יום ראשון, 26.06.2022 שעה 20:00

"למה שיישרף הכפר זה גזעני ות"א עולה באש לא?"

עורכת הדין של מכבי בדיון על האירועים בסכנין: "חשבנו אני ואבו יונס על קמפיין משותף דרך משרד פרסום". אבו יונס: "תמיד הקהל שלנו מעוכב בסיום"

ליגת העל 22-23
00-00הפועל חיפה1
00-00סקציה נס ציונה2
00-00הפועל ירושלים3
00-00הפועל ת"א4
00-00בני סכנין5
00-00מכבי חיפה6
00-00מכבי נתניה7
00-00בית"ר ירושלים8
00-00הפועל ב"ש9
00-00מ.ס אשדוד10
00-00עירוני ק"ש11
00-00הפועל חדרה12
00-00מכבי ת"א13
00-00מכבי בני ריינה14
לוח משחקים
 • הפועל חיפה
 • שבת, 20/08, 00:00
 • הפועל ת"א
 • בני סכנין
 • שבת, 20/08, 00:00
 • מכבי חיפה
 • מכבי נתניה
 • שבת, 20/08, 00:00
 • בית"ר ירושלים
 • הפועל ב"ש
 • שבת, 20/08, 00:00
 • מ.ס אשדוד
 • סקציה נס ציונה
 • שבת, 20/08, 00:00
 • עירוני ק"ש
 • הפועל ירושלים
 • שבת, 20/08, 00:00
 • הפועל חדרה
 • מכבי ת"א
 • שבת, 20/08, 00:00
 • מכבי בני ריינה
|
אוהדי מכבי תל אביב (עמרי שטיין)
אוהדי מכבי תל אביב (עמרי שטיין)

אחרי שהדיון על ה-5:0 בדרבי כבר התקיים מוקדם יותר היום (שלישי), מכבי תל אביב עמדה בנוסף לדין משמעתי בעקבות אירועים במשחק מול בני סכנין. הצהובים עמדו לדין על קריאות גזעניות, בעוד הקבוצה המקומית, שניצחה 0:1 במשחק, הגיעה לדיון בגין השלכת חפצים.

מהלך הדיון

מוחמד אבו יונס: ״לא שמעתי לא את אוהדי מכבי ולא את אוהדי בני סכנין קוראים את הקריאות האלה, אולי כי אני מרוכז בדברים אחרים. לגבי זריקת בקבוק שתייה: יכול להיות שנזרק בקבוק שתייה אבל לא בתחום המגרש. הוא נפל מאחורי השער. הסעיף השלישי על היריקות – אני יודע שיש חמישה מטרים ומדדתי את זה, בין השורה הראשונה של האוהדים לקוי המגרש. יריקה לא יכולה להגיע למרחק כזה. יכול להיות שירקו, אבל זה לא הגיע לשופט. אי אפשר להעמיד על זה לדין״.

הדיין גיורא לנדאו: ״אם ניקו לעוזר השופט את זה מהגב, אז כנראה שירקו״.

אבו יונס: ״לגבי הזיקוק, המשחק היה בשבת ואנחנו בתקופת החג (גם היום). לא הספקנו להתארגן. אנחנו יודעים מי זרק את הזיקוק והגשנו תלונה שמית במשטרה על פי המצלמות. בגלל שזה שבוע של חגים לא הספקנו לעשות הכל. יש לנו את אישור הגשת התלונה. אני מקווה שהמשטרה תעצור אותו. נשלול לו את המנוי אם יש לו מנוי״.

מוחמד אבו יונס (עמרי שטיין)מוחמד אבו יונס (עמרי שטיין)

לנדאו: ״אין לכם זיהוי. אני לא מבין, יש לך את שמו והתמונה?”.

אבו יונס: “לא בדיוק, המצלמות שלנו לא מספיק טובות. אני עוזב את המשפחה ובא לפה ביום חג, לא הספקתי לעשות את הטיפול עד הסוף. בעוד יומיים שיגמר החג נוכל לדעת הכל ובהתאם לפעול״.

לנדאו: “ספרתי ברפרוף על ההיסטוריה שלכם השנה. בנוגע להתפרעות אוהדים, זה מקרה 12. אמנם לא כמו הגדולות אבל זה לא מעט. בשנים עברו לא הייתם מגיעים למספרים כאלה. אולי צריך לעשות יותר”.

אבו יונס: “אתם מפילים על בעלי הקבוצות. אין בידנו את כל הכלים. במשחק האחרון היו 110 אנשים מטעם כוחות האבטחה. אם המשטרה לא עושה שום דבר, אז מי אני שאבוא לבן אדם ולהגיש תלונה”.

לנדאו: ״משחק זה אירוע ספורט ואנחנו על סף שיקרה משהו לא טוב. זה יקרה בסוף שהזיקוק ישרוף שיער. אומרים שאנחנו מנותקים ומיושנים. אין מישהו אחר זה אתם, הקהל שלכם והאחריות שלכם. אם אתה אומר לי שיש לך שם ותמונה. תשאל את הגברת מרגלית איך מגישים תביעה אזרחית כנגד אחד כזה ובפעם הבאה הוא לא יעשה דבר כזה. אגלה לך סוד עצוב - מרבית הסיכויים שהמשטרה לא תעשה כלום״.

אבו יונס: ״לא צריך להחזיק את בעלי הקבוצות כערובה. צריך בסוף השנה לזמן את חברי הוועדה ולשנות. להביא את שר הספורט ושר הפנים. עברנו שנתיים של קורונה בלי קהל והיום אנחנו מנסים להביא את הקהל. אני יכול להיכנס ליציע ולעצור? אנחנו עושים כמיטב יכולתנו, אבל לבוא ולהעניש את הקבוצות זה לא הוגן. אנחנו בתחרות על המקום הרביעי וכל החלטה שתיתן לנו רדיוס משמעותה התערבות של בית הדין בתוצאות של המשחקים האחרונים. אם בית הדין יחליט להפעיל את הרדיוס? אני מבקש שזה יהיה בשנה הבאה״.

לנדאו: ״לי אסור להסתכל על תאריך או לוח משחקים כי זה לא הוגן. אני לא יכול להסתכל על משחק לפני ענישה״.

אבו יונס: ״היו דברים מעולם. למה לקבוצות X או Y, סוגרים יציע ולנו משחק רדיוס?”.

לנדאו: “ברדיוס שלך נסעת לנתניה מול מכבי חיפה ועשית קופה פי שלושה”.

אוהדי בני סכנין (עמרי שטיין)אוהדי בני סכנין (עמרי שטיין)

אבו יונס: ״אני לא רוצה קופה. אני שואל ותוהה למה לא רק סוגרים לנו יציע? אין מגרשים בצפון. אז ששיחקנו בנתניה הסתובבנו בקריית שמונה ובנוף הגליל. שיחקנו משחק ביתי בבלומפילד באמצע השבוע, זה לא ספורטיבי״.

לנדאו: ״אני בסה״כ דיין. אתה יכול להגיע לוועדת התקנון. ברגע שהוא ישונה ויחליט שצריך להתייחס למשחק רלוונטי נעשה מה שיגידו לנו”.

אבו יונס: ״תהיה ישיבת הנהלה וצריך לערב את משרד הספורט ומשרד ביטחון פנים״.

לנדאו: “אתם הוצאתם את המשטרה והקבוצות העדיפו אבטחה משלהם. המשטרה נכנסת רק שמנהל האירוע מזהה אירוע גדול״.

אבו יונס: ״תמיד הקהל שלנו מעוכב בסיום המשחק. ברגע שאתה מעכב את הקהל הוא מתעצבן והמשטרה מביאה תוצאה הפוכה. אנשים רוצים ללכת הביתה וכשהם יוצאים הם מתפרצים. התפרעות אוהדים זה ביטוי רחב. אם מישהו זרק בקבוק קטן, זו לא התפרעות אוהדים. הכול תחת אותו סעיף וזה לא הוגן״.

אבו יונס: ״שיחקנו במשחק אחד ונזרקו חזיזים, אוהדים נכנסו והמשחק נעצר. ראיתי את העונש ואנחנו על זריקת חזיז לאזור מפורז קיבלנו את אותו העונש. זה לא הוגן״.

לנדאו: ״כל קבוצה שמגיעה לפה, בייחוד אלו מליגת העל, מרגישה מקופחת. מכבי יגידו שחוטפים יותר כי יש לבוס שלהם כיס עמוק, כנ״ל חיפה. הפועל בגלל שבית הדין אוהד מכבי. כל אחד מרגיש שמחמירים איתו יותר מכל מיני סיבות, אבל סכנין לא חוטפת יותר מאחרות״.

אבו יונס: “אני חושב שכן. אם נותנים לקבוצות אחרות סגירת יציע? גם אנחנו מבקשים ולא רדיוס. אם רדיוס, אז משנה הבאה?”.

יעל מרגלית: ״אני רוצה לציין ששוב יש חוסר אחידות מצד ההתאחדות. יש כאן קריאות והקנטות הדדיות״.

עו"ד יעל מרגלית (איציק בלניצקי)עו"ד יעל מרגלית (איציק בלניצקי)

לנדאו: ״ראית את ההחלטה של שמעוני בקריאה לאבו פאני. יש הבדל בין לייחס לאבו פאני פעילות כזו אחרת או קריאות אחרות״.

מרגלית: ״מה ההבדל בין מוחמד מת לכהנא מת?”.

לנדאו: ״יש הבדל. מוחמד מת זו פגיעה בערכי דת״.

מרגלית: “כשאוהדי הפועל שרים שואה למכבי זו גזענות? כשאוהדי סכנין שרים למכבי זו רק התנהגות בלתי הולמת. מדובר בשני קהלי אוהדים (סכנין ומכבי) שכל משחק מלווה בקריאות. כשאנחנו קוראים שישרף לכם הכפר והם תל אביב עולה באש למה אנחנו עומדים על קריאות גזעניות וסכנין על התנהגות בלתי הולמת. צריך להחליף את העבירה שלנו לבלתי הולמת״.

מרגלית: “כשקהל ערבי שר שואה זה לא כמו יהודי ששר על שואה. אם אוהדי מכבי ישירו לאוהדי מכבי חיפה מוחמד מת זה לא גזעני. אם היינו משחקים בחו”ל וקבוצה הייתה שרה לנו שתהיה לנו שואה. זה היה גזעני? אין דבר שיותר מעסיק אותנו מהקריאות הגזעניות. כשאנחנו תופסים על גזענות זה לצמיתות. אין לשלם קנס או להתנצל ולחזור. כמו האוהד שצעק משהו לשחקן מכבי חיפה. הוא שולח לנו מכתבים מעו”ד ואנחנו לא עונים לו. יש אוהדים שבגינם לא עמדנו לדין, אך על סמך עדויות של אחרים הרחקנו אותם. הקריאות מחליאות אותנו. דיברתי בחוץ עם אבו יונס וחשבנו על קמפיין משותף של שתי הקבוצות באמצעות משרד פרסום, שזה הוצאות שיכולות להיות במקום קנס״.

מרגלית: “עונש חינוכי יכול יותר לעבוד ולהוות עונש חלופי. מה שתטיל עלינו או עליהם בגין הקריאות, לא יגרום להם להפסיק לשיר. יש פעולות שאנחנו עושים ללא קשר אם תטיל עלינו קנס כספי”.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו