יום חמישי, 18.08.2022 שעה 17:47

"עם הסגל שהיה, בית"ר לא הייתה צריכה לרדת"

קבוצת נערים ב' – על ירדה ליגה וחיים בן דוד, המאמן שקיבל הטלפון מיוסי מזרחי, ניסה בכל כוחו לסייע: "פשוט לא הופענו במשחק מול הפועל חיפה, מצער"

ליגת נערים ב' על 22-23
00-00מכבי ת"א1
00-00הפועל ירושלים2
00-00הפועל ת"א3
00-00הפועל רעננה4
00-00מכבי נתניה5
00-00מ.ס. אשדוד6
00-00הפועל ב"ש7
00-00מכבי פ"ת8
00-00הפועל חדרה9
00-00בית"ר טוברוק10
00-00מ.כ. נווה יוסף11
00-00בני יהודה12
00-00מכבי חיפה13
00-00הפועל חיפה14
00-00הפועל פ"ת15
00-00עירוני ק"ש16
לוח משחקים
 • מכבי ת"א
 • שבת, 20/08, 00:00
 • הפועל ירושלים
 • הפועל ת"א
 • שבת, 20/08, 00:00
 • הפועל רעננה
 • מכבי נתניה
 • שבת, 20/08, 00:00
 • מ.ס. אשדוד
 • הפועל ב"ש
 • שבת, 20/08, 00:00
 • מכבי פ"ת
 • הפועל חדרה
 • שבת, 20/08, 00:00
 • בית"ר טוברוק
 • מ.כ. נווה יוסף
 • שבת, 20/08, 00:00
 • בני יהודה
 • מכבי חיפה
 • שבת, 20/08, 00:00
 • הפועל חיפה
 • הפועל פ"ת
 • שבת, 20/08, 00:00
 • עירוני ק"ש
|
חיים בן דוד (האתר הרשמי של בית
חיים בן דוד (האתר הרשמי של בית"ר י-ם)

את העונה האחרונה במועדון הכדורגל בית"ר ירושלים, ירצו לשכוח ומהר. קבוצת הבוגרים ניצלה מירידת ליגה וסיימה במקום העשירי, קבוצת הנוער וקבוצת נערים ב' – על סיימו במקום ה-14 בטבלה ויצאו למשחק מבחן, כשקבוצת נערים ב' ירדה בתום העונה לליגת נערים ב' ארצית. נערים א' ונערים ג' סיימו במרכז הטבלה ולא היו מאריות הליגה, למרות הפוטנציאל הטמון בכישרונות הצעירים מהקבוצות, כדוגמת יאן יוסופוב. במועדון עתידים לסגור עמו את הפרטים לקראת העונה הבאה, כשמדובר בקדנציה שנייה שלו במועדון.

המאמן חיים בן דוד, שרשם את עונתו השנייה במספר בבית"ר ירושלים, החל דווקא עם קבוצת נערים ג' העונה עד שבית"ר ירושלים נערים א' – על רשמה הפסד צורם בדמות 8:1 להפועל רעננה ב-18 בספטמבר האחרון. "המנהל המקצועי, יוסי מזרחי, חייג אליי ואמר לי שהוא צריך אותי בנערים א'. התבוסה הזו שינתה דבר או שניים בקבוצה. זו הייתה עונה ארוכה ומוזרה גם הייתי אומר. בעונה שעברה התחלתי עם נערים ב' ועשינו עונה מופלאה כשהגענו גם לחצי גמר הגביע, מלבד הפלייאוף העליון".

"העונה התחלתי בפרויקט של נערים ג', שזה היה חיבור של שתי קבוצות. אמרתי לעצמי שאני אתמקד בפרויקט הזה וכך היה, עד לטלפון שהזכרתי. יוסי אמר לי שאין ברירה, אני חייב לבוא לנערים א' ולשנות את הקבוצה הזו. הגעתי לקבוצה שנמצאת בתחתית הטבלה, בטח בליגה עם ארבע יורדות, עונה מטורפת לגמרי. ככל שהתקדמה העונה, החיבור בין השחקנים היה נהדר והצלחנו להתברג בחלק העליון של הטבלה. זה היה מסע מופלא, אי אפשר להגיד אחרת", הוסיף.

חיים בן דוד (האתר הרשמי של בית"ר י-ם)חיים בן דוד (האתר הרשמי של בית"ר י-ם)

עוד אמר: "היו תוצאות טובות אחר כך. ניצחנו את הפועל תל אביב בחוץ, ניצחנו את מכבי חיפה בתוצאה 1:4, ניצחנו את סכנין, החזרנו לרעננה וצירפנו שחקנים בדמותם של שמותה אלבצ'ו שהגיע מבני יהודה, אורי אדרי שהגיע מאשדוד אחרי עונה פנטסטית, גלעד מלכה שהגיע מבאר שבע ותרם לא מעט לקבוצה והקבוצה התחילה להתחבר ולהביא תוצאות. בשנה הבאה קבוצת הנוער תהיה איכותית מאוד. רוב השחקנים צריכים להשתלב בנוער. אם זה יאן, שליו המגן, ראם טל, דניאל ואקנין אופרי בוארון השוער ועוד".

"זה הדור הבא של בית"ר ירושלים. המשחק האחרון שלי איתם היה נגד מכבי חיפה. הירוקים הוליכו 0:1 ואז עשינו שם קונצרט עם 1:4 גדול. אחרי המשחק הזה קיבלתי טלפון נוספת מיוסי מזרחי כשהפעם הוא ביקש ממני לעבור לקבוצה השלישית שלי העונה בתוך בית"ר, לנערים ב' – על, שהייתה במצב לא כל כך טוב בתחתית הטבלה. התנדנדה בין חיים ומוות. מראש ידעתי שהולך להיות קשה וכי מדובר במשימה התאבדותית. אני חושב שדווקא הקבוצה הזו איכשהו נפלה בין הכיסאות וזזה הצידה. לא קיבלה את היחס הראוי לה. עם הסגל שהיה שם, בית"ר ירושלים לא הייתה צריכה לרדת ליגה", הוסיף.

חיים בן דוד (אחמד מוררה)חיים בן דוד (אחמד מוררה)

בן דוד אמר בנוסף: "היינו כפסע מהישארות בליגה, במשחק מול בני יהודה אחרי התוצאה שהשגנו שם, אחרי שלקחו לנו שתי נקודות יקרות בדקה ה-90. אז היינו שם. השתפרנו וניצחנו גם את קריית שמונה ואת חדרה ואפילו את סכנין בבית. עשינו ניצחונות יפים. היה חסר עוד גרוש ללירה. במשחק הקבוע, מול הפועל חיפה, פשוט לא הופענו. אני מנתח פעם אחר פעם את המשחק הזה ולא מבין. פשוט לא היינו שם. זה יכול לקרות, ומבחינתי האישית, זה היה קשה מאוד. הגעתי לתקופה מאוד קצרה, נתתי את כל שהיה לי, אבל זה לא הספיק לצערי".

זה יספיק לנערים א'?
"לא. אבל יש בסיס טוב, יש חבר'ה צעירים מוכשרים שאפשר לסמוך עליהם, למרות ירידת הליגה. נצטרך לצרך לבסיס הזה מספק שחקנים, וכבר התחלנו במספר פעולות על מנת להבטיח שבשנה הבאה לא יקרה מה שקרה העונה. אנחנו רוצים לחזק את הקבוצה ולצרף לפחות חמישה שחקנים. ליגת נערים א' – על, ידועה בחוזקתה, מי כמוני יודע את זה, ואנחנו נצטרך לעשות את ההתאמות הנכונות בכדי לא להגיע לסיטואציה לא נעימה".

חיים בן דוד (גיא בן זיו)חיים בן דוד (גיא בן זיו)

מה שקרה סביב המועדון כולו והקבוצה הבוגרת, השפיע?
"אני לא חושב שיש השפעה ישירה, אבל תמיד שיש חוסר וודאות למעלה, זה מחלחל למטה. אולי זה קורה בקטנה, אבל זה כן מגיע אליהם. מחלקת הנוער של בית"ר ירושלים זה סיפור שונה, מכל הפרסומים על הקבוצה הבוגרת. אין למחלקה קשר ישיר לבוגרת. זה קצת חוטא לאמת. מחלקת הנוער היא עצמאית, היא עמותה, היא מתנהלת היטב. הכל עובד כרגיל, המשכורות בזמן ולא מעט ילדים עתידים להיבחן אצלנו בקיץ הזה. יש למועדון הזה עוצמה שאי אפשר לתאר. לטוב ולרע. אני מאמין במחלקת הנוער של בית"ר, יש לי גם ילד שהוא חלק מהמחלקה, ואני בטוח שתחזור לימים הטובים שלה, על אף השנים האחרונות.

בית"ר ירושלים זוכרת תקופות לא קלות. זו לא ירידה ראשונה של קבוצה ממחלקת הנוער. יודעים להתמודד עם זה ולהעלות בחזרה כמו גדולים כי אין מקום לטעויות ואסור למועדון כזה להיעלם מהמפה של ענף הכדורגל. אנשים לא זוכרים, אבל הרבה מהסגל של אשדוד, שלקחה אליפות בנוער, היה איתה בליגה השנייה. מכבי פתח תקווה, שיש לה מחלקת נוער מצוינת, ירדה העונה לליגה הלאומית. אין לך הבטחה שזה לא יקרה. קורה לפעמים שיש שנתונים פחות טובים או התנהלות פחות טובה. לא חפים מטעויות. יש את יוסי מזרחי, שהוא שועל בכדורגל הישראלי, והוא יודע מה צריך לעשות ומה צריך לתקן. להרים ידיים, זה לא בבית ספרנו".

ויוסי מזרחי?
"אני יכול להגיד שהתשוקה שלו לכדורגל זה משהו מטורף. הידע שלו מעל ומעבר. זה לא איש שיושב על מחשבים, הוא מהאנשים של פעם. אבל הידע האדיר שהוא מקנה לך והטיפים – זה משהו מיוחד. עברתי בחיי לא מעט קבוצות. אם זו הפועל ירושלים, נבחרת נשים וכדומה. אין דומה ליוסי. אני יכול להגיד שהשנתיים הללו הפרו אותי בתור מאמן כדורגל בזכות כל מה שהוא נותן. זה שהוא בלחץ, גם בגילו, מראה כמה התשוקה שלו לכדורגל ענקית. כמה הוא רוצה בהצלחת הילדים הללו ובמועדון הזה".

יוסי מזרחי (עמרי שטיין)יוסי מזרחי (עמרי שטיין)
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו