יום שלישי, 16.08.2022 שעה 04:07

"לא טעיתי, אצילי ומיכה ידעו שהן בנות 17.5"

הפרקליטה שסגרה את התיק בפרשיית הקטינות בחדשות 12: "הציגו עמדה שהקטינות מיררו את חייהם. הסמים? אבקה לצרכים בריאותיים, אין מחלוקת על האלכוהול"

ליגת העל 22-23
00-00הפועל חיפה1
00-00סקציה נס ציונה2
00-00הפועל ירושלים3
00-00הפועל ת"א4
00-00בני סכנין5
00-00מכבי חיפה6
00-00מכבי נתניה7
00-00בית"ר ירושלים8
00-00הפועל ב"ש9
00-00מ.ס אשדוד10
00-00עירוני ק"ש11
00-00הפועל חדרה12
00-00מכבי ת"א13
00-00מכבי בני ריינה14
לוח משחקים
 • הפועל חיפה
 • שבת, 20/08, 18:00
 • הפועל ת"א
 • הפועל ירושלים
 • שבת, 20/08, 19:00
 • הפועל חדרה
 • מכבי נתניה
 • שבת, 20/08, 20:00
 • בית"ר ירושלים
 • בני סכנין
 • שבת, 20/08, 20:15
 • מכבי חיפה
 • הפועל ב"ש
 • ראשון, 21/08, 20:00
 • מ.ס אשדוד
 • מכבי ת"א
 • ראשון, 21/08, 20:15
 • מכבי בני ריינה
 • סקציה נס ציונה
 • שני, 22/08, 19:00
 • עירוני ק"ש
|
דור מיכה ועומר אצילי (איציק בלניצקי ועמרי שטיין)
דור מיכה ועומר אצילי (איציק בלניצקי ועמרי שטיין)

פרשיית אצילי, מיכה והקטינות ממשיכה להסעיר את עולם הכדורגל, לאחר שתחקיר שפורסם בחדשות 13 (רשת) בסוף השבוע שעבר חשף התכתבויות מטרידות, שחשפו כי במקרה היו מעורבים סמים ואלכוהול. כזכור, קשרי מכבי חיפה והפועל באר שבע טענו לחוסר אותנטיות בהודעות שנחשפו.

המקרה קרה לפני כשנתיים והתיק כזכור נסגר. הערב (שני) הפרקליטה עו"ד יהודית לייבה שסגרה את התיק, התראיינה אצל גיא פלג בחדשות 12 (קשת) ואמרה: "מהתיק הזה עלתה תמונה מאוד קשה, שבה שני ידוענים מזמינים שתי קטינות, אך ורק בשביל לקיים מגע מיני. יש פה פגיעה כלפי נשים, ביזוי והשפלה. מדוע נסגר התיק? צריך להבחין בין השאלה המוסרית, הערכית, החברתית לבין המשפט. בסופו של יום לא הייתה מחלוקת באשר ליסודות הבסיסיים של העבירה, אין מחלוקת בין הקטינות לחשודים. הקטינות אמרו לחשודים שהן בנות 17.5. לאורך כל הדרך הקטינות אמרו זאת גם לסביבה שלהן. מכל הזוויות בתמונה שהתגלתה בפניי החשודים ידעו שהן בנות 17.5".

האם הייתה עצימת עיניים של הכדורגלנים? "מה זאת אומרת עצימת עיניים? שאני חושד ונמנעתי מלברר. שני החשודים לא הפסיקו לנסות ולברר. הן ביררו מולן - ‘בת כמה את?’ שוב ושוב, לפני, תוך כדי ואחרי המפגש. הוא (אצילי) לא קיים עצימת עיניים, אלא חושד ומברר. מדוע הקטינות מסרו מידע שקרי על גילן? השאלה הזאת עלתה, מה שאני יכולה להגיד זה שהקטינות מסרו מידע, לא רוצה להגיד שיקרו, זו התנהגות ילדותית, הן העלו את גילן כדי להיות קרובות עד כדי מגע מיני עם הידוענים, הן חששו שאם הם יידעו את הגיל האמיתי, הם לא ירצו להיות איתן".

עומר אצילי (עמרי שטיין)עומר אצילי (עמרי שטיין)

בעניין סגירת התיק על מסירת אלכוהול לקטין מחוסר עניין ציבורי, אמרה: "אין מחלוקת שהיה אלכוהול בבית של מיכה ואין מחלוקת שהם צרכו אלכוהול. אלא מה? אספקת האלכוהול לקטין היא עד גיל 18. במודעות של שני החשודים הן בנות 17.5, כלומר זה פער של חצי שנה לגבי גיבוש העבירה. כשאני לוקחת את פער של חצי שנה ומצד שני את הנקודה שהן נחשדו בעבירה הרבה יותר חמורה, בעילה אסורה בהסכמה (חמש שנים) והעבירה המקורית נגנזה בחוסר אשמה. באיזון הזה, חשבתי שלא ראוי להעמיד אותם לדין על אספקת אלכוהול".

לייבה הוסיפה: "חייבים להקפיד ולעשות הבדל בין המשפט לבין התפיסה המוסרית, הם כשלו כשל מוסרי חמור מאוד. אני יכולה לומר שיש מדינות בעולם שבפער הכוחות הזה, בין ידוענים לקטינות, מתחת לגיל 18 זו הייתה עבירה חמורה יותר והתיק לא היה נגנז. המחוקק אמר את דברו - בין גיל 14 ל-16, הוא דורש מודעות לגיל ולכן אין עבירה.

האם השחקנים הביעו חרטה בחקירה? "הם לא הביעו חרטה, גם כשנודע להם שהן מתחת לגיל 16, כששאלו אותם ‘אתם לא מצטערים?’ הם הציגו עמדה קורבנית שהקטינות מיררו את חייהם, לכן צריך סנקציה חברתית. מה שקרה בעקבות החשיפה ברשתות וחקירת משטרה, הנערות בוישו והושמצו, כנראה מאוהדים של שני הכדורגלנים והם לא נקפו אצבע כדי להפסיק את הפגיעה החוזרת ונשנית בבנות האלה. צריכה להיות אמירה: כשניתנה להם ההזדמנות להביע חרטה, הם לא השתמשו בה.

דור מיכה (ראובן שוורץ)דור מיכה (ראובן שוורץ)

"אני טוענת שיש כאן ניצול מאוד מחפיר, אמנם סגרתי את התיק משפטית, אבל יחד עם זאת בשולי חוות הדעת שלי התייחסתי לפן המוסרי והערכי. המלצתי שהפרקליטות תתייחס לפן הזה כשהיא סוגרת את התיק. מה תפקיד הפרקליטות? אנחנו משפטנים, חוסר אשמה, תודה ולהתראות או לצאת באמירה ערכית. היו שחשבו אחרת ממני, ולכן זה לא בא לידי ביטוי במובן של הפגיעה הערכית.

"אני חושבת שהאמירות שנשמעות הן קצת מערבבות בין הכתם המוסרי והערכי. אני גם חושבת שהפרסומים שנעשו עכשיו, שחוזרים לתכתובות שנכתבו בין שני החשודים ומנסים לתת להן פרשנות אחרת - אני חושבת שגם זה מעשה שלא ייעשה, כי זה להציג תמונה שהיא חורגת מההקשר הרחב שלה ובעצם להטיל בהם דופי פלילי כשאין בהם דופי פלילי".

עומר אצילי ודור מיכה (איציק בלניצקי)עומר אצילי ודור מיכה (איציק בלניצקי)

בדבר הטענות על הסמים הוסיפה: “התשובה היא חד משמעית לא, האבקה הזאת, אני ראיתי שפורסמה – נבדק והפרסום הזה פשוט הוצא מהקשרו. הם נשאלו על האבקה הזאת הם גם מסרו הסבר: מדובר באבקה שהם צורכים לצרכים בריאותיים כמו שהרבה גברים צורכים לצורך חדרי כושר. בהתכתבות הן דיברו שאולי הבנות משתמשות בסמים, אבל החיבור הזה שנעשה בין האבקה שהם מדברים עליה לבין העניין של הדיבור שלהם על שימוש בסמים, הוא הופרד.

“בחקירה שלהם הם מסרו גרסה לגבי סמים ולגבי האבקה. יותר מזה, הם אמרו: ‘אנחנו כדורגלנים, אנחנו לא משתמשים בסמים, אין לנו סמים!’ הנושא של האבקה עלה, נחקר, הם מסרו גרסה, כאשר הגרסה הזאת היא על פניה הגיונית. כאשר אנחנו מדברים על סמים הדרישה הבסיסית היא שיימצא שם איזשהו שריד של סם, שהקטינות יספרו שהיה שם איזה שימוש בסם, בציטוט שלהם לכל היותר מדובר על כוונה לתוכנית, אתה לא יכול להאשים מישהו על סמים רק על סמך תוכנית”.

רב"ש: "אני אחראי על הכדורגל שיביא קהל"
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו