יום שני, 27.06.2022 שעה 08:46

תהיה מחוץ למונדיאל? מסמכים חדשים על אקוואדור

בספרד חשפו מסמכים חדשים, אותם מצא עו"ד צ'ילה, מי שהתמודדה נגד אקוואדור וטוענת לשילוב ביירון קסטיז'ו שלא כחוק. התלונה הועברה לטיפול פיפ"א

|
ביירון קסטיז'ו עם הכדור (רויטרס)
ביירון קסטיז'ו עם הכדור (רויטרס)

סערה בדרום אמריקה. רגע לפני מונדיאל 2022, נבחרת אקוואדור עלולה באמת להישאר מחוץ לטורניר באופן די דרמטי, זאת לאחר שעורך הדין של נבחרת צ’ילה חשף היום (רביעי) מסמכים חדשים לגבי מגנה הימני של ביירון קסטיז’ו, בטענה ששיתופו בהתמודדות בין הקבוצות לא חוקית. התלונה כמובן הועברה לטיפולה של פיפ”א.

אם בחודש מאי עוד צצו דיווחים לא מבוססים, הרי שהיום הסיפור הפך למוצק עוד יותר. במסמכים שהציג אתמול עורך הדין של נבחרת צ’ילה, במסיבת עיתונאים שערך, חשף את תעודת הטבילה של השחקן ואת דו”ח הבריאות של מגנה הימני של ‘הלה טרי’. בתעודת הטבילה רשום שקסטיז’ו הוטבל ב-25 בדצמבר 1996 בדיוקסיה של טומאקו (נרינו, קולומביה) וחושף כמובן את מיקום ההטבלה בדיוק. 

המסמך הרלוונטי השני, בעצם משייך את הרישום של המגן בבריאות הציבור הקולומביאנית. מכאן נובע שהמסמך הרשמי הזה מציג שקסטיז’ו נמצא ב”מסד הנתונים של השותפים למערכת הביטוח הלאומי בבריאות" במחלקת נרינו, בעיריית טומאקו הקולומביאנית. לפי התלונה של צ'ילה, כדורגלן שמשחק כיום בנבחרת בינלאומית אחר כמו אקוואדור, "נהנה מהיתרונות והערבות של אזרח קולומביה".

שחקני אקוואדור חוגגים. יישארו מחוץ למונדיאל הקרוב? (צילום מסך) (מערכת ONE)שחקני אקוואדור חוגגים. יישארו מחוץ למונדיאל הקרוב? (צילום מסך) (מערכת ONE)
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו