יום ראשון, 14.08.2022 שעה 13:35

נדאל הבריק מול סונגו ועלה לשמינית בווימבלדון

זכייה צפויה של נובאק? רגע, רפא עוד כאן. אחרי 2 סיבובים בהם התקשה, הספרדי הציג טניס מרשים עם 1:6, 2:6, 4:6 והמשיך למפגש מול ואן דה זאנדשלופ

|
רפאל נדאל חוגג (רויטרס)
רפאל נדאל חוגג (רויטרס)

רפאל נדאל חזר לדשא של ווימבלדון אחרי שלוש שנים ובאמת בשני הסיבובים הראשונים זה ניכר מאוד, כשהספרדי אמנם ניצח, אך התקשה ואיבד מערכה בכל פעם. הפעם (שבת) הוא הגיע למשחק שהיה אמור להיות קשה עוד יותר, לפחות על הנייר, אולם שיאן המייג’ורים עם תצוגה גדולה של 1:6, 2:6, 4:6 פירק את לורנצו סונגו האיטלקי (54) ושלח מסר לנובאק ג’וקוביץ’ – חכה רגע, אני עדיין כאן.

זה ממש לא היה כוחות כבר מהרגע הראשון במגרש המרכזי, נדאל בן ה-36, שעלה הודות לניצחון לשלב שמינית הגמר, נראה חד, מדויק, עוצמתי ואולי חשוב מהכל בשלב זה – בריא. 24 ווינרים היו למלך החימר, היום מלך הדשא, מול 17 טעויות בלתי מחויבות ורק במשחקון אחד הוא נשבר על ההגשות שלו.

אגב אותה שבירה הביאה לאירוע יוצא דופן כאשר מלך החימר קרו ליריבו והעיר לו על הצעקות במהלך החבטות, דבר שהשופט התעלם ממנו עד שהספרדי עשה זאת והעיר לאיטלקי בעצמו. “אני מתנצל מאוד אם פגעתי בו בדרך מסוימת עם ההערה שלי, זו ממש לא הייתה הכוונה שלי”, אמר על כך הספרדי בסיום.

רפאל נדאל (רויטרס)רפאל נדאל (רויטרס)

הספרדי הגיש היטב, עשה כרגיל עבודה מצוינת ליד הרשת, הגיע לכל כדור, החזיר מצוין והשאיר את יריבו האיטלקי, שנחשב לשחקן מסוכן ובפרט על הדשא, ללא תשובות ואת הצופים פעורי פה נוכח התצוגה הבאמת מרשימה של הספרדי על הדשא, מקום בו לא הצטיין כבר כמה שנים טובות.

המשוכה בשלב שמינית הגמר תהיה גבוה יותר בדמותו של בוטיק ואן דה זאנדשלופ ההולנדי המרשים מהמקום ה-25, שמציג יכולת מצוינת בעונת הדשא הנוכחית ומוקדם יותר היום ניצח בארבע מערכות את רישאר גאסקה הצרפתי הוותיק. לא פחות מ-20 אייסים היו לבוטיק מול הצרפתי, ככה שלרפא מצפה משחק לא קל, אבל מי כמו הספרדי יודע להתמודד בצורה אופטימלית מול ביג סרברים.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו