יום שני, 26.02.2024 שעה 08:41

שמש נפצעה ובספק, בוטבול לא יתחרה בת”א

הג’ודאית בספק לגראנד סלאם לאחר שנטשה את האימון, טוהר טרם החלים מהפציעה. הרשקו תחזור למזרן: "רוצה זהב", פלצ’יק: "סוגר את הטלפון והאינסטגרם"

|
ענבל שמש (חגי מיכאלי)
ענבל שמש (חגי מיכאלי)

דרמה בנבחרת הנשים בג’ודו לאחר שענבל שמש נפצעה היום (שני) ונטשה את האימון ממש לקראת סיומו, כל זאת ימים ספורים לפני גראנד סלאם תל אביב שיתקיים בסוף השבוע הקרוב בהיכל קבוצת שלמה. הג’ודאית סובלת מפציעה בשריר הירך האחורי ובנבחרת יבדקו האם היא תוכל להשתתף בתחרות. במקביל, הוחלט כי טוהר בוטבול לא יתחרה עקב פציעה בברך ממנה הוא עדיין לא החלים. 

ענבל שמש, שזכתה לאחרונה באליפות ישראל, אמורה להתחרות בגראנד סלאם בקטגוריית המשקל של עד 63 ק”ג, ביחד עם כרם פרימו וגילי שריר, אך לא ברור עדיין כמה הפציעה הזו תגביל אותה. בנוסף, גם האלופה האולימפית הצרפתייה, קלריס אגבגננו, צפויה לקחת חלק בתחרות בתל אביב בקטגוריית המשקל הזו, ולמעשה תחזור לסבב העולמי לראשונה מאז שילדה את בתה הבכורה.

גילי שריר, שזכתה במדליית הזהב בגראנד סלאם פאריס עם ג’ודו הגנתי ובלתי מתפשר, מגיעה לתל אביב עם הרבה ביטחון: “קיבלתי דחיפה אדירה מהמדליה הזאת, זה היה כמו חלום. בילדות חלמתי על הרגע הזה, ולמצוא את עצמי במעמד הזה? זה היה רגע משמח ועוצמתי. אין הרבה רגעים כאלה בחיים. זו הייתה הכנה טובה למה שיהיה בעוד שנה וחצי בפאריס. אני ארצה לשחזר את זה כמה שיותר פעמים. אני באחת מהתקופות הטובות בקריירה שלי. התבגרתי”.

גילי שריר (שחר גרוס)גילי שריר (שחר גרוס)

על החזרה של קלאריס אגבגננו למזרן והביקורות מפאריס אמרה: “אי אפשר לדעת איך היא תחזור כי היא אחרי פציעה ולידה, מה גם שאני משתדלת להתייחס אליה כמו לכל המתחרות. אעשה כל מה שאני יכולה כדי לנצח כל יריבה, בדרך שלי, גם אם אנשים לא ממש אוהבים את זה כמו ששמענו קצת בפאריס. אעשה כל דבר כדי שתהיה לי מדליה על הצוואר”.

בנוסף, יתחרו מנבחרת הנשים המוצלחת שירה ראשוני, תמר מלכה (עד 48 ק”ג), גפן פרימו (עד 52 ק”ג), תמנע נלסון לוי (עד 57 ק”ג), מאיה גושן, מאיה קוגן (עד 70 ק”ג), ענבר לניר (עד 78 ק”ג), רז הרשקו ויוני מישינר (מעל 78 ק”ג).

רז הרשקו, שתתחרה בתל אביב במשקל הפתוח אחרי שנעדרה מגראנד סלאם פאריס, ציינה: “אני באה לטרוף את המזרן. לא התחריתי בפאריס כדי שאוכל להתכונן כמו שצריך לתחרות בתל אביב. אני מוציאה מעצמי את מה שאני רוצה ואני מקווה שזה יימשך. אני רוצה להיות הכי טובה שאפשר. הצבע שאני תמיד שואפת אליו הוא זהב, רוצה רק מקום ראשון בכל מקום”.

רז הרשקו (שחר גרוס)רז הרשקו (שחר גרוס)

מאמן נבחרת הנשים, שני הרשקו, הוסיף: “הרמה עולה ומרוב התחרויות האחרונות חזרנו מרוצים. אם הספורטאיות יתנו את כל כולן, אני מאמין שנסיים עם מדליות גם בתחרות הקרובה. אנחנו משתדלים לדלג מהיסטוריה להיסטוריה, הנבחרת מאוד חזקה ואנחנו משתדלים לדבר פחות ולעשות יותר. ככל שמשתפרים, זה נהיה יותר קשה ויותר רוצים לנצח אותך, אבל המחויבות של הספורטאיות היא גדולה. החזון שרצינו התממש ואני שמח שהגענו לרגע הזה בו כל אחת יכולה להשיג מדליה, נרצה להפוך אותן לעוד יותר טובות”.

מנבחרת הגברים יתחרו ים וולצ'ק ומתן קוקלייב (עד 60 ק”ג), ברוך שמאילוב, טל פליקר (עד 66 ק”ג), עידו לוין (עד 73 ק”ג), שגיא מוקי, יפתח בדש (עד 81 ק”ג), לי קוכמן, גיא גורביץ (עד 90 ק”ג), פיטר פלצ’יק (עד 100 ק”ג) וסרפים קומפנייץ (מעל 100 ק”ג). 

שני הרשקו (שחר גרוס)שני הרשקו (שחר גרוס)

פלצ’יק, שהפך לג’ודאי המוביל בנבחרת לאחר שזכה בארד בגראנד סלאם האחרון, הדגיש: “המדליה מפאריס כבר מאחוריי. הרעב למדליית הזהב קיים. אני עדיין לא בכושר שלי, עדיין חסר לי הגרוש ללירה שעושה את ההבדל בין מדליית ארד לזהב. אני מאוד מחובר לקהל פה ואני מתרגש לראות את הצופים בתל אביב. זה נכון שאני מתחרה אחרון והכל מתנקז אליי, בין אם זה הלחץ כשאחרים לא מצליחים ובין אם זו הצלחה שגם אני רוצה להיות חלק ממנה. זה כמו ‘קול אנד רייז’ בפוקר, כשאתה רוצה להגיד ‘מה שלא עשיתם, אני משווה ומעלה’, אבל בסוף אני תמיד רוצה להתרכז רק במה שאני עושה ולא משנה מה עשו לפניי. לפני כל תחרות אני סוגר את האינסטגרם והטלפון, ואז אני מתרכז רק בעצמי”. 

מאמן נבחרת ישראל אורן סמדג’ה אמר: “כמו בכל תחרות, יש לנו לוחמים מהטופ העולמי. במאסטרס האחרון התברכנו בספורטאי שעשה מדליית זהב. אני מקווה שהספורטאים יגיעו לקרבות על המדליה וייעזרו בקהל, כי התחרות מאוד קשה צפופה”. על הפציעה של בוטבול הוסיף: “טוהר בוטבול נפצע באליפות ישראל, הפציעה השביתה אותו כך שסביר להניח שהוא יפספס עוד טורניר בגאורגיה אבל ננסה להכשיר אותו להמשך. הספורטאים שלי לא צעירים, מה שהם הצליחו בגילים צעירים קשה לעשות בגיל מבוגר יותר. המטרה שהם יגיעו הכי בריאים למשחקים האולימפיים”.

פיטר פלצ'יק (שחר גרוס)פיטר פלצ'יק (שחר גרוס)
אסור לפספס
נגןהכדור נדבק לו לרגל: אדן הזאר משחק קטרגל
הכדור נדבק לו לרגל: אדן הזאר משחק קטרגל
נגןעקף את כל המגרש כמו מראדונה בדרך אל הרשת
עקף את כל המגרש כמו מראדונה בדרך אל הרשת
נגןמחזיר השקעה: רונאלדו בפרסומת לסעודיה
מחזיר השקעה: רונאלדו בפרסומת לסעודיה
נגןספיד עושה עבירה קשה על קאקא במשחק ידידות
ספיד עושה עבירה קשה על קאקא במשחק ידידות
/* LAST / NEXT ROUNDs */