יום שני, 27.06.2022 שעה 07:48

נהירה לקטאר? יתאפשרו טיסות ישירות מישראל

רשות שדות התעופה הודיעה: המרחב האווירי של ישראל ייפתח למונדיאל ויאפשר טיסות ישירות דרך המרחב הקפריסאי והירדני, דרך חברה זרה. ומה קורה בחזור?

|
מטוס ישראייר (מערכת ONE)
מטוס ישראייר (מערכת ONE)

עבור כל אוהד כדורגל, המונדיאל הוא אירוע יוצא דופן שמוביל אותנו לפתוח עמוק את הכיס ולטוס לצפות באירוע הכדורגל הגדול בעולם. לא שונה מכך גם אוהד הכדורגל הישראלי, לו היה חשש בחודשים האחרונים שלא יוכל לצפות בחוויה עקב העובדה שקטאר מארחת את הטורניר הענק, אך לאחרונה אושרה לישראלים הכניסה למדינה. בנוסף לכך, רשות שדות התעופה יצאה הבוקר (רביעי) בהצהרה דרמטית כי יתאפשרו למדינה הערבית טיסות ישירות מישראל דרך המרחב הירדני והקפריסאי.

מצד אחד, זה יקצר את הטיסות מהארץ לקטאר עבור מי שיטוס, כאשר טיסות בין-לאומיות מישראל יוכלו “לגנוב” את המסלול מעל קפריסין ולנחות ישירות לקטאר. בהלוך כאמור זה אפשרי, אבל בדרך חזרה לא, מכיוון שלא ניתן להחליף מספר טיסה באוויר, ולכן הטיסה חזרה לארץ תהיה חייבת לנחות קודם כל בקפריסין ומשם להגיע לישראל. רק חברה זרה שפועלת בנתיב יכולה להטיס בשלב זה ישירות לקטאר, לא חברות ישראליות.

כאמור, רשות שדות התעופה בשיתוף חיל האוויר ורת"א (רשות התעופה האזרחית) הגיעו להסכמה עם רשויות התעופה הירדניות ויורוקונטרול לפתוח את המרחב האווירי של ישראל בחודש המונדיאל על מנת לאפשר לחברות התעופה נתיבי טיסה קצרים וישרים מאירופה ואמריקה לקטאר וחזרה.

יחידת ניהול התעבורה האווירית – פיקוח תל אביב של רשות שדות התעופה תנהל את התעבורה האווירית, שתחצה  את ישראל מהמרחב הקפריסאי דרך המרחב הישראלי למרחב הירדני מזרחה והפוך מערבה. הסיבה לכך היא שתחזית הטיסות לחודש המונדיאל מעל ישראל מראה עליה של מאות אחוזים בכמות הטיסות שתחצה את המרחב הישראלי בדרך ובחזרה מקטאר.

גביע העולם בקטאר (רויטרס)גביע העולם בקטאר (רויטרס)

שרת התחבורה מרב מיכאלי אמרה: "מדינת ישראל מגלה רוח ספורטיבית ומאפשרת לפתוח את גבולותיה האוויריים לטובת הטסות והטסים. משרד התחבורה בראשותי מגלה גמישות מקצועית מול חברות התעופה והמדינות השונות, אני מברכת על שיתופי הפעולה ושמחה לחיזוק שיתופי פעולה אזוריים נוספים".

אודי בר עוז סמנכ"ל מבצעים ברש"ת אמר: "עבורנו זה מבצע מיוחד במערך הבקרה האווירית אך זהו אחד מאירועי הספורט החשובים בעולם זו זכות גדולה להיות חלק ממבצע עולמי שכזה. הנבחרות המובילות בעולם יעברו מעל ישראל מתרגשות ומצפות בדרך לקטאר ושמחות או מאוכזבות בחזרה לארצן ואנחנו נשמש גשר אווירי עבורן".  מפקד מערך הבקרה האווירית של חיל האוויר, אל״מ א׳ הוסיף: “חיל האוויר מלווה את התהליך באופן מלא וממשיך לקדם אינטרסים לאומיים לצד שמירה על שמי המדינה”.

מרב מיכאלי (רויטרס)מרב מיכאלי (רויטרס)
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו