יום חמישי, 11.08.2022 שעה 14:23

מייסד ליגת האלופות לשכונות: מצילים נוער בסיכון

בתוכנית הספורט של ישראל בשיתוף ONE דיברנו עם שלומי ללו, שייסד את המיזם: "זקוקים לתמיכה מהממשלה". התוכנית משודרת גם ברדיו חיפה ורדיו ירושלים

|
אייל ברקוביץ' ברדיו (מערכת ONE)
אייל ברקוביץ' ברדיו (מערכת ONE)

תוכנית הספורט של ישראל בשיתוף ONE משודרת בכל ערב מ-18:00 עד 20:00. את תוכנית הספורט ניתן לשמוע ברדיו תל אביב (102FM), רדיו חיפה (99.5FM ו-107.5FM), רדיו ירושלים (101FM), ורדיו קול הים האדום באילת. בנוסף לכל שלל התחנות המכובדות, התוכנית משודרת גם כאן באתר.

היום בתוכנית דיברנו על המעבר של מנור סולומון משחטאר דונייצק לפולהאם בעסקת השאלה ועל השפעת העסקה על הקבוצה האוקראינית ועל מכבי פתח תקווה. בנוסף, דיברנו על המשך קיומה של ליגת האלופות לשכונות, נדבר על משחק האימון של האלופה מכבי חיפה מול העולה החדשה מכבי בני ריינה, על מצבה של מכבי תל אביב לאחר החתמתו של מתן חוזז לשלוש עונות, ונשוחח לקראת משחק ההכנה האחרון של הקבוצה מול לוקומוטיבה זאגרב הקרואטית. נדבר גם על בית”ר ירושלים, שקיבלה הארכה מהבקרה להעברת תקציב עד ליום ראשון הקרוב.

ללו: אנחנו צריכים תמיכה של הממשלה כדי להמשיך לקיים את המיזם

הערב בתוכנית הספורט של ישראל דיברנו עם שלומי ללו, מייסד ומנהל ליגת האלופות לשכונות.

ערב טוב לשלומי ללו, מייסד ומנהל ליגת האלופות לשכונות:
”ערב טוב”.

ספר על הליגה שהקמת.
“זה המיזם החברתי הגדול בישראל, יש לנו מעל 60 אלף בני נוער בכל רחבי הארץ, מכל העדות והדתות, שבאים בכיף לשחק כדורגל. הקמתי את הליגה כדי שתהיה לילדים ונוער שבאים ממקומות לא כל כך בריאים ויכולים להיגרר למקומות לא נכונים. הרבה מהם נוער בסיכון, אנחנו אוספים ומושכים אותם מתוך השכונות כדי שישחקו במגרשי הכדורגל שלנו ולא יהיו במקומות אחרים לא רצויים. המשחקים מתרחשים בכל הערים במדינה, שכונות נגד שכונות. השחקנים מקבלים תנאים ברמה הגבוהה ביותר, יש הסעות, הטורנירים משוחקים באצטדיונים, והמבנה דומה לליגת האלופות. זה מתחיל ממוקדמות ולאחר מכן מגיעות 32 קבוצות לטורניר הסופי”. 

אז איפה הבעיה?
“במשרד הרווחה גאים במיזם ומסכימים שזה מיזם שהוא פרויקט לאומי של המדינה. פנינו לשר הרווחה מאיר כהן במטרה שיסייע לילדי הרווחה ולשכונות המצוקה ויעניק לליגה  תקציב שיאפשר לנו להמשיך להתקיים. אני רוצה שהממשלה תתמוך בפעילות הזו ואני מבקש תקצוב של בין מיליון למיליון וחצי שקלים בשנה. השר מאיר כהן בדק במשרד הרווחה אם יש להם את הכסף לתת לנו כרגע, הם אמרו שיש להם, והוא ביקש שהם יעבירו לנו את זה כמענק לסיוע לליגה. בפועל לא קיבלנו כלום כי טענו שלא עברנו מכרז של ועדת המכרזים. לכן הגשתי תביעה למשרד הרווחה. כרגע אני מבין שזו הבעיה ואמשוך את התביעה, אין בי שום רצון בלהשקיע זמן וכסף בדיונים בבתי משפט”. 

ח”כ דוידסון: אעשה הכל כדי לעזור לפרויקט הנפלא הזה

הערב בתוכנית הספורט של ישראל דיברנו גם ח”כ סימון דוידסון ממפלגת יש עתיד.

ערב טוב לח”כ סימון דוידסון:
”ערב טוב”.

סימון דוידסון (דוברות הכנסת, דני שם טוב)סימון דוידסון (דוברות הכנסת, דני שם טוב)

איך ניתן לעזור לשלומי ללו ולמיזם הזה?
”שלומי עושה עבודה מדהימה, זה פרויקט נפלא. פניתי למשרד הרווחה ולשר מאיר כהן, הוא מאוד רוצה לתמוך בתוכנית אבל במדינה צריכים לעשות דברים לפי חוקים. שלוש פעמים הוגשה בקשה לוועדת מכרזים, התערבתי בנושא הזה, גם השר כהן התערב וניסה לעזור בכל הכוח אבל הבקשה נדחתה על ידי החשב הכללי. גם אחרי הדחיות השר אמר לי שהוא לא מרים ידיים אבל אז שלומי הגיש בקשת תביעה למשרד הרווחה, מה שגרם לכך שכל הנושא עבר לצד המשפטי והשר לא יכול להתעסק בזה יותר. המכתב תביעה שהוא הוציא היה טעות, ברגע שמוציאים מכתב למשרד כלשהוא בישראל זה הופך לעסק של הצד המשפטי והמשרד לא יכול להתעסק בזה יותר. מחר אעשה שיחה עם השר מאיר כהן, אבדוק אם במידה ושלומי ימשןך את התביעה הזאת ניתן יהיה לחזור למסלול של ניסיון לעזור לגוף הזה. יש רצון גדול של המשרד לכך, ואני אמשיך לפעול בנושא”. 

ח"כ סימון דוידסון (מיכה בננו) (מערכת ONE)ח"כ סימון דוידסון (מיכה בננו) (מערכת ONE)
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו