יום חמישי, 18.08.2022 שעה 17:21

שועה: התבלבלתי מהכסף בחיפה, התבגרתי כאן

חלוץ בית"ר שבר שתיקה: "אולי היה לירוקים משהו אישי נגדי, אני ובלבול לא מצאנו את עמק השווה. ידעתי שאם אמשיך עם השטויות אהרוס לעצמי את הקריירה"

ליגת העל 22-23
00-00הפועל חיפה1
00-00סקציה נס ציונה2
00-00הפועל ירושלים3
00-00הפועל ת"א4
00-00בני סכנין5
00-00מכבי חיפה6
00-00מכבי נתניה7
00-00בית"ר ירושלים8
00-00הפועל ב"ש9
00-00מ.ס אשדוד10
00-00עירוני ק"ש11
00-00הפועל חדרה12
00-00מכבי ת"א13
00-00מכבי בני ריינה14
לוח משחקים
 • הפועל חיפה
 • שבת, 20/08, 18:00
 • הפועל ת"א
 • הפועל ירושלים
 • שבת, 20/08, 19:00
 • הפועל חדרה
 • מכבי נתניה
 • שבת, 20/08, 20:00
 • בית"ר ירושלים
 • בני סכנין
 • שבת, 20/08, 20:15
 • מכבי חיפה
 • הפועל ב"ש
 • ראשון, 21/08, 20:00
 • מ.ס אשדוד
 • מכבי ת"א
 • ראשון, 21/08, 20:15
 • מכבי בני ריינה
 • סקציה נס ציונה
 • שני, 22/08, 19:00
 • עירוני ק"ש
|
ירדן שועה (עמרי שטיין)
ירדן שועה (עמרי שטיין)

אחרי הרבה מאוד דאגה מחשש לגורלה המקצועי, בית”ר ירושלים, תחת הדרכתו של יוסי אבוקסיס, הצליחה לסיים את העונה בצורה חיובית כאשר נמלטה מהמאבקים נגד הירידה ויכולה להתרכז לבעיות הלא קלות שניצבות בפניה לקראת העונה הבאה, כשנותר לה עוד משחק אחד בשבת מול עירוני קריית שמונה.

עם סיום המאבקים והורדת הלחץ, מי שדיבר היום (רביעי) ושבר שתיקה אחרי תקופה ארוכה הוא ירדן שועה. החלוץ אינו מרבה לדבר, ואחרי שבישל את אחד השערים ב-1:2 על הפועל חדרה ביום ראשון, הוא ניצב מול המיקרופונים. המסע”ת הועברה בשידור חי באתר.

שועה, שעבר תקופה לא קלה במכבי חיפה בעבר, רשם העונה בבית”ר שישה שערים וארבעה בישולים ב-30 הופעותיו בכל המסגרות, כאשר בפלייאוף התחתון הוא כבש אחד ובישל שלושה.

יוסי אבוקסיס במסע"ת של בית"ר ירושלים

ירדן שועה אמר בפתח דבריו: “לא הייתה עונה כמו שציפינו. היו הרבה אתגרים קשים ולא טובים אבל בזכות חדר ההלבשה היה סוף עונה טוב. הקיצוץ? בהתחלה זה היה מבהיל, אבל אלי אוחנה בא והסביר שזו הלוואה וזה יחזור ואם זה חוזר אז אין מה לדאוג. העונה הבאה? יש לי חוזה ואני אשמח להישאר בבית”ר. אני אוהב את המועדון, זה כמו משפחה בשבילי. שיגיע הרגע של סוף העונה נדע, אבל אשמח להישאר בבית”ר, זה מועדון שמאוד התחברתי אליו”.

מה אתה יכול לספר על התקופה במכבי חיפה?
”אני בסדר גמור עם זה שעזבתי אותם, מאוד מרוצה מההחלטה שלי. לא יודע אם הייתי מקבל שם דקות ובבית”ר האמינו בי ואני מודה להם על זה. לא הייתה לי בעיה עם ברק בכר, אולי היה להם משהו אישי נגדי. אני עושה פה שנתיים טובות, הבנתי בשלב מסוים שחלאס עם השטויות, צריך לעבוד יותר קשה ולקחתי על עצמי אחריות. הגעתי כילד צעיר לחיפה, לא בדיוק ידעתי מה קורה. אתה מקבל שכר גבוה ואתה יכול להתבלבל מדברים האלה. כנראה שהתבלבלתי והרמתי את הראש יותר מדי אבל למדתי מזה. תפסתי את עצמי כשהגעתי לבית”ר”.

ירדן שועה, "אולי היה למכבי חיפה משהו אישי נגדי" (רדאד ג'בארה)ירדן שועה, "אולי היה למכבי חיפה משהו אישי נגדי" (רדאד ג'בארה)

שועה המשיך: “בית”ר עזרו לי להתבגר. כולם פה עזרו לי, מהשחקנים עד לסוף ההנהלה. רק אני צריך להוכיח.  הנבחרת? זו גאווה גדולה, אני מאוד רוצה לשחק בנבחרת ואשמח להגיע לשם. אני מאוד מכבד את הקהל של מכבי חיפה. זה קהל עצום. אבל בית”ר זה משהו אחר, גם בתקופות הכי קשות הם נמצאים איתך. העונה הרעה? היו לנו פציעות, בעיות בהנהלה, שחקנים חסרים. לא היה קל, אבל הסתדרנו בסוף. אני האמנתי שאין סיכוי שנרד. יש פה שחקנים מצוינים. האוהדים נתנו לי הרבה כוח, אי אפשר להסביר את זה. אתה צריך ללבוש את המדים, לשמוע את השאגה ואז להבין”.

על הבעיות שהיו לו בעבר מול מאמנים.
”צריך להבין ולקבל את זה שאני לא משחק, צריך לקבל את זה ולתת מעצמך הכל באימונים, להוכיח שאתה יותר טוב מהשחקנים האחרים ואז תקבל דקות. חיפה? לא בכל מקום שתלך זה יסתדר. עשיתי שטויות, היו לי כמה תאקלים, לא הסתדר לי. היו רגעים שאמרתי לעצמי בוא ננסה ונשתדל (עם בלבול) אבל זה לא הצליח, לא מצאנו את עמק השווה. המשפחה והסוכן מנסים לכוון אותי אבל זה בעיקר אני ועצמי. הרווחתי ביושר את זה שכל היום הייתי בכותרות. הבנתי שאני צריך לשחק כדורגל ולא להתעסק בשטויות כי השטויות האלה יהרסו לי את הקריירה”.

ירדן שועה ומרקו בלבול, "אולי היה לו משהו אישי נגדי" (נעם מורנו)ירדן שועה ומרקו בלבול, "אולי היה לו משהו אישי נגדי" (נעם מורנו)

שועה הוסיף: “היה לי קשה מאוד במכבי חיפה, הייתי מגיע לאימונים מבואס, לא שמח, אבל הצלחתי להגיע לנקודת האור הזאת בבית”ר. אבוקסיס? אי אפשר להסביר במילים שיש מישהו מאחוריך שדוחף אותך. ואת כל השחקנים. אני שמח שהוא הגיע, הוא עזר לנו מאוד. אולי עשו לי עוול וזה שיחק לי בראש שהחתימו אותי בגיל צעיר. אין אוהדים כמו האוהדים של בית”ר”. 

אוהדי בית"ר ירושלים, "אין אוהדים כמוהם" (רדאד ג'בארה)אוהדי בית"ר ירושלים, "אין אוהדים כמוהם" (רדאד ג'בארה)

יוסי אבוקסיס סיפר: “לשמחתנו עשינו פלייאוף מצוין. שתי הקבוצות שעשו את הפלייאוף הכי טוב זה ק”ש ואנחנו. זה משחק שיכול לנו סיום עונה הכי מתוק שיש עם כל חוסר הוודאות שיש פה. המשחק האחרון שלנו היה יוצא מן הכלל. משחק אחרון בבית, אנחנו רוצים לסיים בטעם טוב את העונה”.

על המשחק מול חדרה:
“המשחק האחרון שלנו היה יוצא מן הכלל. אהבתי את זה שבמשחק ללא חשיבות גם השחקנים נתנו מעצמם וגם הגיעו 3,000 אוהדי בית”ר, אני אישית הופתעתי מזה והתרגשתי מאוד. התרשמתי מכל מי ששיחק, גם דלויה, זרגרי וניב. כולם עשו משחק מצוין. הגענו להמון מצבים והתוצאה הייתה משקרת. אני שמח מאוד בשביל זרגרי שעשה משחק מצוין אחרי הרבה זמן שלא שיחק”.

יוסי אבוקסיס ואביאל זרגרי (רדאד ג'בארה)יוסי אבוקסיס ואביאל זרגרי (רדאד ג'בארה)

שנה הבאה יהיה חומר יותר טוב?
“לא לכולם פה יש חוזה. רוב בשחקנים פה ללא חוזה ויש רק מספר קטן של שחקנים עם. עם הסגל שיש היום, ועוד שניים שלושה שחקנים טובים יש עם מה לעבוד ולרות. חזר לשחקנים הביטחון. ממשחק למשחק אנחנו נראים יותר ויותר טוב”. 

ברמה האישית, מה יהיה איתך בעונה הבאה?
“אני לא יכול להשתחרר מהחוזה עם בני יהודה עד שלא אגיע לסיכום במקום אחר. ברק ואני חברים ואני מקווה שזה יסתדר. אני מאוד רוצה להמשיך לאמן בבית”ר. בית”ר זה לא עוד מועדון, קבוצות אחרות במשחקי סוף העונה לא מביאות את כמות האוהדים שאנחנו מביאים”.

יוסי אבוקסיס (רדאד ג'בארה)יוסי אבוקסיס (רדאד ג'בארה)

מה דעתך על המצב בבני יהודה?
”אני לא רוצה לדבר יותר מדי על בני יהודה. עשינו שם הרבה טעויות. לא שמעתי את הדברים שברק אומר בימים האחרונים כשהייתי שם. אני חלק מהאכזבה של הקבוצה הזאת. אני שמח שהגעתי לבית”ר. אני רוצה להמשיך בבית”ר אבל אני רוצה שתהיה קבוצה טובה. לא רוצה להמשיך בכוח, יישכחו את מה שעשינו. אני רוצה שזה יסתדר פה, עם סגל טוב וקבוצה חזקה. לא מגיע לקהל שתהיה פה קבוצה חלשה ונמשוך עוד עונה סתם”.

איך זה לחזור לטופ של המאמנים אחרי בני יהודה בלאומית?
זה לא היה קל לרדת ללאומית. הכניסה שלי הייתה חלקה לבית”ר, היה לי פה את גל כהן שאימנתי והוא עזר לי להתאקלם. יש פה צוות נהדר, השקט שהיה לי מההנהלה אחרי שהשחקנים קיצצו בשכר ובאמת יצאו גברים. הם לא דיברו על זה מאז, באו לשחק כדורגל. כל זה ובתוספת הכישרון והמחויבות והניסיון של השחקנים גרמו לי גם להצליח. כדורגל זה מאמן ושחקנים ביחד. הם צריכים לבצע את ההוראות שאני נותן”. 

יוסי אבוקסיס (איציק בלניצקי)יוסי אבוקסיס (איציק בלניצקי)

איך זה מרגיש כשחקן לעבור את כל עניין הקיצוצים?
“אני לא אוהב שאנשים אומרים שהם מרוויחים הרבה ושיקצצו. זה לא נכון. הם צריכים לדאוג לעתיד שלהם ואין להם הרבה שנים של קריירה. כל הכבוד לשחקנים פה. היו להם הרבה תירוצים למה לא להיות טובים, הם שמו הכל בצד, לא דיברו על זה פעם אחת וזה ייאמר לזכותם”. 

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו