? אם זאת הסיטואציה?". קופל: "בכל מקום בעולם זה קורה ועובר בשלום. אצטדיון דוחא לא מתאים לארח אירועים מסוג זה. גם המשקיף כתב את זה".

אבו יונס (רדאד ג´בארה)
אבו יונס (רדאד ג´בארה)

16:56: אבנר קופל: "הונפו דגלי פלסטין, הייתה התגרות בלתי פוסקת של אלפי אוהדי סכנין ב-400 אוהדי בית"ר, הם שרו: 'נפדה את אל אקצא'. 4,500 אוהדים שעשו הכל בניגוד לתקנון והחוקה. זה לא מכבד אותנו במשחק כדורגל. אבו יונס: "אללה אכבר זו לא קללה". קופל: "למה כתב האישום מקומם אותנו במידה מסוימת? בסעיף 1.7 מדו"ח המשקיף כתוב שבדקה ה-87 הושלכה כוס פלסטיק מהיציע של סכנין אל עבר הקוון עמיחי מוזס. הכוס לא פגעה בו, אך נפלה בסמוך אליו. אז מדוע זה לא בכתב האישום?

16:48: אבנר קופל: "מועדון בית"ר ירושלים באופן טוטאלי נגד גזענות ואלימות. אלי טביב משקיע הרבה כסף כדי למגר את התופעה. אנחנו גם מעריכים ומוקירים את מועדון בני סכנין, אך אגע בכמה נקודות: כל כתב האישום הזה אני ומדויק בלשון המעטה, אינו מציין את העובדות הנכונות והוא כתב אישום פחדני. על פי דו"ח השופט - לפני תחילת המשחק הונפו דגלי פלסטין ביציע של סכנין. המשטרה אסרה על כניסת דגלי פלסטין ערב המשחק בהודעה. אם הדיין יראה את רצף האירועים, אז 97% מהאשמה היא על סכנין ו-3 % על בית"ר". הדיין, גיורא לנדאו: "אנחנו מתייחסים למסמך שלפנינו. יש התעלמות מוחלטת מאירוע נוסף שקרה כנראה וזה מה שהיה באוטובוסים וזה לא מופיע פה". קופל: "הטענה שלי היא אחרת. אני רוצה להראות את רצף האירועים כדי שיבינו מה קרה שם".

גיורא לנדאו (רדאד ג´בארה)
גיורא לנדאו (רדאד ג´בארה)

16:46: אבו יונס: "הקבוצה צריכה לשלם על הטעויות של האוהדים שלה שבטח עכשיו יושבים בבית קפה? אני לא חושב שזה הגיוני".

16:38: הדיין, גיורא לנדאו: "אי אפשר להסיר את האחריות מהאגודות. האגודות צריכות לתת 150%. אין גוף אחר שיכול להיות אחראי על התנהגות האוהדים למעט האגודות. יש לנו הרבה תיקים של התפרעויות אוהדים ואנחנו לא רוצים שזה ייגמר באסון". אבו יונס: "עשינו 200%". הדיין: "אתה יודע מה יקרה בסוף? לא יהיה כדורגל. אני לוקח את זה לכיוון הקיצוני כי כל שבוע אני מקבל לכאן אוהדים. אם לא תעשו 400% זה ייגמר באסון. אם הקבוצות לא ימצאו דרך להשתלט על האוהדים, לא יהיה פה כדורגל". אבו יונס: "האנשים האחראים נעצרו והורחקו, מה אפשר לעשות מעבר?". הדיין: "אני מבין את התסכול אבל האוהד הוא חלק מהאגודה, אם נעשה את ההפרדה, זה יהיה הסוף של הכדורגל".

צפו בקטטה במהלך המשחק בדוחא

16:35: אבו יונס: "נזרקו חפצים לקראת הסיום ואני ירדתי להרגיע את הרוחות. המשחק מאובטח על-ידי 700 שוטרים ו-200 מאבטחים כאשר המשטרה לקחה אחריות ועשתה חיפוש (בהתייחס לאבוקות), זה באחריות המשטרה כל ענין הסדר. לא יכול להיות שהוצאנו קרוב ל-300 אלף ש"ח על אבטחה ומזומן לוועדת המשמעת. זה לא הוגן שהמשטרה עשתה עלינו 'סיבוב'".

16:33: אבנר קופל, שמייצג את בית"ר: "לא שמעתי קריאות גזעניות. כתב האישום נגדנו מתייחס לפעם בודדת. אני מכחיש שאוהדי בית"ר השחיטו את השירותים, מכחיש את כל הוונדליזם. 

16:32: הדיין, גיורא לנדאו, המשיך ושאל את אבו יונס: "האם היו שירים כגון: 'פלסטין עולה' ואם הושכלו חפצים מהקהל למגרש". אבו יונס השיב: "יכול להיות שהקהל שר, אך אני לא רואה בזה עבירה. לגבי השלכת החפצים, אני מודה".

16:29: הדיין, גיורא לנדאו, פנה בשאלה לאבו יונס: "האם הודלקו אבוקות?", אבו יונס השיב: "לא שמתי לב באופן אישי, אבל יכול להיות שהיו אבוקות".

RSS RSS   Facebook Twitter טוויטר   הדפס   הוסף תגובה 

... תגובות בטעינה ...
אסור לפספס
נגןמגנה של ריאל מדריד כבש לפני 10 שנים את שער הבכורה בקבוצה
השבוע לפני 10 שנים: שער הבכורה של מרסלו
נגןהילד המהיר בעולם שובר שיאים ומדברים עליו בתור היורש של בולט
הוא רק בן 7 וכבר מחזיק בשיא ל-100 מטר
נגןקשרה של יובנטוס שכח להסתיר משהו בתמונה
הפאדיחה של כוכב יובנטוס ביום האהבה
נגןהכוכב הברזליאי חוגג בביתו
פצוע? ניימאר קופץ וחוגג בשערים של פ.ס.ז'