יום שישי, 14.06.2024 שעה 19:23
ליגת העל 23-24
 פלייאוף עליון 
8525-7536מכבי ת"א1
7428-7536מכבי חיפה2
6140-5536הפועל ב"ש3
5947-4836הפועל חיפה4
4444-3836מכבי בני ריינה5
4446-3936בני סכנין6
 פלייאוף תחתון 
4339-3833הפועל ירושלים1
4057-4433מכבי פ"ת2
3848-3633מכבי נתניה3
3745-2933מ.ס אשדוד 4
3640-4533בית"ר ירושלים5
3649-2833הפועל חדרה6
3351-3533הפועל ת"א7
2451-2533הפועל פ"ת8
לוח משחקים
  • בני סכנין
  • 1 - 4
  • הפועל ב"ש
  • מכבי חיפה
  • 2 - 0
  • הפועל חיפה
  • מכבי ת"א
  • 0 - 2
  • מכבי בני ריינה

ביה"ד אסר על מכירת כרטיסים למשחק בלי קהל

מכבי ת"א נקנסה ב-33,000 ש"ח עקב האבוקות במשחק העונה, ובביה"ד קבעו בנוסף שהצהובים לא יוכלו ליהנות מקהל חוץ בטרנר, מה שבכל מקרה לא היה מתאפשר

|
אבוקות ביציעי אוהדי מכבי תל אביב (חגי מיכאלי)
אבוקות ביציעי אוהדי מכבי תל אביב (חגי מיכאלי)

מכבי תל אביב נענשה בעקבות אירועי משחק העונה מול מכבי חיפה. בבית הדין החליטו לשנות את האישום כנגד הצהובים ל”התפרעות בנסיבות מחמירות”, ובשל כך נקבע הסדר טיעון במסגרתו הצהובים הודו באשמה ונגזר עליהם קנס כספי בסך 33,000 ש”ח וכן איסור על מכירת כרטיסים לאוהדים במשחק הליגה הקרוב מול הפועל באר שבע באצטדיון טרנר, שלא היה מתאפשר בכל מקרה בעקבות המצב הביטחוני.

“לאחר שיקול ובדיקה הגענו למסקנה כי לא מתקיימות כאן הנסיבות החריגות בהן ערכאה שיפוטית מתערבת בהסדרי טיעון ואחר על כן אנו נותנים להסדר זה תוקף של פסק דין”, נמסר מבית הדין.

“המחלוקת בדבר הפסקת המשחק בעקבות הדלקת האבוקות על ידי אוהדי מכבי ת"א ניתנת לפתרון קל באשר המשחק כידוע צולם ושודר ואין כל בעיה לתובע להציג בפני מוטב בית הדין את קטע המשחק הרלוונטי וליתן מענה חד וברור לשאלה זו. בשולי הדברים אוסיף כי טענת עו"ד מרגלית כי אם בסיום הדיון יינתן כנגד מכבי ת"א עונש של אי מכירת כרטיסים למשחק חוץ והוא יושת במשחקה נגד מכבי חיפה, יריבתה במרוץ האליפות, ועל כן יהיה בכך משום פגיעה בשוויון הספורטיבי, הינה בבחינת הקדמת המאוחר באשר התיק טרם נדון לגופו ובוודאי שענישה ככל שתינתן, לא נבחנה. יתרה מזאת, בכל מקרה, כידוע בית הדין אינו בוחן טרם מתן החלטה את טבלת המשחקים העתידיים, ההשלכות של הענישה עליהם והחלטתו הינה בלתי תלויה”, הוסיפו.

רימוני עשן ביציע אוהדי מכבי ת"א (רדאד ג'בארה)רימוני עשן ביציע אוהדי מכבי ת"א (רדאד ג'בארה)

נציגת מכבי ת”א עו”ד יעל מרגלית מסרה עוד לפני פסק הדין: “לאור דברי בית הדין כי הוא שוקל את האפשרות לשנות את סעיף האישום לנסיבות מחמירות אני סבורה כי זכותנו נפגעה כי כפי שכבר קרה במקרים אחרים, לא יכול להיות שאגיע לדיון בנסיבות רגילות ויתברר לי שישנה אפשרות שהדיון יתקיים על בסיס סעיף נסיבות מחמירות. כמו כן, היו לפחות 5 משחקים בהם הועמדו קבוצות לדין בגין פירוטכניקה מאז משחק אלוף האלופים שצוטט על ידי בית הדין שלא עמדו לדין בנסיבות מחמירות. בית הדין יתבקש לנמק את היחס המפלה בין המקרים”.

“לגופו של עניין אבקש לציין שהמשקיף כתב שהמשחק לא נעצר כלל והשופט כתב שנעצר לחצי דקה. לדעתי לא היה מקום לעצור את המשחק כלל. גם אם המשחק נעצר התקנון מדבר על כך שאם המשחק נעצר פעם אחת בלבד אז ישנה ענישה שאותם יש להפעיל ואני סוברת שזו טעות פרשנית להבין מהחלטת בית הדין העליון במקרה לוקאסן שבו נקבע חד משמעית שישנה ענישה ברורה וקבועה בתקנון למקרים של נסיבות מחמירות וענישה ברורה במקרים של לא. ב-100% מהמקרים בהם הוגש כתב אישום שלא בנסיבות מחמירות על ידי התובע, לא היה אישום בנסיבות מחמירות בהמשך, ככל הידוע לי”.

אבוקות ביציעי אוהדי מכבי תל אביב (חגי מיכאלי)אבוקות ביציעי אוהדי מכבי תל אביב (חגי מיכאלי)

“לגופו של עניין, אבקש לציין כי התובע בקש להעניש אותנו באי מכירת כרטיסים למשחק חוץ. אנחנו משחקים ביום שני בבאר שבע ולא מכרנו כרטיסים למשחק זה. בעקבות הבקשה של התובע ובעקבות התקנון שקובע שבעבירה שלישית זה יהיה העונש ולכן אם העונש לא יינתן עכשיו והוא יוחל בהמשך הוא יינתן כנגד מכבי חיפה המתמודדת ישירות מולנו על האליפות וזה יהיה חוסר צדק משווע. לגופו של עניין, התובע צרף את הצילומים הללו כראייה. אנחנו ספרנו מקסימום 12 אמצעים פירוטכניים ואילו הראיות שהמשקיף צילום והתובע צרף. לכן, לא ברור איך התובע הגיע לסכום המבוקש על ידו. בכל מקרה הוא טוען שהיו לפחות 20 וגם לפי זה מדובר בלא יותר מ–30,000 .₪ בכל מקרה לא היו 20 אבוקות או אמצעים פירוטכניים”.

“משחק עונה שבו לא נזרק שום דבר לדשא ואמנם נעשה שימוש בפירוטכניקה אבל באופן מצומצם והמשחק כמעט ולא הופרע, כאשר בעבר משחקים נעצרו ליותר מ–10 דק'. כאן, כאמור, היו כ–12 אבוקות והמשחק בספק נעצר ולכן אני באתי לטעון שזה לא המקרה להפעיל את הסעיף המבוקש על ידי התובע. מציינת שהסעיף משאיר לבית המשפט שיקול דעת וקובע כי בית הדין "רשאי" לתת את העונש הזה. שוב, מדובר באירוע שיחסית למקרים קודמים של משחקי עונה, מהקלים שהיו. לכן, העונש צריך להיות על פי התקנון 12x1,500=18,000 ש”ח, וכן הכוס שנזרקה ובית הדין יתבקש להפעיל שיקול דעת ולא לתת את העונש של אי מכירת כרטיסים למשחק חוץ. אבקש בנסיבות המפורטות לעיל בדבר משחק החוץ שלנו ביום שני, שההחלטה תתקבל עוד היום”, סיכמה.

יעל מרגלית (ראובן שוורץ)יעל מרגלית (ראובן שוורץ)
אסור לפספס
נגןמחזירים לו: זידאן אוכל את תרגיל הסיבוב
סוף סוף: מישהו עשה לזידאן תרגיל "זידאן"
נגןנשבר שיא חדש! לאופניים הגבוהים בעולם
נשבר שיא מטורף! האופניים הגבוהים בעולם
נגןאנדריק מול לאמין ימאל: מי מקפיץ יותר טוב
אנדריק מול לאמין ימאל: מי מקפיץ יותר טוב
נגןניימאר משתף על החיים היפים בערב הסעודית
ניימאר משתף על החיים היפים בערב הסעודית
כדורגל ישראלי חדשות
ליגת העל
ליגה לאומית
ליגות נמוכות
גביע המדינה
גביע הטוטו
גביע הטוטו לאומית
ליגת העל לנוער
נוער וילדים NEXT ONE
ספורט תיכוניים
ליגת ''יעז'' פוצ'יוולי
נבחרת ישראל
ליגת העל לנשים
הליגה הלאומית לנשים
התאחדות/שופטיםכדורגל עולמי חדשות
ליגה ספרדית
ליגה איטלקית
ליגת האלופות
הליגה האירופית
קונפרנס ליג
ליגה אנגלית
ליגה גרמנית
ליגה צרפתית
ליגה בלגית
ליגה הולנדית
ליגה רוסית
ליגה טורקית
ליגה יוונית
ליגה קפריסאית
ליגה סקוטית
ליגה פורטוגלית
ליגה שווייצרית
ליגה אוסטרית
ליגה פולנית
ליגה ארגנטינאית
ליגה ברזילאית
יורו 2024
ליגת האומות
מוקדמות יורו 24
מונדיאליטו
יורו עד 21
ליגות נוספותכדורסל ישראלי חדשות
ליגת ווינר סל
גביע המדינה
גביע ווינר
לאומית גברים
ליגת ווינר אתנה נשים
ליגת התיכונים
נבחרת ישראלכדורסל עולמי
חדשות
NBA
יורוליג
יורוקאפ
ליגת האלופות של פיב''א
ליגה ספרדית
ליגה יוונית
ליגה איטלקית
ליגה טורקית
ליגה אדריאטית
/* LAST / NEXT ROUNDs */