יום שלישי, 16.08.2022 שעה 09:58

רצים אחרי חורי: מרוץ מרגש לזכרו של השוטר

"הלב רעד מהתרגשות": למעלה מ-4,000 אנשים מכל רחבי הארץ השתתפו בריצה לזכרו של השוטר אמיר חורי, גם ח"כים ואנשי שירות הביטחון היו בין המשתתפים

|
מירוץ אמיר חורי (דוברות נוף הגליל)
מירוץ אמיר חורי (דוברות נוף הגליל)

אירוע הריצה הראשון לזכרו של רס"ב אמיר חורי, השוטר הנוצרי שנפל בעת שהגן על אזרחים בפיגוע בבני ברק, יצא לדרך היום (שישי) בשעה 07:00 בבוקר עם אלפי רצים שהגיעו מכל רחבי הארץ, בהסעות מאורגנות, ברכבים פרטיים, באופנועים ובתחבורה ציבורית. חלק מהרצים הגיעו בלילה. 

ראש העיר רונן פלוט שעומד מאחורי יוזמת ההנצחה התרגש מעוצמת ההיענות: "לא שיערתי בנפשי שאלפים יגיעו  בשעה כל כך מוקדמת בבוקר יום שישי.  הלב רעד מהתרגשות למראה הריצה ההמונית כאיש אחד. כולם לבושים בחולצת ההנצחה של אמיר וכולם רצים בשביל שבו הוא נהג לרוץ.”

ג'ריס חורי, אביו של אמיר נראה נרגש מאוד והתקשה לעצור את הדמעות : "אמיר אהב לרוץ בנוף הגליל . הוא אפילו קנה מכשיר ריצה יחד איתי, אבל לא הספיק להשתמש בו. כשסיפרתי על כך לראש העיר רונן פלוט הוא אמר שהרבה אנשים עוד ירוצו לזכרו וינציחו אותו בנוף הגליל. זה קרה היום. אין דרך טובה יותר להנציח את אמיר מאשר המרוץ לזכרו" אמרו בני משפחת חורי וביקשו להודות למשתתפים שהשכימו קום והגיעו מרחוק על מנת להנציח את בנם  "מחמם את הלב לראות את ההיענות הגדולה של אזרחים מכל הארץ".

המרוץ לזכרו של אמיר חורי ז"ל

המרוץ הוזנק מחניון הפארק העירוני בנוף הגליל וכלל שלושה מקצים: 2 ק"מ, 5 ק"מ ו- 10 ק"מ אל תוך שביל יער צ'רצ'יל. הרצים לבשו חולצות הנושאות את הכיתוב "רצים מאחוריך", כשהשם חורי הודגש במילה מאחוריך. 

בין הרצים בלטו שלושת אחיו של אמיר:  מייקל,  ויויאן ולינה  וכן חברתו שעמדה להינשא לו שני ישר, שהגיעה עם דגל הנושא את תמונת אהובה. "אמיר רץ היום יחד איתנו, עמוק בלב הוא נמצא איתנו ואני בטוחה שהוא שמח על המחווה" סיפרה שני. 

תחנת המשטרה בה שירת אמיר יוצגה במרוץ באמצעות מאות שוטרים ממחוז הצפון ומרחב דן וכן השתתף משמר הכנסת ואנשי ציבור רבים: ראש העיר נוף הגליל רונן פלוט, השר לביטחון פנים, עומר בר לב, ח"כ יולי אדלשטיין, ח"כ ניר ברקת, ח"כ רם בן ברק וח"כ יואב גלנט.

מזג האוויר במרוץ היטיב עם הרצים והחום לא הורגש בשעות הבוקר הקרירות בדרך כלל בנוף הגליל, עיר המתנשאת לגובה 587 מטרים מעל פני הים: "בנוף הגליל גם באמצע אוגוסט לובשים מוקדם בבוקר סוודר דק, מזג האוויר כאן נעים כל השנה" סיכם ראש העיר .

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו