יום שלישי, 16.08.2022 שעה 10:16

השינוי הקטן שאולי סופסוף יוציא לכם את הקוביות

אם אתם עדיין סופרים סטים וחזרות, אולי כדאי שתלמדו דבר או שניים ממומחה הכושר האמריקאי ג'ף קבאליר. הסוד טמון בריכוז מקסימלי לאורך כל חזרה בסט

|
לעשות כפיפות בטן כמו שצריך (צילום מסך)
לעשות כפיפות בטן כמו שצריך (צילום מסך)

אם אתם חלק מהקוראים הקבועים של מדור בריאות וכושר ודאי נתקלתם לא פעם בטיפים ובעצות לאימון של מומחה הכושר האמריקאי ג’ף קבאליר, אשר מפעיל עמוד YouTube מאוד פופולארי של מעל 12 מיליון מנויים ויותר מ-2 מילארד צפיות מצטברות.

קבאליר פעיל ברשת כבר שנים במטרה להעביר את משנתו לעוקביו הנאמנים, ומסתבר שגם לפני יותר מ-7 שנים הוא דיבר על התפישה שמקבלת דגש עצום בעולם הכושר היום: “תרגישו את הכיווץ בשריר”.

בסרטון אשר העלה האחרון ב-2015, אשר זכה מאז ליותר מ-6.3 מיליון צפיות, הוא מתייחס באופן ספציפי לאימון הבטן שלכם – אימון שמטרתו אצל רובכם היא לחשוף את הקוביות ולא “חלילה” לשפר את היציבה ואת בריאותכם (זה בסדר אל תתנצלו).

אז נכון, כולנו כבר הבנו מזמן שקוביות זה עניין של תזונה הרבה יותר מאשר עניין של אימוני כוח, אך קבאליר אינו מתייחס הפעם לנקודה זו אלא מתמקד כאמור באיכות האימון – כיצד יש לבצע את כפיפות הבטן המסורתיות כמו שצריך.

בעוד שרוב המתאמנים מתרכזים בספירת חזרות, קבאליר מתעקש על כך שזו האיכות של החזרות, והוא מבקש מכם לזנוח את השיטה בה אתם מתרכזים מלהגיע מנקודה A לנקודה B (מכתפיים מעט מעל הריצפה עד לעליה של 30 מעלות במקרה זה).

הוא מעדיף שבמקום זאת תכווצו חזק את השריר, תרגישו כיצד הוא זה שגורם לעליה (ולא שרירים אחרים או ניצול מומנטום) ותתרכזו במהלך כל התנועה עצמה ולא רק בתחילתה או בסופה.

משמעות הדבר היא לבצע עליה מעט איטית יותר, תוך כדי הוצאת אוויר, כאשר בדומה למדיטציה עליכם להיות מרוכזים נטו אך ורק בתנועה עצמה ולשריר המוביל אותה. קבאליר מנסה לחדד את הנקודה תוך כדי הדגמה של ביצוע כפיפות הבטן ללא יישום ההמלצה שלו לצד ביצוע הכולל את יישום ההמלצה שלו (ראו בווידאו מעלה).

היות וכפיפות בטן אינן מהוות את התרגיל היחיד שאתם יכולים לבצע לטובת שרירי הליבה שלכם, קבאליר מבצע הדגמה נוספת בתרגיל של הרמת אגן ברגליים ישרות הפונות מעלה (דקירות), שם הוא מדגים את אותו העיקרון.

חשוב לציין בנקודה זו כי ההמלצה של קבאליר איננה מתמקדת בשרירי הליבה בלבד וכי הוא ממליץ לעבוד כך בשרירים נוספים בגוף. באחד מסרטוניו האחרונים הוא מספר כיצד יישום ההמלצה שלו עזר לו בגיל צעיר לפתח יד קדמית קטלנית, ואם אתם מכירים היטב את קבאליר, אתם יודעים שהיא בהחלט כזו…

שימו לב – כל האמור בכתבה זו הנו להעשרה בלבד. בטרם אתם בוחרים בתוכנית אימונים או בתזונה כזו או אחרת, עליכם להיוועץ בדמות מוסמכת אשר תתאים את האימון שלכם למצבכם הבריאותי ולכושרכם הנוכחי.

הכותב שי לב שימש בעבר כעורך הראשי של אתר ONE ובימים אלו עורך את מדור בריאות וכושר באתר. מאמן כדורסל בהכשרתו, מדריך חדר כושר ומאמן TRX מוסמך.

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה במדור בריאות וכושר? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את בריאות וכושר. נתראה בכתבה הבאה!

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו