יום שישי, 01.07.2022 שעה 23:39

מיזם חדש: אוצרות הספורט היהודי הופכים ל-NFTs

נחתם הסכם שת"פ בין "מכבי תנועה עולמית" לחברת "סייטיר" להפיכת המוצגים ההיסטוריים במוזיאון הספורט היהודי למזכרות ספורט דיגיטליות. כך זה יעבוד

|
דוגמאות ל-NFT (יח
דוגמאות ל-NFT (יח"צ מכבי תנועה עולמית)

בימים אלו נחתם הסכם שיתוף פעולה בין "מכבי תנועה עולמית" המקימה את "מוזיאון הספורט היהודי העולמי", לבין חברת "סייטיר" (Sighteer) להפיכת המוצגים ההיסטוריים במוזיאון הספורט היהודי העולמי למזכרות ספורט דיגיטליות (NFTs) ברישיון רשמי ואקסלוסיבי במסגרת "פרויקט מקס" (Project Max) על שם מקס נורדאו, אבי הספורט היהודי.

פרויקט מקס פועל באמצעות פלטפורמת בינה מלאכותית של חברת "סיטייר", ומטרתו לבנות מודעות באינטרנט ובמטאוורס לסיפור ההיסטורי של הספורט היהודי בעולם, תוך קידום ערכי שוויון בספורט ומאבק באנטישמיות. חברת Sighteer תייצר פריטי אספנות דיגיטליים עם סימבולים אומנותיים לעולם המטאוורס בסדרות מוגבלות של אחד עשר עותקים לכל מוצג - אחד במסגרת זהב, שלושה בכסף ואחד בארד.

אמיר גיסין, משנה למנכ״ל "מכבי תנועה עולמית", אמר: "מטרת "פרויקט מקס" היא להציג את סיפור הספורט היהודי לקהלים יהודיים בכל רחבי העולם ולהתחבר לקהלים חדשים, מתענייני NFTs והדור היהודי הצעיר דרך המכנה המשותף של הספורט". המיזם החדשני נועד לחבר את הקהלים היהודיים הצעירים ברחבי העולם לסיפור ההיסטורי של הספורט היהודי. 

אוסף ה-NFTs מיוצר על ידי חברת "סייטיר", על בסיס האוספים הייחודים של מכבי, בשילוב של סימבולים אומנותיים, אשר יחד ינגישו את סיפור הספורט היהודי לעולם המטאוורס. "פרויקט מקס" מציע מספר מוגבל של מזכרות דיגיטליות ברישיון רשמי (NFTs) שנוצרו מהמוזיאון והארכיון של מכבי תנועה עולמית. כמארגני משחקי המכביה, אירוע הספורט ה-3 בגודלו בעולם, פריטי המזכרות של מכבי הם אוצר לאומי של העם היהודי והוצגו בתערוכות ומוזיאונים ברחבי העולם. הפריטים יוצעו למכירה בסדרות מוגבלות של אחד עשר עותקים לכל מוצג - אחד במסגרת זהב שלושה בכסף ואחד בארד.

דוגמאות ל-NFT (יח"צ מכבי תנועה עולמית)דוגמאות ל-NFT (יח"צ מכבי תנועה עולמית)

"אין כמו ספורט ביכולת לחבר ולבנות גשרים בין אנשים", ציין ערן רשף מייסד ומנכ"ל Sighteer. "על ידי שימוש בפלטפורמת הבינה המלאכותית של החברה אנו מביאים את הסיפור של מכבי והספורט היהודי לקהלים גדולים יותר ממה שדמיינו אי פעם, ויוצרים קהילת Web3.0 משגשגת ועכשווית סביב הספורט היהודי, קהילה שמקדמת שוויון ונלחמת באנטישמיות בעת ובעונה אחת".

"מוזיאון הספורט היהודי העולמי" ע"ש איריס סמית כולל תצוגה של למעלה מ-1,000 פריטים אותנטיים ונדירים לאורך תקופה של 100 שנות פעילות מכבי תנועה עולמית. מכבי תנועה עולמית הינו ארגון הספורט היהודי ציוני הגדול ביותר בעולם, הפועל ב-80 מדינות באמצעות כ-450 מועדונים וכולל כ-45,000 חברים.

חברת Sighteer הוקמה על ידי ערן רשף, רוני רשף, ואשר פולני, יזמים ותיקים שהקימו מספר סטארטאפים מצליחים במגוון תחומים. ערן רשף (מנכ"ל ומייסד) ורוני רשף (סמנכ"לית תפעול ומייסדת), היו מהיזמים של Sanctum (נרכשה על ידי IBM), Skybox Security (נרכשה על ידי Providence Equity Partners), ו-Collactive (נרכשה על ידי התעשייה האווירית לישראל).

אשר פולני (סמנכ"ל עסקי ויו"ר) היה המייסד והמנכ"ל של ContinUse Biometrics, מנכ"ל FTS (נרכשה), מנכ"ל פינג'אן (נרכשה) והחזיק תפקידי ניהול שונים ב-Au10tix, ,HP-Israel MINT Technologies ואמדוקס. למייסדי Sighteer יש מומחיות עמוקה במדיה חברתית המתפרשת על פני עשור של פרויקטי שיווק מבוססי בינה מלאכותית בקנה מידה גדול לממשלות וחברות גלובליות. 

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו