יום ראשון, 22.05.2022 שעה 07:38

אוהדי מכבי אופטימיים: אנחנו בטוחים שננצח

אוהדי הצהובים שבמדריד בטוחים בקבוצתם ולא שוכחים את שעברו: "ריאל התנהגו בצורה לא הוגנת, הייתה תחושה של חוסר אונים". משה ברדה, שליח ONE למדריד

יורוליג 21-22
75%2131-231228ברצלונה1
68%2003-207628ארמני מילאנו2
68%2067-224528אולימפיאקוס3
64%2104-221628ריאל מדריד4
61%2209-227228מכבי ת"א5
57%2248-234528אנדולו אפס6
54%2262-234728מונאקו7
50%2105-212328באיירן מינכן8
43%2239-212128אלבה ברלין9
43%2186-211628באסקוניה10
43%2104-205128הכוכב האדום11
36%2099-205128פנרבחצ'ה12
32%2235-208928פנאתינייקוס13
29%2239-203628וילרבאן14
29%2271-210228ז׳לגיריס קובנה15
לוח משחקים
  • ריאל מדריד
  • 58 - 57
  • אנדולו אפס
|
משפחת משיח (פרטי)
משפחת משיח (פרטי)

מכבי תל אביב תפגוש הערב (שישי) את ריאל מדריד למשחק מספר 2 בסדרת הפלייאוף אחרי שהפסידה 84:74 במשחק הראשון. לקראת פתיחת המשחק, ליווינו את משפחת משיח שהצטרפה לנסיעה. האב מאיר, בניו עידו ומתן והכלה הדר נחום. המשפחה סיפרה על התחושות לקראת פתיחת הסדרה, החוויה ביציעי הוויזינק סנטר, האופטימיות, העתיד וכמובן מה שמצפה לפאבלו לאסו וחניכיו במשחק בתל אביב. בנוסף, במשפחה התייחסו לחוויה עם ארגון ה’גייט’ לפני האימון המסכם אתמול, וחשפו גם את ההפתעה שעשו לאבא מאיר עוד לפני שהעונה החלה.

תחילה, האב מאיר דיבר על התחושות: ״קודם כל אני עדין באטרף, מחכים למשחק הבא, אנחנו בטוחים מאוד שננצח, כל הקהל פה, כל האוהדים פה ממש באטרף למרות המשחק הפחות טוב. אנחנו נקווה שננצח, נבוא לתל אביב מאושרים ונחכה לשני המשחקים שלנו״. 

כמה זמן אתם כבר מנויים?
״אנחנו כעיקרון פעם ראשונה מנויים, הילדים עשו לי הפתעה וקנו לי מנוי, ואז הם עשו גם לעצמם מנוי וגם הכלה מצטרפת אלינו, בקיצור כל המשפחה חוגגת בהיכל שנה ראשונה, אבל ממתי שהם נולדו, הם צהוב כחול בנשמה״.

שחקני מכבי מגיעים לאולם במדריד

מתן משיח סיפר: ״אפשר לומר שאנחנו מגיל אפס אוהדי מכבי וזה נראה לי עניין שבשגרה. ימי חמישי, זה לשבת לפעמים עם המקרן בבית, לראות כולם ביחד ולקפוץ, ועד השנייה האחרונה. מפה לשם היינו הולכים למשחקים ומוציאים גם סכום עתק ממש כמו פעם בשביל להגיע למשחקים”.

מתן הוסיף: “החלטנו להגשים חלום גם לעצמנו וגם לאבא ולעשות לנו מנויים, אפשר להגיד גם בפה מלא שזה ייקח אותנו גם קדימה כי מתמכרים לזה מאוד מאוד מהר, וגם שנה הבאה אני מאמין שאנחנו נהיה בהיכל מנויים, וגם בשמונה השנים האחרונות הכנסתי את הכלה פה לעניינים. בעונה האחרונה שאנחנו מנויים, לה אישית אין מנוי אבל אין כמעט משחק יורוליג שלא לקחתי אותה, הבאתי לה כרטיס והיא ישבה ביחד איתנו, ואפשר להגיד שהיא יודעת כבר את השירים וקופצת ביחד איתם ואפשר לראות את זה גם בקטעי העידוד של היום אחר הצהריים”.

עידו, מאיר, מתן וארוסתו הדר (פרטי)עידו, מאיר, מתן וארוסתו הדר (פרטי)

הכלה הדר, את מטעם אשתו של מאיר לוודא שהם בסדר?
הדר: ״בטח חשוב מאוד, דואגת להם תמיד (מחייכת)”.

הייתם כולכם עם הגייט?
הדר: ״כן עודדנו את כולם, והיה אבוקות והיה מלא רעש״

מתן: “זה דברים שהיינו רואים מהצד, והיינו אומרים וואי איזה פנאטים וזה כל כך לא אנחנו, ואיזה מטורפים וקודם כל כל הכבוד להם. להיות חלק מזה ממש כמו שהשירים אומרים אתה לעולם לא תבין אם לא תהיה חלק מזה, היום אנחנו חלק מזה ואנחנו לגמרי מבינים, ואין כמו להיות חלק מהדברים האלה באמת״. 

למה אתם מצפים מהמשחק השני?
עידו: ״אנחנו מצפים שאחרי מה שדאגנו לשחקנים שעם האבוקות והעידוד והרעש יכניס אותם יותר לאטרף, שיותר יביאו ריכוז למשחק. ראינו שבמשחק הראשון הם היו כאילו שם אבל לא עד הסוף אז עכשיו אנחנו מקווים שהם יתנו יותר מלחמה על המגרש ויותר משחק מהיר, יותר כיף מה שאנחנו רגילים לראות בהיכל, ואנחנו בתור קהל משהו במשחק הראשון קצת פקשש לנו מבחינת התופים וכל השוטרים וכל הבלאגן נקווה שעכשיו זה יותר ילך לנו ונצליח לדחוף את הקבוצה עוד יותר”.

אוהדי מכבי ת"א במדריד (משה ברדה)אוהדי מכבי ת"א במדריד (משה ברדה)

לאסו קצת הפתיע על הפרקט, אתם הופתעתם ממה שהיה לכם בהיכל?
מתן: ״כן, כי באנו לא מעט אוהדים והשקענו הרבה מאוד כסף בשביל להגיע לכאן ולעודד את מכבי, אני חושב שבסוף ההתנהגות של ריאל היא לא הוגנת, כי באנו באמת לדחוף את הקבוצה שלנו ברוח ספורטיבית, בלי לפגוע באף אחד ויש להם אולם גדול ומטורף והלוואי והיה לנו אולם כזה גם בארץ, אבל להרגיש ככה מגודרים בשוטרים וככה כל מי שלובש צהוב, מסומן, באמת ברמה הזו. אתה יושב ביציע הזה והזה ולא משנה מה תגיד ומה תעשה והיו לא מעט אוהדים שהשקיעו כמה אלפי שקלים כדי לשבת במקומות אחרים ולדחוף את הקבוצה ממקומות יותר קרובים ושוטרים פשוט חסמו להם את הדרך ושלחו אותם לשבת ביחד איתנו”.

“נתנו את הגרונות שלנו וצרחנו את נשמתנו ואנחנו יודעים שאף אחד בפרקט לא שומע אותנו שזה נורא נורא מתסכל. בעיקר התחושה הכללית ככה מתוך האולם עם כמה שהמשחק היה מדהים וככה כיף לדחוף את הקבוצה, התחושה הזאת של באמת חוסר אונים, אתה בא לתת את הנשמה ואת הגרון לקבוצה שטסת איתה בשביל לדחוף ובסוף אתה יושב כל כך רחוק שאתה בקושי רואה את השחקנים ואתה יודע שגם לא שומעים אותך שזה נורא מתסכל״. 

אוהדי מכבי תל אביב במדריד (ראובן שוורץ)אוהדי מכבי תל אביב במדריד (ראובן שוורץ)

בואו נדבר על המשחק השני לפני החזרה לארץ:
מאיר: ״אני מקווה, כמו שהבנתי אני מקווה מאוד שכן יתנו לנו להכניס את התופים, את הדגלים שתהיה קצת אווירה של באמת שבאנו לעזור ולהילחם לעזור למכבי לנצח. איפה שהם זרקו אותנו למעלה שזה מקום באמת רחוק שאני לא יודע אם שומעים אותנו בכלל למטה אבל אנחנו נעשה את המקסימום ונקווה שכן נוכל לנצח״. 

מתן: ״מבחינה טקטית כן אפשר להגיד שאם חושבים על המשחק הראשון, יש מקום לאופטימיות. ריאל נתנה שם שואו מטורף עם 16 שלשות שזה דבר חריג, באחוזים מדהימים ולמרות כל זה היינו במשחק, היינו שם עד אמצע הרבע האחרון וברגעים האחרונים ואני מאוד מאוד מקווה שאנחנו לוקחים את הדברים וניישם אותם ונבוא יותר מרוכזים למשחק הבא. אפשר לעשות את זה, זה אפשרי וזאת התחושה שיצאתי איתה גם מהמשחק הראשון״. 

שחקני מכבי תל אביב (ראובן שוורץ)שחקני מכבי תל אביב (ראובן שוורץ)

ומה התחזית שלכם, איך מכבי חוזרת ארצה ואיזו אווירה תהיה, איך אתם מבחינת התחרות עם מחנות האוהדים?
עידו: ״אנחנו נגיע להיכל בטירוף. ריאל לא תבין מאיפה זה בא לה. אנחנו נכניס אותם ללחץ עם הקהל אחרי מה שעברנו במשחק הראשון ואני חושב שהמשחק שיהיה בהיכל, שני המשחקים בתקווה שננצח את המשחק השני הם פשוט יכנסו ללחץ והקהל ינצח את המשחק כי מכבי פשוט תיפול למשחק שוטף ויפה לעין״.

מאיר מתן והדר: ״עם ניצחון רק ניצחון ״

מתן: ״אין שאלה בכלל״.

מאיר: ״לא חושבים אחרת״.

אוהדי מכבי תל אביב במדריד (ראובן שוורץ)אוהדי מכבי תל אביב במדריד (ראובן שוורץ)
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
נגןחזקה בביזנס: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
טיבו מבסוט: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
נגןחבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב
חבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב