יום חמישי, 11.08.2022 שעה 14:31

עוד קאמבק מפואר: ג'וקוביץ' חזר מ-2:0 לניצחון

הסרבי כבר היה בבור מול סינר שראה את הניצחון הסנסציוני מתקרב, אך נולה כמו נולה התעלה בפעם המי יודע כמה והמשיך לחצי עם 7:5, 6:2 3:6, 2:6 ו-2:6

|
נובאק ג'וקוביץ' (רויטרס)
נובאק ג'וקוביץ' (רויטרס)

מלבד היותו טניסאי איכותי נובאק ג’וקוביץ’ הוא גם עילוי מנטלי, הפעם (שלישי) הג’וקר הסרבי הוכיח זאת בשלב רבע הגמר של טורניר ווימבלדון. האלוף המכהן מהשנה שעברה שמחפש להניף מייג’ור מספר 21 בקריירה כבר מצא את עצמו בבור רציני (2:0 במערכות) מול יאניק סינר העולה, אולם כמו שעשה לא מעט פעמים במהלך הקריירה גם הפעם נובאק הצליח לרשום קאמבק מפואר בדרך לניצחון החשוב 7:5, 6:2, 3:6, 2:6 ו-2:6.

ג’וקוביץ’ לא ממש הגיע למגרש המרכזי בשתי המערכות הראשונות ויחד עם יכולת מצוינת של יריבו האיטלקי לוח התוצאות כבר הראה 0:2 מבטיח לשחקן העולה והכישרוני בן ה-20, ששיחק עם המון ביטחון וללא פחד. אבל לגראנד סלאם חוקים משלו ובוודאי כשמדובר בסרבי, שהרשים כל כך הרבה פעמים בבמה המרכזית של עולם הטניס.

אז אחרי שני סטים רעים שלו ומצוינים של יריבו, המדורג 3 (מוזר לכתוב זאת) התעשת, עשה את ההתאמות הדרושות, הציג טניס יציב יותר וגם הגיש ביעילות רבה יותר בדרך למהפך המיוחל ולשלב חצי הגמר. האיטלקי מצדו הראה כמו פוטנציאל יש לו, אבל לא הצליח לרשום את הישג השיא בקריירה הכנראה מאוד מרשימה שמחכה לו בהמשך הדרך. סינר ינוח, נובאק ינסה לעשות עוד צעד לעבר סגירת הפער מרפאל נדאל, בתקווה עבורו למייג’ור מספר 21 בקריירה.

מהלך המשחק:

במערכה הראשונה ג’וקוביץ’ עם כל הביטחון והניסיון כבר שבר בפתיחת ההתמודדות במגרש המרכזי, עלה ל-0:3 מבטיח והיה נראה שהוא כבר בדרך לשייט לעבר היתרון, אולם האיטלקי יצא מההלם איזן ודווקא במצב של 5:5 הצליח לשבור, לשמור ולקחת את ההובלה תוך שהוא מציג טניס אגרסיבי (8 ווינרים, 8/10 נקודות ליד הרשת) ומפעיל לחץ גדול בכל ראלי על האלוף מהשנה שעברה 5:7 לאיטלקי במערכה הפותחת.

נובאק ג'וקוביץ' (רויטרס)נובאק ג'וקוביץ' (רויטרס)

המחשבה ההגיונית בסט השני הייתה אולי שנובאק, שכבר חזר כמעט מכל בור אפשרי, יתעשת אחרי מערכה לא טובה שלו, אך גם שם הוא רק רדף אחרי הכוכב הצעיר, שכדי להבטיח את היתרון במערכות גם השיג שבירה כפולה מול הג’וקר הסרבי (5 ווינרים בלבד, 7 טעויות בלתי מחויבות), דבר מאוד יוצא דופן שאנחנו לא רגילים לראות מנובאק ובפרט על הדשא של ווימבלדון, 2:6 לסינר במערכה השנייה.

יאניק סינר (רויטרס)יאניק סינר (רויטרס)

כמובן שאת הסרבי אף פעם אסור להספיד ובסט השלישי הוא הזכיר זאת היטב. נובאק העלה הילוך, שיפר את ההגשות הראשונות, אבל בעיקר היה יציב יותר (הפעם רק 3 טעויות לא מחויבות) עם חבטות עמוקות, שתיסכלו את המדורג 13 מאיטליה. דווקא את הנקודה היפה הייתה חתומה על האיטלקי, אולם זה לא הספיק לו ונובאק שמר על ההגשות עד הניצחון במערכה כולה, 3:6 בתום 37 דקות. 

נובאק ג'וקוביץ' (רויטרס)נובאק ג'וקוביץ' (רויטרס)

כצפוי כנראה אפשר לומר והמומנטום הסרבי המשיך גם בסט הרביעי שהיה חד צדדי ביותר. האיטלקי כבר איבד כל כיוון, ירד משמעותית באחוז ההגשות הראשונות שהכניס (44% בלבד) ואילו נובאק, שלקח גם 7 נקודות ליד הרשת, רק נראה חד ורענן הרבה יותר, זה נגמר לבסוף ב-2:6 מוחץ ששלח את ההתמודדות המסקרנת למערכה חמישית ומכרעת על הכרטיס הראשון לשלב חצי הגמר. אגב, במהלך ניסיון להגיע לכדור קצר האיטלקי נחת לא טוב על רגלו, אבל התאושש והמשיך.

יאניק סינר (רויטרס)יאניק סינר (רויטרס)

הקאמבק המפואר הושלם – נובאק חגג בסיום עם 3:6 שהעניק לו את הניצחון במשחק כולו והכרטיס לשלב חצי הגמר. סינר איבד כיוון גם בהגשות, הכניס 50% הגשה ראשונה, אבל נולה שיחק מצוין. הסרבי השיג שבירה מהירה ולא איבד איזון עד לסיום, כולל החזרה מהטובות שנראו השנה, נמתח על הדשא בצורה פנומנלית, אתלט ברמה הכי גבוהה, שלא מתכוון לנדאל לברוח בפסגת תארי הגראנד סלאם. 

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו